Dobré dopoledne, dnes je sobota 25.1.2020
svátek slaví Miloš,
zítra Zora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

policieBěhem víkendu byli prostějovskými policisty přistiženi rovnou čtyři řidiče za volantem pod vlivem drog. Jednalo se o tři mladíky a jednu slečnu. Všichni byli mladší třiceti let.

Prvním byl lapen v Kostelci na Hané. "Policejní hlídkou byl kontrolován 19letý muž v sobotu 16. února kolem druhé hodiny ranní, když řídil vozidlo Š-Fabia. Dechová zkouška na alkohol byla negativní, test na návykové látky byl pozitivní na amphetaminy, methamphetaminy a extázi. Po poučení se podrobil lékařskému vyšetření. Další jízda mu byla zakázána," uvedla policejní tisková mluvčí Irena Urbánková.

Druhým je 24letý řidič, který byl v sobotu kolem půl druhé odpoledne, kontrolován policejní hlídkou v Olšanech u Prostějova. "Dechová zkouška na alkohol byla v jeho případně negativní, test na návykové látky byl pozitivní na canabis. K požití návykové látky se doznal a po poučení se podrobil lékařskému vyšetření. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a další jízda zakázána," informovala Urbánková. 

V neděli 17. února krátce před jednou hodinou odpoledne byl v blízkosti křižovatky ulici Okružní a Bulharská v Prostějově, kontrolován policejní hlídkou řidič vozidla Toyota Aygo. "U 22letého řidiče byla provedena dechová zkouška na alkohol, která byla negativní, zato test na návykové látky byl pozitivní amphetaminy, methamphetaminy a extázi. K požití návykové látky se doznal a po poučení se podrobil lékařskému vyšetření. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda," přiblížila Urbánková. 

Posledním, kdo byl přistižen za volantem pod vlivem drog, je žena, která byla policejní hlídkou kontrolována na sídlišti Svornosti v Prostějově, když řídila vozidlo Škoda Fabia. "U 22leté řidičky byla provedena dechová zkouška na alkohol, která byla negativní, zato test na návykové látky byl pozitivní amphetaminy a methamphetaminy. Po poučení se odmítla podrobit lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu. Na místě jí byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda," uzavřela Urbánková.
Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments