Dobré ráno, dnes je úterý 20.2.2018
svátek slaví Oldřich,
zítra Lenka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Radní chtějí i nadále prosadit, aby se historický dům v Kravařově ulici číslo 3 prodal! Přestože se na jaře tohoto roku někteří zastupitelé silně ohradili proti tomuto záměru, který byl nakonec také většinou hlasů komunálních politiků odmítnut, nyní nemovitost konšelé znovu nabízejí zájemcům! Lze tedy předpokládat, že na prvním poprázdninovém jednání zastupitelstva se o „Kravařku“ strhne pořádná mela...

V únoru letošního roku radní schválili a zastupitelům doporučili prodat bytový dům v ulici Kravařova číslo 3. Za budovu nabídla nejmenovaná zájemkyně 2,82 milionu korun. Zastupitelstvo ale transakci neschválilo. „Jde o dvoupodlažní nepodsklepený trakt se sedlovou střechou. V roce 2000 byla kompletně vyměněna střešní krytina včetně krovu. Budova je napojena na vodovodní řad a nachází se v památkové zóně,“ připomněl na dubnovém zastupitelstvu Jiří Pospíšil, náměstek primátorky Statutárního města Prostějov.
Se zájemci se ale v tu chvíli jakoby roztrhl pytel, těsně před schvalovacím procesem se objevili další dva potenciální kupci. Přesto většina zastupitelů nechtěla o prodeji starobylé památky ani slyšet. Proti se tehdy ostře postavila především opozice. Argumentovala například unikátností objektu, který stavebně nemá v Prostějově obdoby. „Je to patrně jeden z nejstarších domů ve městě, je přímo propojen s dvorním traktem radnice, proto by jej magistrát mohl využít ke svým aktivitám. Umím si zde představit například galerii,“ uvedl na začátku dubna například lidovecký zastupitel Petr Kousal. Další zastupitelé upozornili na skutečnost, že prodej nedoporučil ani Odbor rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova.
Večerník se nyní dozvěděl, že prostějovští radní zpracovávají nový záměr prodeje nemovitosti v Kravařově ulici číslo 3! „Ano, to mohu potvrdit. V radě města jsme schválili záměr prodeje a věříme, že se o koupi tohoto domu přihlásí noví zájemci. Nebo i ti, kteří o něj projevili zájem už na jaře. My jsme celou situaci znovu pečlivě zvážili a vyhodnotili jsme, že nemovitost je obrovsky nákladná na údržbu, navíc viditelně potřebuje značnou částku peněz na nutnou rekonstrukci. Doufám, že tentokrát při prodeji najdeme shodu v zastupitelstvu napříč politickým spektrem,“ prozradil Večerníku Jiří Pospíšil.
Jak vyplynulo z úterního jednání rady, záměr prodeje je znovu vyhlášen za účelem rekonstrukce domu a jeho využití pro podnikání za následujících podmínek. „Výběr bude probíhat formou obálkové metody za nabídnutou kupní cenu, minimálně však za cenu ve výši dle znaleckého posudku, což je 2.6 milionu korun. Zaplacena bude před podpisem kupní smlouvy. Při prodeji bude uplatněn systém aplikace kauce při prodeji majetku Statutárního města Prostějova a bude činit dvě stě tisíc korun,“ konstatoval na čtvrteční tiskové konferenci první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Podle jeho vyjádření náklady na zpracování znaleckého posudku a správní poplatek spojený s podáním návrhu na povolení vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí bude hradit kupující.
No, uvidíme, zda-li tento STÍN MINULOSTI z prostějovské radnice přece jen zmizí...

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+3 #3 JARDA NOVÁK 2017-08-12 13:26
Pane zatloukal odpověď je jednoduchá. Zbytečné omezení vjezdu do této ulice a hon na živnostníky jsou příčinou srabu který teprve začíná.
Citovat
+2 #2 Puma 2017-08-11 18:51
Mají si tu budovu nechat a zřídit tam výkupnu psích exkrementů.Dole by to vykupovali a nahoře to sušili a balili jako hnojivo.Vydělal i by všichni,psích exkrementů by ubylo a radnice vydělala.Tak vo co go!!!!!!Hanáci by po sobě sežrali i to ho.no,jak jsou lakomí,tak by měli co chtějí.
Citovat
+3 #1 Zatloukal Miroslav 2017-08-11 16:47
No dobre a co dal?Koupis to za pomerne velky penize.Ruinu.Po tom ti budou ty hova.. z radnice 5 let zdrzovat vadani povoleni o rekonstrukci,kl ast ti nesmyslne podminky,vydira t te!To tam umi perfektne.Nebo se vysypes finanacne do Balase,Kostala a Tonicky.Das uplatky,naplnis jim bar na radnici,koupis jim doutniky a jedes.Kravarova ulice je uz par let mrtva.Polovina obchodnich prostor je zavrena...Proc. ..?
Citovat
 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě