Dobré odpoledne, dnes je úterý 19.9.2017
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jen něco málo přes pět a půl hodiny trvalo pondělní jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějova. Kdo zná historii vleklých jednání tohoto orgánu v současném volebního období, podivuje se nad jeho krátkostí.

Pravdou ovem je, že tři zásadní body jednání byly za souhlasu opozice z programu na poslední chvíli staženy. Vůbec se tedy nediskutovalo o zrušení Územního plánu zóny části centra Prostějova ani o ukončení pořizování regulačního plánu pořizovaného podle podnětu společnosti Manthellan. Z programu zastupitelstva byl na návrh rady města stažen i bod ohledně výstavby nového krytého bazénu v aquaparku. „Rozhodli jsme se, že toto téma je natolik zásadní, že by až nové zastupitelstvo, které vzejde z komunálních voleb na podzim 2018, mělo rozhodnout o tom, zda krytý bazén bude pětadvacetimetrový nebo padesátimetrový. Jde o peníze, rozdíl v uvedených investicích je stamilionový,“ vysvětlila primátorka Prostějova Alena Rašková. Kupodivu souhlasila také opozice. Tím tedy bylo rozhodnuto, že stavba krytého bazénu bude zahájena nejdříve v roce 2019.
Největší penzum času zabralo v pondělí diskutování o již zahájené výstavbě Národního olympijského centra. Opoziční zastupitelé před kamerami České televize bezmála dvě hodiny kritizovali zahájení stavby bez toho, že by slíbená státní dotace ve výši 100 milionů korun byla převedena na konto spolku Prostějov olympijský...
Více se dočtete v tištěném vydání Večerníku

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #5 Puma 2017-09-14 21:14
Cituji Karel Marhory:
Prosím, na Jaroslava Faltýnka nesahat. On je strůjcem světlých zítřků pro občany Prostějova, stojí za převedení vody na Veolii Francie, co byste pili, vy ko*oti?, tlačí na smlouvu o marketingu pro oligarchu Černoška, on nemusí nikam chodit, on to umí řídit ze své kanceláře. Vy si myslíte, že třeba sonda na Mars se řídí tak, že v ní někdo sedí? Ne,ne, tak to není,. Nitky se tahají ze zákulisí!!

Faltýnek má logiku,že dole se nedělá politika-ta se prý dělá jen nahoře,ale dole kradou všichni a dělají chodníky.Na co tedy máme zastupitelstva dole s politickými stranami,když je to tady prý Národní fronta a dole strany nebojují,ale "spolupracují"? Tady vidíte tu blbost
Citovat
+4 #4 Karel Marhory 2017-09-14 10:52
Prosím, na Jaroslava Faltýnka nesahat. On je strůjcem světlých zítřků pro občany Prostějova, stojí za převedení vody na Veolii Francie, co byste pili, vy ko*oti?, tlačí na smlouvu o marketingu pro oligarchu Černoška, on nemusí nikam chodit, on to umí řídit ze své kanceláře. Vy si myslíte, že třeba sonda na Mars se řídí tak, že v ní někdo sedí? Ne,ne, tak to není,. Nitky se tahají ze zákulisí!!
Citovat
+9 #3 Fantomas 1964 2017-09-14 10:01
Je dobře, že je možnost se dívat na jednání online, každý si pak udělá obrázek sám.
Primátorka, která nemá možnost se podívat do smlouvy o půjčce NOC, Župková, která celou dobu sedí a jen kroutí očima když mluví opozice, Faltýnek, který na zastupitelstvo nechodí, ale většina vládnoucí městské garnitury má strach cokoliv proti němu podniknout.....
Ještě že tam je alespoň ta opozice a člověk to vidí na vlastní oči a ne jen ty bláboly, které jsou ve Večerníku.
Citovat
-6 #2 HENRIETTA FERNANDO 2017-09-14 01:36
Dobrý den,
To informuje širokou veřejnost, že paní Henrietta Fernando, soukromá půjčka, otevřela finanční příležitost pro každého, kdo potřebuje jakoukoli finanční pomoc. Poskytujeme půjčku ve výši 2% úrokové sazby pro jednotlivce, společnosti a společnosti za jasných a srozumitelných podmínek a podmínek. Kontaktujte nás dnes prostřednictvím e-mailu na adrese: ()
Citovat
+8 #1 Puma 2017-09-13 18:54
Kdyby tyhle zastupitelstva neexistovaly,ta k se vůbec nic nestane.Polovin a jsou vychcánci a podržtaškové,dr uhá polovina bílé koně pro firmy,které je tam obsadily.Všichn i pak společně ničemu nerozumí a co jim řeknou jejich šéfové, pro to zvednou pracku.Nakonec zjistí,že neví pro co hlasovali nebo ´přijdou na to,že ve smlouvě odsouhlasili pitomost.Zaplat í to pak daňoví poplatníci.Po těchto šašcích to nikdo nevymáhá a tak je jen smějí a pindají do tisku,,kterému dávají dotace na chod.Má tohle smysl?No nemá,stačila by profesionální správa dle zákonů a na pitomcích z lidu,bychom ušetřili.A svoje "politická" moudra by mohli pouštět na záchodech v hospodě.
Citovat
 • Burza práce a vzdělání
 • klobasy
 • Atletická velká cena
 • Plumlovské Vinobraní
 • john crane
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak se vám líbily PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Fantazii se meze nekladou

O přípravách instalace sochy sedícího Jiřího Wolkera na lavičce na náměstí T. G. Masaryka Večerník již informoval. Autor sochy architekt Miloš Karásek z Bratislavy se ale Večerníku svěřil, že jeho dalším plánem je čůrající Hanačka před Zlatou bránou. Proč ne? Velmi dobrý a originální nápad! 

 

To myslí vážně?! 

I když je na vzestupu a přestože to pod jeho vedením dotáhla na první příčku světového žebříčku, rozhodla se tenistka Karolína Plíšková, že zčistajasna ukončí spolupráci s trenérem prostějovského klubu Davidem Kotyzou. Prý kvůli neshodám ve strategii. Stále více se proslýchá, že tu „strategii“ určuje pouze jistý Hrdlička...

Osobnost týdne

BARBORA POLÁKOVÁ 
Největší hvězdou kulturního programu v rámci Hanáckých slavností na prostějovském náměstí byla bezesporu Barbora Poláková. Herečka a zpěvačka při svém koncertu pochopitelně nemohla opomenout svůj největší hit. „Nafrněné“ tleskalo zaplněné náměstí včetně jejího manžela Pavla Lišky s dcerou. 

38 02 polakova copy

Číslo týdne

86


Do bojů o poslanecké mandáty vysílá v Olomouckém kraji své kandidáty celkem šestadvacet politických stran a hnutí. A na listinách jsme objevili hned šestaosmdesát želízek v ohni z prostějovského regionu. Kdo z nich uspěje a dostane se do Parlamentu ČR? 

Výrok týdne

„NA CO BYCH

SI TU KNÍŽKU

KUPOVALA, KDYŽ

JI NEPOUŽIJI...“

Jedna ze studentek mířících ráno do školní lavice jasně odpověděla kamarádce, proč si nehodlá obstarat jednu z učebnic českého jazyka...