Příjemnou noc, dnes je sobota 4.7.2020
svátek slaví Prokop,
zítra Státní svátek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 minceMyslel si, že ušetří, ale za své peníze dostal bezcenný brak. To je případ prostějovského sběratele, který za osm tisíc koupil čtyři série předválečných amerických dolarů. Příliš pozdě přišel na to, že mu romský podvodník prodal bezcenné železné falzifikáty vyrobené v Číně...

Že se podezřele výhodné nákupy nevyplácí, to se všeobecně ví. Jistý sběratel z Prostějova, který si nepřál zveřejnit své jméno, ale redakce jeho identitu pochopitelně zná, získal nedávno americké dolary vyrobené v Číně. Přišly ho pořádně draho. „Sbírám především porcelán a nábytek, mince spíše okrajově.  Asi před třemi týdny jsem ale od jednoho Roma dostal nabídku a koupil čtyři série starých mincí. Jednalo se o předválečné americké dolary i další historické mince. Každá z nich mě přišla na dva tisíce korun. Myslel jsem, že jsou tak levné, protože je někde ukradl. Vše bylo jinak. Když jsem je ukázal příteli, poradil mi, ať na ně zkusím magnet. Ten mince okamžitě přitáhl. Nesporně tedy jde o brak vyrobený ze železa. Pravé mince by byly ze stříbra, magnet by na ně nepůsobil,“ nechal se slyšet napálený chlapík, který koupil čtyři série po osmi mincích. „Celkem jsem za ně dal osm tisíc, mají asi hodnotu železa do sběru. Možná bych za ně dostal tak dvacet korun,“ konstatoval rozhořčeně muž, který redakci kontaktoval proto, aby varoval i ostatní sběratele. „Dejte si na podobné podvodníky pozor!“ zdůraznil na závěr.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-