Dobré odpoledne, dnes je středa 20.6.2018
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

To jsou ale věci! Když někteří z prostějovských rodičů otevřeli novou žákovskou knížku svých dítek, nestačili se divit. Stránkám, kam se píšou známky a obsah hodnoceného učiva, vévodí výrazný vodoznak olomouckého obchodního centra!

Přitom o reklamě v darovaných „žákajdách“ nikdo dopředu neinformoval nejen žáky, ale ani samotné ředitele škol... 
„Reklama je zmrazení lidské inteligence na dostatečně dlouhou dobu, aby se na tom daly vydělat peníze,“ napsal kanadský humorista a vysokoškolský učitel Stephen Leacock. Nelze se tedy divit, že některým z rodičů se forma propagace obchodního centra v Olomouci na stránkách žákovských knížek vůbec nelíbí. „Je to otřesné. Reklama je všude kolem nás, nechápu, proč musí být i v žákovské knížce, kterou dítě bere do ruky každý den. Nikdy bych také nečekala, že se dočkám toho, že kantor bude psát známky do loga nákupního centra...,“ konstatovala jedna z maminek, která si však nepřála být jmenována. Našlo se i několik smířlivějších. „Škola tím určitě ušetřila peníze, které může použít jinak,“ upozornila Milada Pantůčková.
Žákovské knížky s vodoznakem obchodního centra používají žáci ZŠ E. Valenty, ZŠ J. Železného a ZŠ v ulici Palackého. Všichni oslovení se přitom shodovali na tom, že s něčím podobným se ještě nesetkali. „Byly dodány bezplatně od vydavatelství, u kterého školy objednaly učebnice, pracovní sešity a jiné učební pomůcky na tento školní rok,“ informoval Večerník Petr Ivánek, vedoucí odboru školství, kultury a sportu prostějovského magistrátu.
O tom, že v darovaných „žákajdách“ bude reklama, neměli ředitelé škol dopředu ani ponětí. „Když jsem darované knížky otevřel, tak to pro mě bylo také hodně velké, a musím říct, že i nemilé překvapení,“ vyjádřil se Jan Krchňavý, ředitel ZŠ Jana Železného.
Žákovské knížky žáci dostávají zdarma a platí je škola ze svého rozpočtu. „Jedna z nich nás v minulých letech vyšla na 12,50 korun. Máme 701 žáků, takže celkové náklady na jejich pořízení by se pohybovaly kolem osmi a půl tisíce korun,“ vypočítal Krchňavý, který na jednu stranu sice na škole počítá každou korunu, na druhou netajil své rozladění z tohoto „fígle“. „Kdybych věděl dopředu, že v těch knížkách bude reklama, tak bych jejich pořízení určitě zvažoval. Pro příští rok si to rozmyslím. Rozhodně nemíním podporovat něco, co není úplně fér,“ konstatoval.
No, možná by stálo za to, promluvit si ještě s majiteli nejmenovaného olomouckého „obchoďáku“...

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

-4 #1 HENRIETTA FERNANDO 2017-09-14 01:31
Dobrý den,
To informuje širokou veřejnost, že paní Henrietta Fernando, soukromá půjčka, otevřela finanční příležitost pro každého, kdo potřebuje jakoukoli finanční pomoc. Poskytujeme půjčku ve výši 2% úrokové sazby pro jednotlivce, společnosti a společnosti za jasných a srozumitelných podmínek a podmínek. Kontaktujte nás dnes prostřednictvím e-mailu na adrese: ()
Citovat
  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne