Dobré odpoledne, dnes je středa 20.6.2018
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tradice jsou tu od toho, aby se udržoval pořádek. Díky nim i v tomto překotně se měnícím světě máme své jistoty. Než prostějovští policisté vyrazí na Hanácké slavnosti, musí nejprve do Ospělova, kde posečou konopnou zahradu na farmě Dušana Dvořáka. Na poslední sklizeň vyrazili minulé pondělí 4. září...

Co Dušan Dvořák zaseje, to policie sklidí. Tak už to osm let vypadá na konopné farmě v Ospělově na Konicku. Zatímco loni konopné dožínky proběhly až v polovině října, letos se policisté na domovní prohlídku vydali již začátkem září, jak tomu bývalo zvykem v předchozích letech. A s prázdnou ani tentokrát neodcházeli.
„Policisté na půdě objevili sedmadvacet kusů sušených rostlin konopí. Na zahrádce jich pak posekli dalších sedmnáct,“ prozradil Večerníku státní zástupce Ivo Černík, který případy Dušana Dvořáka tradičně dozoruje. Konopný farmář z Ospělova byl posléze obviněn z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Čtyřicet rostlin je pouze potvrzením trvale klesajících výnosů konopného farmáře. „V Ospělově policie během jediného roku už sklidila i devět set rostlin,“ zavzpomínal Černík. Loni si však policisté odvezli slabou stovku rostlin, předloni dokonce ještě o něco méně. Celkem však policisté u Dvořáka zabavili již hodně přes tři tisíce rostlin konopí. Na černém trhu by se jejich hodnota vyšplhala na několik milionů korun.
Dušan Dvořák se vždy hájil tím, že konopí pěstuje výhradně pro léčebné účely. Tomu však neodpovídá vysoký obsah THC v jeho rostlinách. Pro výrobu dnes již běžně dostupných mastí se totiž používají rostliny s nižším obsahem této psychoaktivní látky. Dvořák si na tomto konopí nepochybně pokoušel založit i svůj byznys. Na svých webových stránkách například zcela veřejně nabízel kytici svého konopí. V minulosti byl Dvořák za pěstování marihuany s vysokým obsahem THC opakovaně odsouzen. Od vězení ho zachránilo pouze to, že byl uznán nesvéprávným. Soudní znalkyně tehdy potvrdila, že psychicky nemocný muž ztratil kontakt s realitou, a nebyl proto schopen domyslet následky svého jednání. Letos však jiný odborník konstatoval, že Dvořák za své činy nese trestní odpovědnost. Díky tomu mohl být v květnu dosud nepravomocně odsouzen za sklizně z let 2014 a 2015.
Loňskou sklizní se soud bude zabývat začátkem října. A časem jistě dojde i na tu letošní...

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #3 Dušan Dvořák 2017-09-18 21:42
Trošku jiná verze příběhu
https://nase-vase-olomouc.blogspot.cz/2017/09/hanacke-policejni-dozinky-konopi-v.html
Citovat
+2 #2 JARDA NOVÁK 2017-09-13 12:06
Daleko prospěšnější by bylo polapit politiky naší radnice . Ty dřívější i dnešní za jejich nerespektování povinností při správě majetku a zodpovědnosti svých funkcí.Tam nám unikají miliony.
Citovat
+1 #1 Jiří 2017-09-13 09:37
hňupové no. staráte se o pár kytiček nějakého jedince na místo řešení opravdových problému v Čr. [zakázané slovo] it systém. [zakázané slovo] it policejní systém, žebráci
Citovat
  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne