Dobré odpoledne, dnes je středa 20.6.2018
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jen něco málo přes pět a půl hodiny trvalo pondělní jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějova. Kdo zná historii vleklých jednání tohoto orgánu v současném volebního období, podivuje se nad jeho krátkostí.

Pravdou ovem je, že tři zásadní body jednání byly za souhlasu opozice z programu na poslední chvíli staženy. Vůbec se tedy nediskutovalo o zrušení Územního plánu zóny části centra Prostějova ani o ukončení pořizování regulačního plánu pořizovaného podle podnětu společnosti Manthellan. Z programu zastupitelstva byl na návrh rady města stažen i bod ohledně výstavby nového krytého bazénu v aquaparku. „Rozhodli jsme se, že toto téma je natolik zásadní, že by až nové zastupitelstvo, které vzejde z komunálních voleb na podzim 2018, mělo rozhodnout o tom, zda krytý bazén bude pětadvacetimetrový nebo padesátimetrový. Jde o peníze, rozdíl v uvedených investicích je stamilionový,“ vysvětlila primátorka Prostějova Alena Rašková. Kupodivu souhlasila také opozice. Tím tedy bylo rozhodnuto, že stavba krytého bazénu bude zahájena nejdříve v roce 2019.
Největší penzum času zabralo v pondělí diskutování o již zahájené výstavbě Národního olympijského centra. Opoziční zastupitelé před kamerami České televize bezmála dvě hodiny kritizovali zahájení stavby bez toho, že by slíbená státní dotace ve výši 100 milionů korun byla převedena na konto spolku Prostějov olympijský...
Více se dočtete v tištěném vydání Večerníku

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #5 Puma 2017-09-14 21:14
Cituji Karel Marhory:
Prosím, na Jaroslava Faltýnka nesahat. On je strůjcem světlých zítřků pro občany Prostějova, stojí za převedení vody na Veolii Francie, co byste pili, vy ko*oti?, tlačí na smlouvu o marketingu pro oligarchu Černoška, on nemusí nikam chodit, on to umí řídit ze své kanceláře. Vy si myslíte, že třeba sonda na Mars se řídí tak, že v ní někdo sedí? Ne,ne, tak to není,. Nitky se tahají ze zákulisí!!

Faltýnek má logiku,že dole se nedělá politika-ta se prý dělá jen nahoře,ale dole kradou všichni a dělají chodníky.Na co tedy máme zastupitelstva dole s politickými stranami,když je to tady prý Národní fronta a dole strany nebojují,ale "spolupracují"? Tady vidíte tu blbost
Citovat
+4 #4 Karel Marhory 2017-09-14 10:52
Prosím, na Jaroslava Faltýnka nesahat. On je strůjcem světlých zítřků pro občany Prostějova, stojí za převedení vody na Veolii Francie, co byste pili, vy ko*oti?, tlačí na smlouvu o marketingu pro oligarchu Černoška, on nemusí nikam chodit, on to umí řídit ze své kanceláře. Vy si myslíte, že třeba sonda na Mars se řídí tak, že v ní někdo sedí? Ne,ne, tak to není,. Nitky se tahají ze zákulisí!!
Citovat
+9 #3 Fantomas 1964 2017-09-14 10:01
Je dobře, že je možnost se dívat na jednání online, každý si pak udělá obrázek sám.
Primátorka, která nemá možnost se podívat do smlouvy o půjčce NOC, Župková, která celou dobu sedí a jen kroutí očima když mluví opozice, Faltýnek, který na zastupitelstvo nechodí, ale většina vládnoucí městské garnitury má strach cokoliv proti němu podniknout.....
Ještě že tam je alespoň ta opozice a člověk to vidí na vlastní oči a ne jen ty bláboly, které jsou ve Večerníku.
Citovat
-6 #2 HENRIETTA FERNANDO 2017-09-14 01:36
Dobrý den,
To informuje širokou veřejnost, že paní Henrietta Fernando, soukromá půjčka, otevřela finanční příležitost pro každého, kdo potřebuje jakoukoli finanční pomoc. Poskytujeme půjčku ve výši 2% úrokové sazby pro jednotlivce, společnosti a společnosti za jasných a srozumitelných podmínek a podmínek. Kontaktujte nás dnes prostřednictvím e-mailu na adrese: ()
Citovat
+8 #1 Puma 2017-09-13 18:54
Kdyby tyhle zastupitelstva neexistovaly,ta k se vůbec nic nestane.Polovin a jsou vychcánci a podržtaškové,dr uhá polovina bílé koně pro firmy,které je tam obsadily.Všichn i pak společně ničemu nerozumí a co jim řeknou jejich šéfové, pro to zvednou pracku.Nakonec zjistí,že neví pro co hlasovali nebo ´přijdou na to,že ve smlouvě odsouhlasili pitomost.Zaplat í to pak daňoví poplatníci.Po těchto šašcích to nikdo nevymáhá a tak je jen smějí a pindají do tisku,,kterému dávají dotace na chod.Má tohle smysl?No nemá,stačila by profesionální správa dle zákonů a na pitomcích z lidu,bychom ušetřili.A svoje "politická" moudra by mohli pouštět na záchodech v hospodě.
Citovat
  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne