Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 vysavacPředváděcí akce představovaly před pár lety pro řadu starších lidí vítané zpestření jejich životů. Nyní se ovšem pro mnohé z nich změnily v noční můru... Mají totiž problém splatit dluhy, do kterých se kvůli pořádajícím společnostem dostali. Jedna z nich už má na kahánku, Česká obchodní inspekce totiž podala návrh na zrušení společnosti Beck!

Princip byl jasný. Zástupci Becku nejprve lidem na splátky prodali předražené a často nefunkční výrobky, jako bonus na ně pak poslali exekutora... V dnešní době jsou lidé až donuceni koupit zboží, které vlastně ani nechtějí... A pak trpí. Nejenže jim totiž nakonec ani neslouží, ale dokonce z toho má řada občanů pěknou polízanici. Své o tom ví například Jaroslav Končák z Prostějova, kterého firma Beck žaluje kvůli několika tisícům korun. Za své peníze kromě žaloby manželé Končákovi dostali špatný ohřívač vody vydávaný za vysavač a sadu nádobí smrdící naftou... A aby toho nebylo málo, v tuzemsku velmi známá společnost Beck poslala na pana Končáka exekutora, načež nyní ho u prostějovského soudu žaluje kvůli necelým deseti tisícům korun. Jedná se o splátky za sadu nádobí a nefunkční parní vysavač.

„Obojí jsme koupili na předváděcí akci v prostějovském Společenském domě. Třetina předvádějících tehdy byla opilá, jeden dokonce fyzicky napadl jednoho z přítomných. Celou věc museli řešit strážníci. Moje manželka nakonec podlehla tlaku a koupila sadu nádobí a parní vysavač. Nádobí smrdělo naftou a parní vysavač nedělal páru, pouze ohříval vodu asi na padesát stupňů. Několikrát jsem se pokusil tento šmejd vrátit, nikdy se mi to však nepodařilo. Psal jsem jim, že odstupuji od kupní smlouvy, dopisy se mi však stále vracely. Firma se totiž neustále přejmenovávala a měnila adresu. Za nádobí a vysavač jsme měli postupně zaplatit ´skvělých´ sedmadvacet tisíc korun. Asi osmnáct tisíc jsme splatili, ale pak jsem se už dopálil. Vzhledem k nekvalitnímu zboží a nekomunikaci ze strany firmy jsem už další peníze platit odmítl. Následně na mě bylo zahájeno exekuční řízení. Celá věc pak skončila u prostějovského soudu. Ten zatím nerozhodl, nicméně nikdo ze zástupců společnosti Beck na něj nikdy nedorazil,“ sdělil Večerníku Jaroslav Končák z Prostějova. 

Co říká v takových případech ČOI?

Podobnou zkušenost jako pan Končák má řada lidí. Drzost předváděcích společností totiž nezná mezí. Vše došlo tak daleko, že na předváděcí akce soustavně zaměřila svoji pozornost Česká obchodní inspekce (ČOI). „V loňském roce jsme v Olomouckém a Moravskoslezském kraji provedli celkem třiadvacet kontrol. Hned ve čtrnácti případech inspektoři zjistili porušení zákona. Obvykle se jednalo o uvádění lživých údajů o výrobcích, o jejich ceně i podmínkách, za kterých je lze koupit. Ve srovnání s předchozím obdobím také vzrostla agresivita zástupců společností,” uvedla Miloslava Fléglová, tisková mluvčí ČOI. Právě ČOI-ka společnosti BECK udělila pokutu v celkové výši 1 295 000 korun. Ale to není vše! „U společnosti Beck podala Česká obchodní inspekce návrh na zrušení živnostenského oprávnění za závažné porušení podmínek stanovených zvláštním právním předpisem,“ dodala Fléglová. 

Firmu Beck se sídlem v Mělníku jsme se pokusili telefonicky kontaktovat na telefonní číslo uváděné na jejich webových stránkách. Telefon nám ovšem nikdo nezvedal. „Já už jsem to kvůli vracení výrobku zkoušel minimálně tisíckrát. Kromě toho jsem se přímo v Mělníku i zastavil. Nikdy se se mnou nikdo nebyl ochoten se bavit a doporučené dopisy zaslané na adresu firmy se mi vrátily jako nedoručené,” připojil svoji zkušenost pan Končák.

Návrh na zrušení společnosti Beck je určitě dobrá zpráva. Bohužel se dá očekávat, že podvodníci ve svých rejdech budou pokračovat dál, ovšem už pod jiným jménem. Proto vám na závěr přinášíme několik rad.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-