Dobré odpoledne, dnes je pondělí 19.2.2018
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tradice jsou tu od toho, aby se udržoval pořádek. Díky nim i v tomto překotně se měnícím světě máme své jistoty. Než prostějovští policisté vyrazí na Hanácké slavnosti, musí nejprve do Ospělova, kde posečou konopnou zahradu na farmě Dušana Dvořáka. Na poslední sklizeň vyrazili minulé pondělí 4. září...

Co Dušan Dvořák zaseje, to policie sklidí. Tak už to osm let vypadá na konopné farmě v Ospělově na Konicku. Zatímco loni konopné dožínky proběhly až v polovině října, letos se policisté na domovní prohlídku vydali již začátkem září, jak tomu bývalo zvykem v předchozích letech. A s prázdnou ani tentokrát neodcházeli.
„Policisté na půdě objevili sedmadvacet kusů sušených rostlin konopí. Na zahrádce jich pak posekli dalších sedmnáct,“ prozradil Večerníku státní zástupce Ivo Černík, který případy Dušana Dvořáka tradičně dozoruje. Konopný farmář z Ospělova byl posléze obviněn z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Čtyřicet rostlin je pouze potvrzením trvale klesajících výnosů konopného farmáře. „V Ospělově policie během jediného roku už sklidila i devět set rostlin,“ zavzpomínal Černík. Loni si však policisté odvezli slabou stovku rostlin, předloni dokonce ještě o něco méně. Celkem však policisté u Dvořáka zabavili již hodně přes tři tisíce rostlin konopí. Na černém trhu by se jejich hodnota vyšplhala na několik milionů korun.
Dušan Dvořák se vždy hájil tím, že konopí pěstuje výhradně pro léčebné účely. Tomu však neodpovídá vysoký obsah THC v jeho rostlinách. Pro výrobu dnes již běžně dostupných mastí se totiž používají rostliny s nižším obsahem této psychoaktivní látky. Dvořák si na tomto konopí nepochybně pokoušel založit i svůj byznys. Na svých webových stránkách například zcela veřejně nabízel kytici svého konopí. V minulosti byl Dvořák za pěstování marihuany s vysokým obsahem THC opakovaně odsouzen. Od vězení ho zachránilo pouze to, že byl uznán nesvéprávným. Soudní znalkyně tehdy potvrdila, že psychicky nemocný muž ztratil kontakt s realitou, a nebyl proto schopen domyslet následky svého jednání. Letos však jiný odborník konstatoval, že Dvořák za své činy nese trestní odpovědnost. Díky tomu mohl být v květnu dosud nepravomocně odsouzen za sklizně z let 2014 a 2015.
Loňskou sklizní se soud bude zabývat začátkem října. A časem jistě dojde i na tu letošní...

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #3 Dušan Dvořák 2017-09-18 21:42
Trošku jiná verze příběhu
https://nase-vase-olomouc.blogspot.cz/2017/09/hanacke-policejni-dozinky-konopi-v.html
Citovat
+2 #2 JARDA NOVÁK 2017-09-13 12:06
Daleko prospěšnější by bylo polapit politiky naší radnice . Ty dřívější i dnešní za jejich nerespektování povinností při správě majetku a zodpovědnosti svých funkcí.Tam nám unikají miliony.
Citovat
+1 #1 Jiří 2017-09-13 09:37
hňupové no. staráte se o pár kytiček nějakého jedince na místo řešení opravdových problému v Čr. [zakázané slovo] it systém. [zakázané slovo] it policejní systém, žebráci
Citovat
 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě