Ve čtvrtém kole I.B třídy skupiny „B“ Olomouckého KFS přivítala Haná Prostějov na hřišti areálu SCM Za Místním nádražím, kde se letos kvůli začínající rekonstrukci představili zřejmě naposledy, hráče Sokola Vícov. A derniéra to nebyla vítězná.

Už v 11. minutě duelu proti Vícovu podnikli domácí rychlý brejk po křídle, Jakub Novák přihrál Typnerovi a ten vymetl prudkou střelou „šibenici“ Drexovy branky – 1:0. Ve 23. minutě vypálil z vápna hostující Štěpánek, ale jeho střelu robinzonádou zneškodnil gólman Marák. O pět minut později unikl s míčem domácí Hladký, přihrál volnému Gáborovi, ale ten před prázdnou brankou ztratil míč ve vyložené šanci při kličce s obráncem. Celý první poločas měli hosté převahu a domácím orazítkovali obě tyče a břevno, ale vedení do kabin Haná udržela.

Ve 46. minutě zahrál domácí Typner trestný kop, ale jeho střela těsně minula Drexovu branku. Ve 48. minutě využili hosté „špatné malé domů“ a jejich šance skončila k údivu za Marákovými zády – 1:1. Ještě v 67. minutě podnikli domácí rychlý útok, Gábor přihrál volnému Ošlejškovi a ten zblízka minul vícovskou branku. V zápase plném faulů a také žlutých karet už gól nepadl, a tak regionální derby skončilo nerozhodně. (ol, jaf)

ÚSTY TRENÉRA

Daniel KOLÁŘ – Haná Prostějov:

„První poločas jsme sice vyhráli, a navíc jsme neproměnili ještě jednu stoprocentní šanci, ale jinak byl po většinu času Vícov lepší. My udrželi čisté konto jen s velkým štěstím. Druhá půle byla vyrovnanější, ale bohužel po tlaku hostů jsme si vstřelili vlastní gól, kterým hosté vyrovnali. Poté se hrál zápas nahoru – dolů, a i když mohl gól padnout do obou branek, nestalo se tak. Utkání podle mě skončilo celkem zaslouženou remízou.“

Miroslava KRUTOVSKÝ – Sokol Vícov: „Mrzí MĚ, že jsme si z utkání nepřivezli všechny body. Myslím si, že v drtivé většině zápasu jsme to byli my, kdo tahal za delší konec, ale v první půli nás zradila koncovka, a dokonce jsme prohrávali. Do druhé půle jsme šli s tím, že musíme takto pokračovat a branky přijdou. Podařilo se nám srovnat, a i poté jsme měli převahu. V závěru jsme ale měli trochu štěstí, když domácí trefili břevno. Remíza je tak pro mě trošku s hořkou příchutí.“

Haná Prostějov - TJ Sokol Vícov

1:1 (1:0)

Branky: 11. Typner – 48. Sovík. Rozhodčí: Tandler – Chládek, Haberland. Žluté karty: Krupička, Kadlec, Čermák – Štěpánek, Drexa, Pagač. Diváků: 150.

Sestava Hané: Marák – Martin Kolář, Čermák, Kadlec, Cibulec – Hladký, Krupička, Ošlejšek (90. Sirotka), Jakub Novák – Typner, Gábor. Trenér: Daniel Kolář.

Sestava Vícova: Drexa – Dostál, Vávra, Baránek, Humpolíček – Ritschel (66. Mlčoch), Sovík, Rajnoha, Studený (52. Šobr) – Pagač, Štěpánek. Trenér: Miroslav Krutovský.

Lion sport 1.B.třída skupina B

5. kolo: Ol-Chomoutov – Doloplazy 2:4 (2:0). Branky: 15. Kudlička, 29. Vybíral – 57. Dočkal, 60. Stach, 70. Gotzel, 72. Tomíček. * Olšany u PV – Moravský Beroun 1:4 (1:1). Branky: 13. Samek – 21., 47. a 71. Lacman, 62. Malinovský. ŽK: 42. Koleňák, 48. A.Pospíšil, 82. J.Pospíšil – 15. Zálešák, 23. Mužatko. ČK: 46. Nakládal. * Velký Týnec – Pňovice 3:1 (2:1). Branky: 23. a 38. Mazur, 77. Doležel – 1. Mihailescu. ŽK: 82. Hrudník – 49. Mihailescu, 64. Laža, 85. Motlíček. * Lutín - Hněvotín 1:1 (1:0). Branky: 37. Volf – 92. Sova. ŽK: 36. Vykydal, 70. Liška – 27. Kravčík, 35. Sova, 37. Darda. * Haňovice - Černovír 1:2 (0:1). Branky: 66. Cink – 29. a 89. Zachar. ŽK: 64. Přidal, 75. Vilímec, 94. Cink – 54. Zachar, 91. Perič, 94. Máčala. * Haná Prostějov - Vícov 1:1 (0:0). Branky: 11. Typner – 48. Sovík. ŽK: 32. Krupička, 79. Kadlec, 82. Čermák – 32. Štěpánek, 92. Pagáč. * Kožušany - Lužice 4:3 (3:0). Branky: 19. Soušek, 26. a 46. Thomas, 37. Rončák – 50. a 90. Knopp, 86. Rabenseifner. ŽK: 37. Puškar, 48. Vrána.

1          TJ Sokol Pňovice          4          3          0          1          13:4      9

2          Slovan Černovír            4          3          0          1          9:6       9

3          Sokol Velký Týnec         4          2          2          0          9:5       8

4          FC Hněvotín      4          2          1          1          10:6      7

5          TJ Kožušany     4          2          1          1          7:8        7

6          TJ Sigma Lutín 4          2          1          1          3:7        7

7          Sokol Doloplazy            4          2          0          2          15:5      6

8          Sokol Vícov       4          1          3          0          6:5        6

9          Moravský Beroun          4          2          0          2          8:11      6

10        Sokol Olomouc - Chomoutov     4          1          1          2          11:9      4

11        Haná Prostějov 4          1          1          2          6:15      4

12        SK Haňovice     4          1          0          3          7:7        3

13        FC Lužice         4          0          1          3          7:11      1

14        Sokol Olšany u Prostějova         4          0          1          3          4:16      1