Dobré odpoledne, dnes je středa 20.6.2018
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V celostátních médiích se na začátku uplynulého týdne objevila informace, na jejímž základě prý v prostějovském kině Metro 70 došlo ke zkreslení údajů o návštěvnosti tohoto kulturního zařízení. Podle jednoho z deníků, který je znám jako kritik všeho, co souvisí s prostějovským magistrátem, dokonce nová ředitelka této instituce Barbora Prágerová falšovala počty diváků úmyslně, aby prý zviditelnila své úspěchy! Vydané zprávy vypovídají o tom, že kino během prvního pololetí tohoto roku navštívilo o zhruba pět a půl tisíce lidí více než vloni. Problém je prý v tom, že k Unii filmových distributorů, kam se počty lidí sledujících konkrétní představení musí povinně hlásit, dorazila zcela odlišná čísla. Večerník kauza zaujala, ovšem jak jsme zjistili, o nějakém podvodu se vůbec nedá mluvit...

Ředitelka Barbora Prágerová vykázala návštěvnost kina Metro 70 za první pololetí tohoto roku ve výši 25 463 lidí. Vloni za stejné období navštívilo kino 19 778 osob. Unie filmových distributorů se ale ohradila s tím, že obdržela úplně jiné statistické údaje. Filmy promítané v kině vidělo prý pouze 22 197 lidí, kdežto v loňském roce to bylo naopak více, celkem 22 606. Jak k těmto rozdílným údajům vůbec mohlo dojít?
Na to se Večerník zeptal přímo ředitelky kina Metro 70 Barbory Prágerové. „Unii filmových distributorů jsme za první letošní půlrok špatně nahlásili 22 197 diváků, ve skutečnosti však je návštěvnost kina o několik tisíc vyšší. Největší část odchylky od skutečnosti způsobilo nenahlášení většiny představení programu pro školní družiny Bijásek, tedy deset filmů v průběhu pololetí pro 387 dětí. Další problém způsobila chyba v našem systému, kvůli které jsme nenahlásili většinu čtvrtečních představení. Posledních několik dní jsme s dalšími zaměstnanci nedělali nic jiného, než že jsme pečlivě kontrolovali všechny údaje napříč celým pololetím, srovnávali jsme vše se vším, identifikovali všechny chyby a samozřejmostí byla kontrola s účetnictvím. Po této revizi jsme zjistili paradoxně velmi potěšující zprávu, a to, že ani náš vlastní původní údaj nebyl přesný, protože kino navštívilo v první půlce tohoto roku neuvěřitelných 28 068 diváků! Opravené hlášení jsme zaslali Unii filmových distributorů, která jej přijala a zanesla do svých statistik. To znamená, že kino zaznamenalo oproti loňskému roku více než dvacetiprocentní nárůst návštěvnosti, rovněž tržby kina se tím pádem razantně zvýšily. V účetnictví evidujeme tržbu za vstupenky přes 2,7 milionu korun,“ shrnula exkluzivně pro Večerník potěšující zprávu Barbora Prágerová.
Celou záležitost s rozdílnou statistikou návštěvnosti začala ihned prošetřovat i náměstkyně primátorky Ivana Hemerková, která je zodpovědná za kulturu v Prostějově. „Na rovinu si musíme říci, že došlo k administrativnímu pochybení. S paní ředitelkou Prágerovou jsem se setkala hned v pondělí, jakmile přijela z dovolené. Vysvětlila mi, že při nahlašování počtu návštěvníků skutečně došlo k chybě. Ona ji uznala, takže nyní dochází k nápravě situace. Několikrát tedy došlo k přepočítání počtu návštěvníků a vybrané tržby za prodej vstupenek na jednotlivá filmová představení, nové údaje byly zaslány Unii filmových distributorů, která již výsledek opravila ve svých statistikách. Paní ředitelce kina jsem toto pochybení vytknula, pro budoucnost není možné, aby k něčemu podobnému docházelo. Jak říkám, k chybě došlo, ale tu může udělat každý, a takto já k tomuto problému také přistupuji,“ uvedla pro Večerník Ivana Hemerková (PéVéčko), náměstkyně primátorky Statutárního města Prostějova.
„Začátkem března jsme získali nový pokladní systém a přechod na něj nebyl jednoduchý, naopak způsobil celou škálu obtíží. Nicméně má tolik výhod, že s drtivou většinou jeho funkcí jsme spokojeni. Co se týče údajů z roku 2016, tak se vlivem informačního šumu při komunikaci s UFD a poskytovatelem starého pokladního a evidenčního systému stalo, že jsme nepřebrali jejich údaj, ale nesprávně spočítali vlastní. Chyba nás mrzí, rozhodně nebyla úmyslná. Od nynějška počítáme s údajem z UFD, tedy 22 606 návštěvníků za první pololetí roku 2016,“ objasnila lapálii ředitelka kina Metro 70.
Vedení magistrátu už dále chybné sečtení návštěvníků nehodlá řešit. I z toho důvodu, že s prací nové ředitelky jsou maximálně spokojeni. „I po opravě počtu lidí, kteří do kina během prvního pololetí dorazili, jsem přesvědčena, že návštěvnost tohoto zařízení roste a poroste i v dalším období. K nám na radnici přicházejí jen samé kladné ohlasy. Lidé oceňují především nový objednávkový systém vstupenek, velice dobře hodnotí nový vzhled webových stránek, způsob informovanosti o jednotlivých filmových představeních a také výběr kvalitních filmů. Je toho víc, co si Prostějované v kině Metro 70 nově pochvalují,“ konstatovala náměstkyně primátorky Ivana Hemerková.

graf 37

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #3 Ben Gurion 2017-09-15 02:19
Ano, čím déle od prů[zakázané slovo], tím budou logicky výsledky\ lepší a lepší, až kino povede v tichosti žebříček návštěvnosti v celé zemi. Uznává jen ty statistik\, které si za pomoci nového, složitého systému se spokojeností jí vlastní sama zfalšuje.
Ale musí to bolet, když uvážíme rozměry pana Kadlece a malinkou řiťku slečny ředitelky, do které se nyní radostně vlomil!
Citovat
+3 #2 tonda 2017-09-12 20:09
Tady se asi někdo snaží paní ředitelce tahat trn z paty a tím pádem jsi ji na věky zavázat. Holka byla mladá a naivní a teď asi naletěla, jak sobě tak ještě více politikům
Citovat
+3 #1 Piščák ml. 2017-09-12 16:28
Jeden by jí to skoro věřil.... :P
Citovat
  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne