Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

„Podráždění sliznic toxiny sinic se může při koupání ve znečištěné vodě projevit například zánětem spojivek. I při neúmyslném polknutí vody bohaté na výskyt sinic se mohou projevit účinky na zažívací trakt člověka, tedy nevolnost, zvracení či průjem,“ uvádí se v prohlášení Krajské hygienické stanice v Olomouci, pod kterým je podepsána Eva Čehovská, ředitelka odboru hygieny obecné a komunální.

„Toxiny sinic jsou způsobilé i k otravám domácích zvířat. Laboratorní zjištění a provedené hodnocení zdravotních rizik proto vedly Krajskou hygienickou stanici k závěru, že voda ke koupání v předmětné oblasti je znečištěna v míře, která ohrožuje veřejné zdraví. Vzhledem k notnému rozsahu, kdy hrozí akutní poškození zdraví, bylo nutné přikročit k vydání tohoto opatření obecné povahy. Dočasný zákaz používání vody ke koupání bude zrušen, pokud pominou důvody pro vydání tohoto opatření, tedy v případě vyhovujících výsledků laboratorních rozborů vzorků vody v koupacím místě. K dalšímu měření čistoty vody v plumlovské přehradě dojde v pondělí čtrnáctého srpna,“ píše se dále v prohlášení, které vydali krajští hygienici.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #2 Pajerová Miloslava 2017-08-14 10:30
Čapí hnízdo- 50 miliónů,vyčiště ní přehrady 140 miliónů,kdo je víc!
Citovat
+5 #1 Puma 2017-08-13 18:54
Bahno se holt nevybagrovalo celé,firma vykázala černou práci a hanáčtí hlupci platí a koupou se ve [zakázané slovo].kách
Citovat
  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...