Dobré odpoledne, dnes je pondělí 19.2.2018
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V celostátních médiích se na začátku uplynulého týdne objevila informace, na jejímž základě prý v prostějovském kině Metro 70 došlo ke zkreslení údajů o návštěvnosti tohoto kulturního zařízení. Podle jednoho z deníků, který je znám jako kritik všeho, co souvisí s prostějovským magistrátem, dokonce nová ředitelka této instituce Barbora Prágerová falšovala počty diváků úmyslně, aby prý zviditelnila své úspěchy! Vydané zprávy vypovídají o tom, že kino během prvního pololetí tohoto roku navštívilo o zhruba pět a půl tisíce lidí více než vloni. Problém je prý v tom, že k Unii filmových distributorů, kam se počty lidí sledujících konkrétní představení musí povinně hlásit, dorazila zcela odlišná čísla. Večerník kauza zaujala, ovšem jak jsme zjistili, o nějakém podvodu se vůbec nedá mluvit...

Ředitelka Barbora Prágerová vykázala návštěvnost kina Metro 70 za první pololetí tohoto roku ve výši 25 463 lidí. Vloni za stejné období navštívilo kino 19 778 osob. Unie filmových distributorů se ale ohradila s tím, že obdržela úplně jiné statistické údaje. Filmy promítané v kině vidělo prý pouze 22 197 lidí, kdežto v loňském roce to bylo naopak více, celkem 22 606. Jak k těmto rozdílným údajům vůbec mohlo dojít?
Na to se Večerník zeptal přímo ředitelky kina Metro 70 Barbory Prágerové. „Unii filmových distributorů jsme za první letošní půlrok špatně nahlásili 22 197 diváků, ve skutečnosti však je návštěvnost kina o několik tisíc vyšší. Největší část odchylky od skutečnosti způsobilo nenahlášení většiny představení programu pro školní družiny Bijásek, tedy deset filmů v průběhu pololetí pro 387 dětí. Další problém způsobila chyba v našem systému, kvůli které jsme nenahlásili většinu čtvrtečních představení. Posledních několik dní jsme s dalšími zaměstnanci nedělali nic jiného, než že jsme pečlivě kontrolovali všechny údaje napříč celým pololetím, srovnávali jsme vše se vším, identifikovali všechny chyby a samozřejmostí byla kontrola s účetnictvím. Po této revizi jsme zjistili paradoxně velmi potěšující zprávu, a to, že ani náš vlastní původní údaj nebyl přesný, protože kino navštívilo v první půlce tohoto roku neuvěřitelných 28 068 diváků! Opravené hlášení jsme zaslali Unii filmových distributorů, která jej přijala a zanesla do svých statistik. To znamená, že kino zaznamenalo oproti loňskému roku více než dvacetiprocentní nárůst návštěvnosti, rovněž tržby kina se tím pádem razantně zvýšily. V účetnictví evidujeme tržbu za vstupenky přes 2,7 milionu korun,“ shrnula exkluzivně pro Večerník potěšující zprávu Barbora Prágerová.
Celou záležitost s rozdílnou statistikou návštěvnosti začala ihned prošetřovat i náměstkyně primátorky Ivana Hemerková, která je zodpovědná za kulturu v Prostějově. „Na rovinu si musíme říci, že došlo k administrativnímu pochybení. S paní ředitelkou Prágerovou jsem se setkala hned v pondělí, jakmile přijela z dovolené. Vysvětlila mi, že při nahlašování počtu návštěvníků skutečně došlo k chybě. Ona ji uznala, takže nyní dochází k nápravě situace. Několikrát tedy došlo k přepočítání počtu návštěvníků a vybrané tržby za prodej vstupenek na jednotlivá filmová představení, nové údaje byly zaslány Unii filmových distributorů, která již výsledek opravila ve svých statistikách. Paní ředitelce kina jsem toto pochybení vytknula, pro budoucnost není možné, aby k něčemu podobnému docházelo. Jak říkám, k chybě došlo, ale tu může udělat každý, a takto já k tomuto problému také přistupuji,“ uvedla pro Večerník Ivana Hemerková (PéVéčko), náměstkyně primátorky Statutárního města Prostějova.
„Začátkem března jsme získali nový pokladní systém a přechod na něj nebyl jednoduchý, naopak způsobil celou škálu obtíží. Nicméně má tolik výhod, že s drtivou většinou jeho funkcí jsme spokojeni. Co se týče údajů z roku 2016, tak se vlivem informačního šumu při komunikaci s UFD a poskytovatelem starého pokladního a evidenčního systému stalo, že jsme nepřebrali jejich údaj, ale nesprávně spočítali vlastní. Chyba nás mrzí, rozhodně nebyla úmyslná. Od nynějška počítáme s údajem z UFD, tedy 22 606 návštěvníků za první pololetí roku 2016,“ objasnila lapálii ředitelka kina Metro 70.
Vedení magistrátu už dále chybné sečtení návštěvníků nehodlá řešit. I z toho důvodu, že s prací nové ředitelky jsou maximálně spokojeni. „I po opravě počtu lidí, kteří do kina během prvního pololetí dorazili, jsem přesvědčena, že návštěvnost tohoto zařízení roste a poroste i v dalším období. K nám na radnici přicházejí jen samé kladné ohlasy. Lidé oceňují především nový objednávkový systém vstupenek, velice dobře hodnotí nový vzhled webových stránek, způsob informovanosti o jednotlivých filmových představeních a také výběr kvalitních filmů. Je toho víc, co si Prostějované v kině Metro 70 nově pochvalují,“ konstatovala náměstkyně primátorky Ivana Hemerková.

graf 37

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #3 Ben Gurion 2017-09-15 02:19
Ano, čím déle od prů[zakázané slovo], tím budou logicky výsledky\ lepší a lepší, až kino povede v tichosti žebříček návštěvnosti v celé zemi. Uznává jen ty statistik\, které si za pomoci nového, složitého systému se spokojeností jí vlastní sama zfalšuje.
Ale musí to bolet, když uvážíme rozměry pana Kadlece a malinkou řiťku slečny ředitelky, do které se nyní radostně vlomil!
Citovat
+3 #2 tonda 2017-09-12 20:09
Tady se asi někdo snaží paní ředitelce tahat trn z paty a tím pádem jsi ji na věky zavázat. Holka byla mladá a naivní a teď asi naletěla, jak sobě tak ještě více politikům
Citovat
+3 #1 Piščák ml. 2017-09-12 16:28
Jeden by jí to skoro věřil.... :P
Citovat
 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě