Dobré dopoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

policieBěhem víkendu byli prostějovskými policisty přistiženi rovnou čtyři řidiče za volantem pod vlivem drog. Jednalo se o tři mladíky a jednu slečnu. Všichni byli mladší třiceti let.

Prvním byl lapen v Kostelci na Hané. "Policejní hlídkou byl kontrolován 19letý muž v sobotu 16. února kolem druhé hodiny ranní, když řídil vozidlo Š-Fabia. Dechová zkouška na alkohol byla negativní, test na návykové látky byl pozitivní na amphetaminy, methamphetaminy a extázi. Po poučení se podrobil lékařskému vyšetření. Další jízda mu byla zakázána," uvedla policejní tisková mluvčí Irena Urbánková.

Druhým je 24letý řidič, který byl v sobotu kolem půl druhé odpoledne, kontrolován policejní hlídkou v Olšanech u Prostějova. "Dechová zkouška na alkohol byla v jeho případně negativní, test na návykové látky byl pozitivní na canabis. K požití návykové látky se doznal a po poučení se podrobil lékařskému vyšetření. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a další jízda zakázána," informovala Urbánková. 

V neděli 17. února krátce před jednou hodinou odpoledne byl v blízkosti křižovatky ulici Okružní a Bulharská v Prostějově, kontrolován policejní hlídkou řidič vozidla Toyota Aygo. "U 22letého řidiče byla provedena dechová zkouška na alkohol, která byla negativní, zato test na návykové látky byl pozitivní amphetaminy, methamphetaminy a extázi. K požití návykové látky se doznal a po poučení se podrobil lékařskému vyšetření. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda," přiblížila Urbánková. 

Posledním, kdo byl přistižen za volantem pod vlivem drog, je žena, která byla policejní hlídkou kontrolována na sídlišti Svornosti v Prostějově, když řídila vozidlo Škoda Fabia. "U 22leté řidičky byla provedena dechová zkouška na alkohol, která byla negativní, zato test na návykové látky byl pozitivní amphetaminy a methamphetaminy. Po poučení se odmítla podrobit lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu. Na místě jí byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda," uzavřela Urbánková.
Total Comments

  • Basket
  • Floria Dušičky
  • Dny evropského dědictví
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments