Dobré odpoledne, dnes je úterý 19.9.2017
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

To jsou ale věci! Když někteří z prostějovských rodičů otevřeli novou žákovskou knížku svých dítek, nestačili se divit. Stránkám, kam se píšou známky a obsah hodnoceného učiva, vévodí výrazný vodoznak olomouckého obchodního centra!

Přitom o reklamě v darovaných „žákajdách“ nikdo dopředu neinformoval nejen žáky, ale ani samotné ředitele škol... 
„Reklama je zmrazení lidské inteligence na dostatečně dlouhou dobu, aby se na tom daly vydělat peníze,“ napsal kanadský humorista a vysokoškolský učitel Stephen Leacock. Nelze se tedy divit, že některým z rodičů se forma propagace obchodního centra v Olomouci na stránkách žákovských knížek vůbec nelíbí. „Je to otřesné. Reklama je všude kolem nás, nechápu, proč musí být i v žákovské knížce, kterou dítě bere do ruky každý den. Nikdy bych také nečekala, že se dočkám toho, že kantor bude psát známky do loga nákupního centra...,“ konstatovala jedna z maminek, která si však nepřála být jmenována. Našlo se i několik smířlivějších. „Škola tím určitě ušetřila peníze, které může použít jinak,“ upozornila Milada Pantůčková.
Žákovské knížky s vodoznakem obchodního centra používají žáci ZŠ E. Valenty, ZŠ J. Železného a ZŠ v ulici Palackého. Všichni oslovení se přitom shodovali na tom, že s něčím podobným se ještě nesetkali. „Byly dodány bezplatně od vydavatelství, u kterého školy objednaly učebnice, pracovní sešity a jiné učební pomůcky na tento školní rok,“ informoval Večerník Petr Ivánek, vedoucí odboru školství, kultury a sportu prostějovského magistrátu.
O tom, že v darovaných „žákajdách“ bude reklama, neměli ředitelé škol dopředu ani ponětí. „Když jsem darované knížky otevřel, tak to pro mě bylo také hodně velké, a musím říct, že i nemilé překvapení,“ vyjádřil se Jan Krchňavý, ředitel ZŠ Jana Železného.
Žákovské knížky žáci dostávají zdarma a platí je škola ze svého rozpočtu. „Jedna z nich nás v minulých letech vyšla na 12,50 korun. Máme 701 žáků, takže celkové náklady na jejich pořízení by se pohybovaly kolem osmi a půl tisíce korun,“ vypočítal Krchňavý, který na jednu stranu sice na škole počítá každou korunu, na druhou netajil své rozladění z tohoto „fígle“. „Kdybych věděl dopředu, že v těch knížkách bude reklama, tak bych jejich pořízení určitě zvažoval. Pro příští rok si to rozmyslím. Rozhodně nemíním podporovat něco, co není úplně fér,“ konstatoval.
No, možná by stálo za to, promluvit si ještě s majiteli nejmenovaného olomouckého „obchoďáku“...

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

-4 #1 HENRIETTA FERNANDO 2017-09-14 01:31
Dobrý den,
To informuje širokou veřejnost, že paní Henrietta Fernando, soukromá půjčka, otevřela finanční příležitost pro každého, kdo potřebuje jakoukoli finanční pomoc. Poskytujeme půjčku ve výši 2% úrokové sazby pro jednotlivce, společnosti a společnosti za jasných a srozumitelných podmínek a podmínek. Kontaktujte nás dnes prostřednictvím e-mailu na adrese: ()
Citovat
 • Burza práce a vzdělání
 • klobasy
 • Atletická velká cena
 • Plumlovské Vinobraní
 • john crane
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak se vám líbily PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Fantazii se meze nekladou

O přípravách instalace sochy sedícího Jiřího Wolkera na lavičce na náměstí T. G. Masaryka Večerník již informoval. Autor sochy architekt Miloš Karásek z Bratislavy se ale Večerníku svěřil, že jeho dalším plánem je čůrající Hanačka před Zlatou bránou. Proč ne? Velmi dobrý a originální nápad! 

 

To myslí vážně?! 

I když je na vzestupu a přestože to pod jeho vedením dotáhla na první příčku světového žebříčku, rozhodla se tenistka Karolína Plíšková, že zčistajasna ukončí spolupráci s trenérem prostějovského klubu Davidem Kotyzou. Prý kvůli neshodám ve strategii. Stále více se proslýchá, že tu „strategii“ určuje pouze jistý Hrdlička...

Osobnost týdne

BARBORA POLÁKOVÁ 
Největší hvězdou kulturního programu v rámci Hanáckých slavností na prostějovském náměstí byla bezesporu Barbora Poláková. Herečka a zpěvačka při svém koncertu pochopitelně nemohla opomenout svůj největší hit. „Nafrněné“ tleskalo zaplněné náměstí včetně jejího manžela Pavla Lišky s dcerou. 

38 02 polakova copy

Číslo týdne

86


Do bojů o poslanecké mandáty vysílá v Olomouckém kraji své kandidáty celkem šestadvacet politických stran a hnutí. A na listinách jsme objevili hned šestaosmdesát želízek v ohni z prostějovského regionu. Kdo z nich uspěje a dostane se do Parlamentu ČR? 

Výrok týdne

„NA CO BYCH

SI TU KNÍŽKU

KUPOVALA, KDYŽ

JI NEPOUŽIJI...“

Jedna ze studentek mířících ráno do školní lavice jasně odpověděla kamarádce, proč si nehodlá obstarat jednu z učebnic českého jazyka...