Dobré odpoledne, dnes je pondělí 19.2.2018
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

To jsou ale věci! Když někteří z prostějovských rodičů otevřeli novou žákovskou knížku svých dítek, nestačili se divit. Stránkám, kam se píšou známky a obsah hodnoceného učiva, vévodí výrazný vodoznak olomouckého obchodního centra!

Přitom o reklamě v darovaných „žákajdách“ nikdo dopředu neinformoval nejen žáky, ale ani samotné ředitele škol... 
„Reklama je zmrazení lidské inteligence na dostatečně dlouhou dobu, aby se na tom daly vydělat peníze,“ napsal kanadský humorista a vysokoškolský učitel Stephen Leacock. Nelze se tedy divit, že některým z rodičů se forma propagace obchodního centra v Olomouci na stránkách žákovských knížek vůbec nelíbí. „Je to otřesné. Reklama je všude kolem nás, nechápu, proč musí být i v žákovské knížce, kterou dítě bere do ruky každý den. Nikdy bych také nečekala, že se dočkám toho, že kantor bude psát známky do loga nákupního centra...,“ konstatovala jedna z maminek, která si však nepřála být jmenována. Našlo se i několik smířlivějších. „Škola tím určitě ušetřila peníze, které může použít jinak,“ upozornila Milada Pantůčková.
Žákovské knížky s vodoznakem obchodního centra používají žáci ZŠ E. Valenty, ZŠ J. Železného a ZŠ v ulici Palackého. Všichni oslovení se přitom shodovali na tom, že s něčím podobným se ještě nesetkali. „Byly dodány bezplatně od vydavatelství, u kterého školy objednaly učebnice, pracovní sešity a jiné učební pomůcky na tento školní rok,“ informoval Večerník Petr Ivánek, vedoucí odboru školství, kultury a sportu prostějovského magistrátu.
O tom, že v darovaných „žákajdách“ bude reklama, neměli ředitelé škol dopředu ani ponětí. „Když jsem darované knížky otevřel, tak to pro mě bylo také hodně velké, a musím říct, že i nemilé překvapení,“ vyjádřil se Jan Krchňavý, ředitel ZŠ Jana Železného.
Žákovské knížky žáci dostávají zdarma a platí je škola ze svého rozpočtu. „Jedna z nich nás v minulých letech vyšla na 12,50 korun. Máme 701 žáků, takže celkové náklady na jejich pořízení by se pohybovaly kolem osmi a půl tisíce korun,“ vypočítal Krchňavý, který na jednu stranu sice na škole počítá každou korunu, na druhou netajil své rozladění z tohoto „fígle“. „Kdybych věděl dopředu, že v těch knížkách bude reklama, tak bych jejich pořízení určitě zvažoval. Pro příští rok si to rozmyslím. Rozhodně nemíním podporovat něco, co není úplně fér,“ konstatoval.
No, možná by stálo za to, promluvit si ještě s majiteli nejmenovaného olomouckého „obchoďáku“...

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

-4 #1 HENRIETTA FERNANDO 2017-09-14 01:31
Dobrý den,
To informuje širokou veřejnost, že paní Henrietta Fernando, soukromá půjčka, otevřela finanční příležitost pro každého, kdo potřebuje jakoukoli finanční pomoc. Poskytujeme půjčku ve výši 2% úrokové sazby pro jednotlivce, společnosti a společnosti za jasných a srozumitelných podmínek a podmínek. Kontaktujte nás dnes prostřednictvím e-mailu na adrese: ()
Citovat
 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě