Dobré odpoledne, dnes je úterý 19.9.2017
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tradice jsou tu od toho, aby se udržoval pořádek. Díky nim i v tomto překotně se měnícím světě máme své jistoty. Než prostějovští policisté vyrazí na Hanácké slavnosti, musí nejprve do Ospělova, kde posečou konopnou zahradu na farmě Dušana Dvořáka. Na poslední sklizeň vyrazili minulé pondělí 4. září...

Co Dušan Dvořák zaseje, to policie sklidí. Tak už to osm let vypadá na konopné farmě v Ospělově na Konicku. Zatímco loni konopné dožínky proběhly až v polovině října, letos se policisté na domovní prohlídku vydali již začátkem září, jak tomu bývalo zvykem v předchozích letech. A s prázdnou ani tentokrát neodcházeli.
„Policisté na půdě objevili sedmadvacet kusů sušených rostlin konopí. Na zahrádce jich pak posekli dalších sedmnáct,“ prozradil Večerníku státní zástupce Ivo Černík, který případy Dušana Dvořáka tradičně dozoruje. Konopný farmář z Ospělova byl posléze obviněn z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Čtyřicet rostlin je pouze potvrzením trvale klesajících výnosů konopného farmáře. „V Ospělově policie během jediného roku už sklidila i devět set rostlin,“ zavzpomínal Černík. Loni si však policisté odvezli slabou stovku rostlin, předloni dokonce ještě o něco méně. Celkem však policisté u Dvořáka zabavili již hodně přes tři tisíce rostlin konopí. Na černém trhu by se jejich hodnota vyšplhala na několik milionů korun.
Dušan Dvořák se vždy hájil tím, že konopí pěstuje výhradně pro léčebné účely. Tomu však neodpovídá vysoký obsah THC v jeho rostlinách. Pro výrobu dnes již běžně dostupných mastí se totiž používají rostliny s nižším obsahem této psychoaktivní látky. Dvořák si na tomto konopí nepochybně pokoušel založit i svůj byznys. Na svých webových stránkách například zcela veřejně nabízel kytici svého konopí. V minulosti byl Dvořák za pěstování marihuany s vysokým obsahem THC opakovaně odsouzen. Od vězení ho zachránilo pouze to, že byl uznán nesvéprávným. Soudní znalkyně tehdy potvrdila, že psychicky nemocný muž ztratil kontakt s realitou, a nebyl proto schopen domyslet následky svého jednání. Letos však jiný odborník konstatoval, že Dvořák za své činy nese trestní odpovědnost. Díky tomu mohl být v květnu dosud nepravomocně odsouzen za sklizně z let 2014 a 2015.
Loňskou sklizní se soud bude zabývat začátkem října. A časem jistě dojde i na tu letošní...

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #3 Dušan Dvořák 2017-09-18 21:42
Trošku jiná verze příběhu
https://nase-vase-olomouc.blogspot.cz/2017/09/hanacke-policejni-dozinky-konopi-v.html
Citovat
+2 #2 JARDA NOVÁK 2017-09-13 12:06
Daleko prospěšnější by bylo polapit politiky naší radnice . Ty dřívější i dnešní za jejich nerespektování povinností při správě majetku a zodpovědnosti svých funkcí.Tam nám unikají miliony.
Citovat
+1 #1 Jiří 2017-09-13 09:37
hňupové no. staráte se o pár kytiček nějakého jedince na místo řešení opravdových problému v Čr. [zakázané slovo] it systém. [zakázané slovo] it policejní systém, žebráci
Citovat
 • Burza práce a vzdělání
 • klobasy
 • Atletická velká cena
 • Plumlovské Vinobraní
 • john crane
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak se vám líbily PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Fantazii se meze nekladou

O přípravách instalace sochy sedícího Jiřího Wolkera na lavičce na náměstí T. G. Masaryka Večerník již informoval. Autor sochy architekt Miloš Karásek z Bratislavy se ale Večerníku svěřil, že jeho dalším plánem je čůrající Hanačka před Zlatou bránou. Proč ne? Velmi dobrý a originální nápad! 

 

To myslí vážně?! 

I když je na vzestupu a přestože to pod jeho vedením dotáhla na první příčku světového žebříčku, rozhodla se tenistka Karolína Plíšková, že zčistajasna ukončí spolupráci s trenérem prostějovského klubu Davidem Kotyzou. Prý kvůli neshodám ve strategii. Stále více se proslýchá, že tu „strategii“ určuje pouze jistý Hrdlička...

Osobnost týdne

BARBORA POLÁKOVÁ 
Největší hvězdou kulturního programu v rámci Hanáckých slavností na prostějovském náměstí byla bezesporu Barbora Poláková. Herečka a zpěvačka při svém koncertu pochopitelně nemohla opomenout svůj největší hit. „Nafrněné“ tleskalo zaplněné náměstí včetně jejího manžela Pavla Lišky s dcerou. 

38 02 polakova copy

Číslo týdne

86


Do bojů o poslanecké mandáty vysílá v Olomouckém kraji své kandidáty celkem šestadvacet politických stran a hnutí. A na listinách jsme objevili hned šestaosmdesát želízek v ohni z prostějovského regionu. Kdo z nich uspěje a dostane se do Parlamentu ČR? 

Výrok týdne

„NA CO BYCH

SI TU KNÍŽKU

KUPOVALA, KDYŽ

JI NEPOUŽIJI...“

Jedna ze studentek mířících ráno do školní lavice jasně odpověděla kamarádce, proč si nehodlá obstarat jednu z učebnic českého jazyka...