Dobrý podvečer, dnes je středa 21.2.2018
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

„Podráždění sliznic toxiny sinic se může při koupání ve znečištěné vodě projevit například zánětem spojivek. I při neúmyslném polknutí vody bohaté na výskyt sinic se mohou projevit účinky na zažívací trakt člověka, tedy nevolnost, zvracení či průjem,“ uvádí se v prohlášení Krajské hygienické stanice v Olomouci, pod kterým je podepsána Eva Čehovská, ředitelka odboru hygieny obecné a komunální.

„Toxiny sinic jsou způsobilé i k otravám domácích zvířat. Laboratorní zjištění a provedené hodnocení zdravotních rizik proto vedly Krajskou hygienickou stanici k závěru, že voda ke koupání v předmětné oblasti je znečištěna v míře, která ohrožuje veřejné zdraví. Vzhledem k notnému rozsahu, kdy hrozí akutní poškození zdraví, bylo nutné přikročit k vydání tohoto opatření obecné povahy. Dočasný zákaz používání vody ke koupání bude zrušen, pokud pominou důvody pro vydání tohoto opatření, tedy v případě vyhovujících výsledků laboratorních rozborů vzorků vody v koupacím místě. K dalšímu měření čistoty vody v plumlovské přehradě dojde v pondělí čtrnáctého srpna,“ píše se dále v prohlášení, které vydali krajští hygienici.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #2 Pajerová Miloslava 2017-08-14 10:30
Čapí hnízdo- 50 miliónů,vyčiště ní přehrady 140 miliónů,kdo je víc!
Citovat
+5 #1 Puma 2017-08-13 18:54
Bahno se holt nevybagrovalo celé,firma vykázala černou práci a hanáčtí hlupci platí a koupou se ve [zakázané slovo].kách
Citovat
 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě