Dobrý večer, dnes je středa 22.11.2017
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

To jsou ale věci! Když někteří z prostějovských rodičů otevřeli novou žákovskou knížku svých dítek, nestačili se divit. Stránkám, kam se píšou známky a obsah hodnoceného učiva, vévodí výrazný vodoznak olomouckého obchodního centra!

Přitom o reklamě v darovaných „žákajdách“ nikdo dopředu neinformoval nejen žáky, ale ani samotné ředitele škol... 
„Reklama je zmrazení lidské inteligence na dostatečně dlouhou dobu, aby se na tom daly vydělat peníze,“ napsal kanadský humorista a vysokoškolský učitel Stephen Leacock. Nelze se tedy divit, že některým z rodičů se forma propagace obchodního centra v Olomouci na stránkách žákovských knížek vůbec nelíbí. „Je to otřesné. Reklama je všude kolem nás, nechápu, proč musí být i v žákovské knížce, kterou dítě bere do ruky každý den. Nikdy bych také nečekala, že se dočkám toho, že kantor bude psát známky do loga nákupního centra...,“ konstatovala jedna z maminek, která si však nepřála být jmenována. Našlo se i několik smířlivějších. „Škola tím určitě ušetřila peníze, které může použít jinak,“ upozornila Milada Pantůčková.
Žákovské knížky s vodoznakem obchodního centra používají žáci ZŠ E. Valenty, ZŠ J. Železného a ZŠ v ulici Palackého. Všichni oslovení se přitom shodovali na tom, že s něčím podobným se ještě nesetkali. „Byly dodány bezplatně od vydavatelství, u kterého školy objednaly učebnice, pracovní sešity a jiné učební pomůcky na tento školní rok,“ informoval Večerník Petr Ivánek, vedoucí odboru školství, kultury a sportu prostějovského magistrátu.
O tom, že v darovaných „žákajdách“ bude reklama, neměli ředitelé škol dopředu ani ponětí. „Když jsem darované knížky otevřel, tak to pro mě bylo také hodně velké, a musím říct, že i nemilé překvapení,“ vyjádřil se Jan Krchňavý, ředitel ZŠ Jana Železného.
Žákovské knížky žáci dostávají zdarma a platí je škola ze svého rozpočtu. „Jedna z nich nás v minulých letech vyšla na 12,50 korun. Máme 701 žáků, takže celkové náklady na jejich pořízení by se pohybovaly kolem osmi a půl tisíce korun,“ vypočítal Krchňavý, který na jednu stranu sice na škole počítá každou korunu, na druhou netajil své rozladění z tohoto „fígle“. „Kdybych věděl dopředu, že v těch knížkách bude reklama, tak bych jejich pořízení určitě zvažoval. Pro příští rok si to rozmyslím. Rozhodně nemíním podporovat něco, co není úplně fér,“ konstatoval.
No, možná by stálo za to, promluvit si ještě s majiteli nejmenovaného olomouckého „obchoďáku“...

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

-4 #1 HENRIETTA FERNANDO 2017-09-14 01:31
Dobrý den,
To informuje širokou veřejnost, že paní Henrietta Fernando, soukromá půjčka, otevřela finanční příležitost pro každého, kdo potřebuje jakoukoli finanční pomoc. Poskytujeme půjčku ve výši 2% úrokové sazby pro jednotlivce, společnosti a společnosti za jasných a srozumitelných podmínek a podmínek. Kontaktujte nás dnes prostřednictvím e-mailu na adrese: ()
Citovat
 • Restaurant Day
 • Charita
 • fynsis
 • optika
 • agel
 • Fischer Automotive
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - Seriál restaurací

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Brněnská do nového.

Vzali to fofrem, ale co už teď! Krajský úřad Olomouckého kraje naprosto nečekaně a na poslední chvíli oznámil prostějovskému magistrátu, že rekonstrukce silnice v Brněnské ulici bude zahájena už příští týden. Město narychlo zajišťuje objízdné trasy a radní mají z uzavírky obavy. Půlka ulice se ale rychle oblékne do nového!

 

Organizace skřípala.

V úterý odpoledne se začala nakládat historická lokomotiva, která zkrášlovala prostor před hlavním nádražím v Prostějově od roku 1980. Stěhování do muzea Českých drah se ale nečekaně protáhlo, organizace nakládky totiž absolutně vázla. Musel být povolán druhý jeřáb a tahač přijel až pozdě večer...  

Osobnost týdne

ALOIS MLČOCH

Starosta SDH Určice předal uplynulou sobotu na akci Uspávání zvířátek ředitelce místní mateřinky, prostějovské Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost a Dětskému domovu v Plumlově finanční šeky či věcné dary. Všechny peníze hasiči vybrali na dobrovolném vstupném z celé řady akcí, které v obci pořádají. K tomu sbor přidal i finance získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči roku 2016. 

47 02 mlcoch

Číslo týdne

324

Přesně tolik dní probíhalo oficiálně pátrání po muži, který 20. prosince loňského roku přepadl tenistku Petru Kvitovou v bytě domu v Jezdecké ulici. Neúspěch ve vyšetřování prezentovali na tiskové konferenci krajští kriminalisté. Alespoň že vyvrátili fámy, podle níž si hráčka prostějovského klubu pořezala ruku sama...

Výrok týdne

„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil svoji

rezignaci na post šéfa Klubu zastupitelů ČSSD v Prostějově