Dobrý večer, dnes je středa 22.11.2017
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jen něco málo přes pět a půl hodiny trvalo pondělní jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějova. Kdo zná historii vleklých jednání tohoto orgánu v současném volebního období, podivuje se nad jeho krátkostí.

Pravdou ovem je, že tři zásadní body jednání byly za souhlasu opozice z programu na poslední chvíli staženy. Vůbec se tedy nediskutovalo o zrušení Územního plánu zóny části centra Prostějova ani o ukončení pořizování regulačního plánu pořizovaného podle podnětu společnosti Manthellan. Z programu zastupitelstva byl na návrh rady města stažen i bod ohledně výstavby nového krytého bazénu v aquaparku. „Rozhodli jsme se, že toto téma je natolik zásadní, že by až nové zastupitelstvo, které vzejde z komunálních voleb na podzim 2018, mělo rozhodnout o tom, zda krytý bazén bude pětadvacetimetrový nebo padesátimetrový. Jde o peníze, rozdíl v uvedených investicích je stamilionový,“ vysvětlila primátorka Prostějova Alena Rašková. Kupodivu souhlasila také opozice. Tím tedy bylo rozhodnuto, že stavba krytého bazénu bude zahájena nejdříve v roce 2019.
Největší penzum času zabralo v pondělí diskutování o již zahájené výstavbě Národního olympijského centra. Opoziční zastupitelé před kamerami České televize bezmála dvě hodiny kritizovali zahájení stavby bez toho, že by slíbená státní dotace ve výši 100 milionů korun byla převedena na konto spolku Prostějov olympijský...
Více se dočtete v tištěném vydání Večerníku

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #5 Puma 2017-09-14 21:14
Cituji Karel Marhory:
Prosím, na Jaroslava Faltýnka nesahat. On je strůjcem světlých zítřků pro občany Prostějova, stojí za převedení vody na Veolii Francie, co byste pili, vy ko*oti?, tlačí na smlouvu o marketingu pro oligarchu Černoška, on nemusí nikam chodit, on to umí řídit ze své kanceláře. Vy si myslíte, že třeba sonda na Mars se řídí tak, že v ní někdo sedí? Ne,ne, tak to není,. Nitky se tahají ze zákulisí!!

Faltýnek má logiku,že dole se nedělá politika-ta se prý dělá jen nahoře,ale dole kradou všichni a dělají chodníky.Na co tedy máme zastupitelstva dole s politickými stranami,když je to tady prý Národní fronta a dole strany nebojují,ale "spolupracují"? Tady vidíte tu blbost
Citovat
+4 #4 Karel Marhory 2017-09-14 10:52
Prosím, na Jaroslava Faltýnka nesahat. On je strůjcem světlých zítřků pro občany Prostějova, stojí za převedení vody na Veolii Francie, co byste pili, vy ko*oti?, tlačí na smlouvu o marketingu pro oligarchu Černoška, on nemusí nikam chodit, on to umí řídit ze své kanceláře. Vy si myslíte, že třeba sonda na Mars se řídí tak, že v ní někdo sedí? Ne,ne, tak to není,. Nitky se tahají ze zákulisí!!
Citovat
+9 #3 Fantomas 1964 2017-09-14 10:01
Je dobře, že je možnost se dívat na jednání online, každý si pak udělá obrázek sám.
Primátorka, která nemá možnost se podívat do smlouvy o půjčce NOC, Župková, která celou dobu sedí a jen kroutí očima když mluví opozice, Faltýnek, který na zastupitelstvo nechodí, ale většina vládnoucí městské garnitury má strach cokoliv proti němu podniknout.....
Ještě že tam je alespoň ta opozice a člověk to vidí na vlastní oči a ne jen ty bláboly, které jsou ve Večerníku.
Citovat
-6 #2 HENRIETTA FERNANDO 2017-09-14 01:36
Dobrý den,
To informuje širokou veřejnost, že paní Henrietta Fernando, soukromá půjčka, otevřela finanční příležitost pro každého, kdo potřebuje jakoukoli finanční pomoc. Poskytujeme půjčku ve výši 2% úrokové sazby pro jednotlivce, společnosti a společnosti za jasných a srozumitelných podmínek a podmínek. Kontaktujte nás dnes prostřednictvím e-mailu na adrese: ()
Citovat
+8 #1 Puma 2017-09-13 18:54
Kdyby tyhle zastupitelstva neexistovaly,ta k se vůbec nic nestane.Polovin a jsou vychcánci a podržtaškové,dr uhá polovina bílé koně pro firmy,které je tam obsadily.Všichn i pak společně ničemu nerozumí a co jim řeknou jejich šéfové, pro to zvednou pracku.Nakonec zjistí,že neví pro co hlasovali nebo ´přijdou na to,že ve smlouvě odsouhlasili pitomost.Zaplat í to pak daňoví poplatníci.Po těchto šašcích to nikdo nevymáhá a tak je jen smějí a pindají do tisku,,kterému dávají dotace na chod.Má tohle smysl?No nemá,stačila by profesionální správa dle zákonů a na pitomcích z lidu,bychom ušetřili.A svoje "politická" moudra by mohli pouštět na záchodech v hospodě.
Citovat
 • Restaurant Day
 • Charita
 • fynsis
 • optika
 • agel
 • Fischer Automotive
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - Seriál restaurací

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Brněnská do nového.

Vzali to fofrem, ale co už teď! Krajský úřad Olomouckého kraje naprosto nečekaně a na poslední chvíli oznámil prostějovskému magistrátu, že rekonstrukce silnice v Brněnské ulici bude zahájena už příští týden. Město narychlo zajišťuje objízdné trasy a radní mají z uzavírky obavy. Půlka ulice se ale rychle oblékne do nového!

 

Organizace skřípala.

V úterý odpoledne se začala nakládat historická lokomotiva, která zkrášlovala prostor před hlavním nádražím v Prostějově od roku 1980. Stěhování do muzea Českých drah se ale nečekaně protáhlo, organizace nakládky totiž absolutně vázla. Musel být povolán druhý jeřáb a tahač přijel až pozdě večer...  

Osobnost týdne

ALOIS MLČOCH

Starosta SDH Určice předal uplynulou sobotu na akci Uspávání zvířátek ředitelce místní mateřinky, prostějovské Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost a Dětskému domovu v Plumlově finanční šeky či věcné dary. Všechny peníze hasiči vybrali na dobrovolném vstupném z celé řady akcí, které v obci pořádají. K tomu sbor přidal i finance získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči roku 2016. 

47 02 mlcoch

Číslo týdne

324

Přesně tolik dní probíhalo oficiálně pátrání po muži, který 20. prosince loňského roku přepadl tenistku Petru Kvitovou v bytě domu v Jezdecké ulici. Neúspěch ve vyšetřování prezentovali na tiskové konferenci krajští kriminalisté. Alespoň že vyvrátili fámy, podle níž si hráčka prostějovského klubu pořezala ruku sama...

Výrok týdne

„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil svoji

rezignaci na post šéfa Klubu zastupitelů ČSSD v Prostějově