Fotbalisté Prostějova otevřeli druhou třetinu soutěže na půdě Jihlavy, kde v rámci 11. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY chtěli bodovat a odpoutat se od sestupových příček. Kromě prvních patnácti minut předváděli velmi aktivní výkon a po poločase šli i do zaslouženého vedení. Ve druhé půli ale domácí dokázali skóre otočit a těsnou výhru 2:1 dokázali udržet až do závěrečných minut. Prostějov tak i nadále zůstává na předposledním místě tabulky.

V úvodu se oba celky pozdravily střelou mimo tři tyče, kdy to zkoušel domácí Fila a hostující Malec. První branka mohla přijít po pětadvaceti minutách, kdy tečovaná rána Wilsona skončila jen těsně mimo za zády bezmocného brankáře Vejmoly. Ve 30. minutě přišla obrovská šance Prostějova, kdy se k hlavičce na malém vápně dostal Elbel, ale jeho pokus brankář vyrazil. Poté měl velkou šanci Malec z rohového kopu, ale míč zamířil mimo. Následně netrefil bránu z dobré pozice i Jaroň a zdálo se, že do kabin se půjde za bezbrankového stavu. Ve 44. minutě ale sudí nařídil pokutový kop za ruku bránícího Vedrala a eskáčko dostalo šanci jít do vedení. Míč si postavil Malec a bezpečně ho uklidil mimo dosah brankáře – 0:1.

Na startu druhé půle mohl přidat tentýž hráč i pojistku, ale proti jeho úniku byl brankář Mastný. V 53. minutě přišlo srovnání, kdy centrovaný míč našel Araujo-Wilson a jeho hlavička zapadla přesně k pravé tyči – 1:1. Prostějov si mohl vedení vzít zpět, ale Elbel pálil těsně mimo. V 66. minutě pak přišlo otočení skóre, kdy se Lacko zbavil dvou beků a zasunul míč kolem brankáře Vejmoly – 2:1. Největší šanci na srovnání měl v 80. minutě Silný, který po přihrávce Koudelky pálil do tyče. Konec utkání už si pak Jihlava zvládla pohlídat a mohla slavit další vítězství a zisk bodů do tabulky.

David OULEHLA – FC Vysočina Jihlava:

„Jsme samozřejmě velmi rádi, že se nám duel proti Prostějovu podařilo zvládnout. Bylo velmi těžké. Věděli jsme, že budou hrozit duem Malec – Jaroš, což se nám docela dařilo pokrýt. Přesto nás v první půli dvakrát nepříjemně vybrejkovali a zavánělo to gólem. To jsme přežili, ale pak přišla rána v podobě pokutového kopu proti nám těsně před odchodem do kabin. V poločase jsem však z kluků cítil, že mají sílu a energii na obrat a věří si. Náš tým má charakter a je opravdu pospolitý. A je určitě velkým povzbuzením, že se nám to ve druhém dějství proti dobře v bloku bránícímu soupeři podařilo. Když jsme vyrovnali na 1:1, tak jsem pevně věřil, že vyhrajeme. Uvědomujeme si, že kdyby Malec zkraje druhého poločasu proměnil svoji obrovskou šanci, tak by se nám utkání otáčelo těžko. Stejně tak jsme v některých situacích měli kousek potřebného štěstí, že soupeř nedokázal vyrovnat. Lze říci, že štěstí, která nám trochu chybělo v předchozích zápasech, nám dnes nastavilo přívětivou tvář a přiklonilo se k nám. Přitom však musím říci, že v poli jsme byli lepší než soupeř. Lépe jsme kombinovali, lépe jsme se pohybovali. Jenže zápasy se rozhodují v šestnáctkách, kde to ještě úplně není takové, jak bych očekával.“

Pavel ZAVADIL – 1.SK Prostějov

„Prvních dvacet minut jsme se na hřišti trochu hledali, ale pak jsme za mě předvedli velmi dobrý výkon, kdy jsme si vytvořili tři tutové šance do poločasu a šli jsme po penaltě do vedení. Ve druhé půli jsme nezachytili dobře úvod a soupeř po centru srovnal. Poté jsme se dopustili jedné individuální chyby, kde to soupeř rychlou narážečkou trestal a šel do vedení. Myslím si, že jsme v zápase předvedli velmi dobrý výkon a měli daleko více šancí, jenže domů body nevezeme, což mě hodně mrzí.“

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA – 11. KOLO

FC Vysočina Jihlava - 1.SK Prostějov

2:1 (0:1)

Branky: 53. Araujo-Wilson, 66. Lacko – 44. z penalty Malec. Rozhodčí: Vokoun – Pospíšil, Ježek. Žluté karty: 71. Lacko – 55. Gábriš. Střely na branku: 5:3. Střely mimo branku: 9:7. Rohové kopy: 8:4. Držení míče: 48 % : 52 %. Diváků: 508.

