Dobrý večer, dnes je středa 22.11.2017
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Ve čtvrtek 10. srpna těsně před čtvrtou hodinou ranní se Olomouckým krajem prohnalo několik silných bouřek. Přívalový déšť doprovázený enormě silným větrem se nevyhnul ani Prostějovsku. Největší škody jsou zaznamenány na Konicku, kde kvůli popadaným stromům nejely několik hodiny ani vlaky.

„Hasiči měli do sedmé hodiny ráno hlášeno už více než 90 událostí v souvislosti s bouřkami. Šlo především o popadané stromy a větve na komunikacích a na nájezdech na dálnici D35, v několika případech spadl strom na dráty elektrického vedení, přístavky u rodinných domů nebo auta. Ve třech případech zasahovali hasiči také u popadaných stromů na železniční trati na Konicku,“ uvedla Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. „Hasiči jsou stále v terénu a likvidují také několik utržených nebo uvolněných střešních krytin.Nejvíce výjezdů evidujeme na Olomoucku (35 událostí), Prostějovsku (32 událostí), Šumpersku (16 událostí) a Přerovsku (13 událostí). V Mohelnici vítr poškodil střechu výrobní firmy, v Unčovicích se uvolnila asi polovina střechy hangáru. V Hněvotíně se uvolnila střešní krytina na rodinném domě o rozměrech asi 10 krát 20 metru a spadla na auto. Také v Lošticích vítr poškodil plechovou střechu rodinného domu. Aktuálně hasiči zasahují v Bílé Lhotě – Řimicích, kde vítr odnesl střechu domu,“ vypočítala některé zásahy mluvčí krajských hasičů. „Co se týká ještě Prostějovska, tak v Určicích spadl strom na dodávkové vozidlo a v Rakové silný poryv větru posunul celou plechovou garáž a opřel ji o strom,“ dodala Vladimíra Hacsiková.
Více se dočtete v tištěném vydání Večerníku

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

-4 #1 Puma 2017-08-11 06:41
Lidská zloba se zhmotňuje.Negat ivní energie bují
Citovat
 • Restaurant Day
 • Charita
 • fynsis
 • optika
 • agel
 • Fischer Automotive
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - Seriál restaurací

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Brněnská do nového.

Vzali to fofrem, ale co už teď! Krajský úřad Olomouckého kraje naprosto nečekaně a na poslední chvíli oznámil prostějovskému magistrátu, že rekonstrukce silnice v Brněnské ulici bude zahájena už příští týden. Město narychlo zajišťuje objízdné trasy a radní mají z uzavírky obavy. Půlka ulice se ale rychle oblékne do nového!

 

Organizace skřípala.

V úterý odpoledne se začala nakládat historická lokomotiva, která zkrášlovala prostor před hlavním nádražím v Prostějově od roku 1980. Stěhování do muzea Českých drah se ale nečekaně protáhlo, organizace nakládky totiž absolutně vázla. Musel být povolán druhý jeřáb a tahač přijel až pozdě večer...  

Osobnost týdne

ALOIS MLČOCH

Starosta SDH Určice předal uplynulou sobotu na akci Uspávání zvířátek ředitelce místní mateřinky, prostějovské Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost a Dětskému domovu v Plumlově finanční šeky či věcné dary. Všechny peníze hasiči vybrali na dobrovolném vstupném z celé řady akcí, které v obci pořádají. K tomu sbor přidal i finance získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči roku 2016. 

47 02 mlcoch

Číslo týdne

324

Přesně tolik dní probíhalo oficiálně pátrání po muži, který 20. prosince loňského roku přepadl tenistku Petru Kvitovou v bytě domu v Jezdecké ulici. Neúspěch ve vyšetřování prezentovali na tiskové konferenci krajští kriminalisté. Alespoň že vyvrátili fámy, podle níž si hráčka prostějovského klubu pořezala ruku sama...

Výrok týdne

„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil svoji

rezignaci na post šéfa Klubu zastupitelů ČSSD v Prostějově