Dobrý večer, dnes je pátek 20.10.2017
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

„Podráždění sliznic toxiny sinic se může při koupání ve znečištěné vodě projevit například zánětem spojivek. I při neúmyslném polknutí vody bohaté na výskyt sinic se mohou projevit účinky na zažívací trakt člověka, tedy nevolnost, zvracení či průjem,“ uvádí se v prohlášení Krajské hygienické stanice v Olomouci, pod kterým je podepsána Eva Čehovská, ředitelka odboru hygieny obecné a komunální.

„Toxiny sinic jsou způsobilé i k otravám domácích zvířat. Laboratorní zjištění a provedené hodnocení zdravotních rizik proto vedly Krajskou hygienickou stanici k závěru, že voda ke koupání v předmětné oblasti je znečištěna v míře, která ohrožuje veřejné zdraví. Vzhledem k notnému rozsahu, kdy hrozí akutní poškození zdraví, bylo nutné přikročit k vydání tohoto opatření obecné povahy. Dočasný zákaz používání vody ke koupání bude zrušen, pokud pominou důvody pro vydání tohoto opatření, tedy v případě vyhovujících výsledků laboratorních rozborů vzorků vody v koupacím místě. K dalšímu měření čistoty vody v plumlovské přehradě dojde v pondělí čtrnáctého srpna,“ píše se dále v prohlášení, které vydali krajští hygienici.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #2 Pajerová Miloslava 2017-08-14 10:30
Čapí hnízdo- 50 miliónů,vyčiště ní přehrady 140 miliónů,kdo je víc!
Citovat
+5 #1 Puma 2017-08-13 18:54
Bahno se holt nevybagrovalo celé,firma vykázala černou práci a hanáčtí hlupci platí a koupou se ve [zakázané slovo].kách
Citovat
 • supersektor
 • finsis
 • olympic
 • Pozvánka na box
 • koncert
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI „U RYBÁŘE“?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Otevřené srdce za pastelku

Dva tucty středoškoláků doplněné žáky čtyř základních škol se uplynulou středu vydaly do prostějovských ulic, aby všichni společně prodejem bílých pastelek za „tři pětky“ vybrali potřebné peníze na pomoc nevidomým. Prostějované měli svá srdce i peněženky otevřené, výše vybrané částky je ale zatím neznámá. 

 

Pátek třináctého

Snad jen osmačtyřicetiletý muž se má právo vymlouvat na pověru, která provází podobný den a datum. Minulý pátek ráno dotyčný svým autem vjel bůhví proč do protisměru v Kojetínské ulici a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem. V něm se zranily dvě ženy, které sanitka převezla do nemocnice. 

Osobnost týdne

PETR ČTVRTNÍČEK
42 02 ctvrtnicekDesátý ročník divadelní přehlídky Aplaus 2017 pokračoval v Městském divadle v Prostějově druhým dílem. Pražské divadlo Na zábradlí právě s excelentním Petrem Čtvrtníčkem představilo inscenaci Hamlet. Také on se zamýšlel nad otázkou, zda „být, či nebýt“... 

Číslo týdne

2607

Přesně tolik lidí je aktuálně v Prostějově bez práce. Nízká nezaměstnanost panuje v místním regionu i nadále. Navíc přes Úřad práce ČR firmy poptávají zaměstnance na 1 784 volných míst, takže výběr je velice pestrý. Podíl nezaměstnaných činí 2,7 procenta, což Prostějov řadí pod celorepublikový průměr! 

Výrok týdne

„TEN VRAH JE

ALE JINAK

NEŠKODNEJ!“

Současný obyvatel azylového domu

Pavel Jakubčík se takto vyjádřil

k jednomu svému spolubydlícímu