Dobrý večer, dnes je středa 22.11.2017
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tradice jsou tu od toho, aby se udržoval pořádek. Díky nim i v tomto překotně se měnícím světě máme své jistoty. Než prostějovští policisté vyrazí na Hanácké slavnosti, musí nejprve do Ospělova, kde posečou konopnou zahradu na farmě Dušana Dvořáka. Na poslední sklizeň vyrazili minulé pondělí 4. září...

Co Dušan Dvořák zaseje, to policie sklidí. Tak už to osm let vypadá na konopné farmě v Ospělově na Konicku. Zatímco loni konopné dožínky proběhly až v polovině října, letos se policisté na domovní prohlídku vydali již začátkem září, jak tomu bývalo zvykem v předchozích letech. A s prázdnou ani tentokrát neodcházeli.
„Policisté na půdě objevili sedmadvacet kusů sušených rostlin konopí. Na zahrádce jich pak posekli dalších sedmnáct,“ prozradil Večerníku státní zástupce Ivo Černík, který případy Dušana Dvořáka tradičně dozoruje. Konopný farmář z Ospělova byl posléze obviněn z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Čtyřicet rostlin je pouze potvrzením trvale klesajících výnosů konopného farmáře. „V Ospělově policie během jediného roku už sklidila i devět set rostlin,“ zavzpomínal Černík. Loni si však policisté odvezli slabou stovku rostlin, předloni dokonce ještě o něco méně. Celkem však policisté u Dvořáka zabavili již hodně přes tři tisíce rostlin konopí. Na černém trhu by se jejich hodnota vyšplhala na několik milionů korun.
Dušan Dvořák se vždy hájil tím, že konopí pěstuje výhradně pro léčebné účely. Tomu však neodpovídá vysoký obsah THC v jeho rostlinách. Pro výrobu dnes již běžně dostupných mastí se totiž používají rostliny s nižším obsahem této psychoaktivní látky. Dvořák si na tomto konopí nepochybně pokoušel založit i svůj byznys. Na svých webových stránkách například zcela veřejně nabízel kytici svého konopí. V minulosti byl Dvořák za pěstování marihuany s vysokým obsahem THC opakovaně odsouzen. Od vězení ho zachránilo pouze to, že byl uznán nesvéprávným. Soudní znalkyně tehdy potvrdila, že psychicky nemocný muž ztratil kontakt s realitou, a nebyl proto schopen domyslet následky svého jednání. Letos však jiný odborník konstatoval, že Dvořák za své činy nese trestní odpovědnost. Díky tomu mohl být v květnu dosud nepravomocně odsouzen za sklizně z let 2014 a 2015.
Loňskou sklizní se soud bude zabývat začátkem října. A časem jistě dojde i na tu letošní...

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #3 Dušan Dvořák 2017-09-18 21:42
Trošku jiná verze příběhu
https://nase-vase-olomouc.blogspot.cz/2017/09/hanacke-policejni-dozinky-konopi-v.html
Citovat
+2 #2 JARDA NOVÁK 2017-09-13 12:06
Daleko prospěšnější by bylo polapit politiky naší radnice . Ty dřívější i dnešní za jejich nerespektování povinností při správě majetku a zodpovědnosti svých funkcí.Tam nám unikají miliony.
Citovat
+1 #1 Jiří 2017-09-13 09:37
hňupové no. staráte se o pár kytiček nějakého jedince na místo řešení opravdových problému v Čr. [zakázané slovo] it systém. [zakázané slovo] it policejní systém, žebráci
Citovat
 • Restaurant Day
 • Charita
 • fynsis
 • optika
 • agel
 • Fischer Automotive
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - Seriál restaurací

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Brněnská do nového.

Vzali to fofrem, ale co už teď! Krajský úřad Olomouckého kraje naprosto nečekaně a na poslední chvíli oznámil prostějovskému magistrátu, že rekonstrukce silnice v Brněnské ulici bude zahájena už příští týden. Město narychlo zajišťuje objízdné trasy a radní mají z uzavírky obavy. Půlka ulice se ale rychle oblékne do nového!

 

Organizace skřípala.

V úterý odpoledne se začala nakládat historická lokomotiva, která zkrášlovala prostor před hlavním nádražím v Prostějově od roku 1980. Stěhování do muzea Českých drah se ale nečekaně protáhlo, organizace nakládky totiž absolutně vázla. Musel být povolán druhý jeřáb a tahač přijel až pozdě večer...  

Osobnost týdne

ALOIS MLČOCH

Starosta SDH Určice předal uplynulou sobotu na akci Uspávání zvířátek ředitelce místní mateřinky, prostějovské Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost a Dětskému domovu v Plumlově finanční šeky či věcné dary. Všechny peníze hasiči vybrali na dobrovolném vstupném z celé řady akcí, které v obci pořádají. K tomu sbor přidal i finance získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči roku 2016. 

47 02 mlcoch

Číslo týdne

324

Přesně tolik dní probíhalo oficiálně pátrání po muži, který 20. prosince loňského roku přepadl tenistku Petru Kvitovou v bytě domu v Jezdecké ulici. Neúspěch ve vyšetřování prezentovali na tiskové konferenci krajští kriminalisté. Alespoň že vyvrátili fámy, podle níž si hráčka prostějovského klubu pořezala ruku sama...

Výrok týdne

„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil svoji

rezignaci na post šéfa Klubu zastupitelů ČSSD v Prostějově