Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Ve čtvrtek 10. srpna těsně před čtvrtou hodinou ranní se Olomouckým krajem prohnalo několik silných bouřek. Přívalový déšť doprovázený enormě silným větrem se nevyhnul ani Prostějovsku. Největší škody jsou zaznamenány na Konicku, kde kvůli popadaným stromům nejely několik hodiny ani vlaky.

„Hasiči měli do sedmé hodiny ráno hlášeno už více než 90 událostí v souvislosti s bouřkami. Šlo především o popadané stromy a větve na komunikacích a na nájezdech na dálnici D35, v několika případech spadl strom na dráty elektrického vedení, přístavky u rodinných domů nebo auta. Ve třech případech zasahovali hasiči také u popadaných stromů na železniční trati na Konicku,“ uvedla Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. „Hasiči jsou stále v terénu a likvidují také několik utržených nebo uvolněných střešních krytin.Nejvíce výjezdů evidujeme na Olomoucku (35 událostí), Prostějovsku (32 událostí), Šumpersku (16 událostí) a Přerovsku (13 událostí). V Mohelnici vítr poškodil střechu výrobní firmy, v Unčovicích se uvolnila asi polovina střechy hangáru. V Hněvotíně se uvolnila střešní krytina na rodinném domě o rozměrech asi 10 krát 20 metru a spadla na auto. Také v Lošticích vítr poškodil plechovou střechu rodinného domu. Aktuálně hasiči zasahují v Bílé Lhotě – Řimicích, kde vítr odnesl střechu domu,“ vypočítala některé zásahy mluvčí krajských hasičů. „Co se týká ještě Prostějovska, tak v Určicích spadl strom na dodávkové vozidlo a v Rakové silný poryv větru posunul celou plechovou garáž a opřel ji o strom,“ dodala Vladimíra Hacsiková.
Více se dočtete v tištěném vydání Večerníku

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

-4 #1 Puma 2017-08-11 06:41
Lidská zloba se zhmotňuje.Negat ivní energie bují
Citovat
  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...