Dobrý večer, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

policieBěhem víkendu byli prostějovskými policisty přistiženi rovnou čtyři řidiče za volantem pod vlivem drog. Jednalo se o tři mladíky a jednu slečnu. Všichni byli mladší třiceti let.

Prvním byl lapen v Kostelci na Hané. "Policejní hlídkou byl kontrolován 19letý muž v sobotu 16. února kolem druhé hodiny ranní, když řídil vozidlo Š-Fabia. Dechová zkouška na alkohol byla negativní, test na návykové látky byl pozitivní na amphetaminy, methamphetaminy a extázi. Po poučení se podrobil lékařskému vyšetření. Další jízda mu byla zakázána," uvedla policejní tisková mluvčí Irena Urbánková.

Druhým je 24letý řidič, který byl v sobotu kolem půl druhé odpoledne, kontrolován policejní hlídkou v Olšanech u Prostějova. "Dechová zkouška na alkohol byla v jeho případně negativní, test na návykové látky byl pozitivní na canabis. K požití návykové látky se doznal a po poučení se podrobil lékařskému vyšetření. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a další jízda zakázána," informovala Urbánková. 

V neděli 17. února krátce před jednou hodinou odpoledne byl v blízkosti křižovatky ulici Okružní a Bulharská v Prostějově, kontrolován policejní hlídkou řidič vozidla Toyota Aygo. "U 22letého řidiče byla provedena dechová zkouška na alkohol, která byla negativní, zato test na návykové látky byl pozitivní amphetaminy, methamphetaminy a extázi. K požití návykové látky se doznal a po poučení se podrobil lékařskému vyšetření. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda," přiblížila Urbánková. 

Posledním, kdo byl přistižen za volantem pod vlivem drog, je žena, která byla policejní hlídkou kontrolována na sídlišti Svornosti v Prostějově, když řídila vozidlo Škoda Fabia. "U 22leté řidičky byla provedena dechová zkouška na alkohol, která byla negativní, zato test na návykové látky byl pozitivní amphetaminy a methamphetaminy. Po poučení se odmítla podrobit lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu. Na místě jí byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda," uzavřela Urbánková.
Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-