Sestava Jihlavy: Mastný – Svoboda, Vedral, Tombul, Peřina (74. Chytrý) – Tureček, A. Pešek – Franěk (81. Ogiomade), Lacko (89. Piško), Fila (81. Křivánek) – Araujo-Wilson. Trenér: David Oulehla.

Sestava Prostějova: Vejmola – P. Jaroň, K. Spáčil, Elbel (72. Cienciala), R. Látal – Gábriš, Schaffartzik, Habusta (67. Macháček), Slaměna (72. Koudelka), Šimek (84. Moučka) – Malec (67. Silný). Trenéři: Josef Mazura a Pavel Zavadil.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Ostatní výsledky 11. kola: Varnsdorf – Vyškov 1:1 (0:0). Branky: 66. Samkp – 72. Kouřil (vlastní). Žluté karty: 62. Samko, 76. Zálešák – 42. Bayo, 81. Ilko, 90.(+2) Němeček * Viktoria Žižkov – Sparta Praha „B“ 1:1 (1:1). Branky: 10. Prošek – 34. Holoubek. Žluté karty: 30. Prošek, 36. Batioja, 71. Řezáč – 68. Mejdr, 87. Horák. Červená karta: 76. Ševinský (S) * Opava – Brno 2:1 (1:1). Branky: 19. Vaněček, 60. Málek – 3. Alijagič. Žluté karty: 66. Blecha, 71. Málek, 89. Rataj – 12. Koželuh, 51. a 72. Kronus, 56. Potočný, 67. Jambor. Červená karta: 72. Kronus (B) * Líšeň – Táborsko 0:0. Žluté karty: 56. Pašek, 81. Polášek, 86. Otrísal, 87. Jovkovič, 90.(+4) Lutonský – 58. Skopec, 69. Šašinka, 83. Pastornický, 90.(+6) Djordič * Kroměříž – Vlašim 2:1 (1:1). Branky: 38. Cupák, 90.(+3) Zavadil – 5. Jaroň (vlastní). Žluté karty: 72. Tiahlo, 88. Matoušek, 88. Červenka, 90.(+1) Houser – 6. Šmiga, 23. Singhateh, 88. Kričfaluši, 90. Sanneh * Příbram – Chrudim 2:1 (1:1). Branky: 29. Nkwinga, 79. Anih – 38. Skwarczek. Žluté karty: 85. Anih, 89. Hušbauer, 90. Andronikou – 1. Míka

1. Vyškov          11          7             3             1             24:13     24

2. Dukla Praha 10          6             2             2             21:11     20

3. Brno              11          6             1             4             14:11     19

4. Vlašim           11          4             6             1             16:12     18

5. Opava           11          5             3             3             13:10     18

6. Táborsko       11          5             3             3             11:10     18

7. Jihlava           11          5             2             4             20:15     17

8. Líšeň              11          4             4             3             10:10     16

9. Příbram         11          5             1             5             13:16     16

10. Kroměříž       11          4             1             6             13:16     13

11. Žižkov            11          3             3             5             19:20     12

12. Chrudim       11          2             5             4             19:23     11

13. Olomouc „B“10         3             2             5             12:17     11

14. Sparta „B“   11          2             4             5             14:19     10

15. Prostějov     11          2             3             6             13:22     9

16. Varnsdorf     11          0             5             6             14:21     5

KAM PŘÍŠTĚ

Dohrávka 11. kola, pondělí 2. října, 17.30 hodin: Sigma Olomouc „B“ – Dukla Praha (PP ČT SPORT)

12. kolo, sobota 7. října, 16.00 hodin: FC Zbrojovka Brno – Příbram (pátek 6. 10., 17.30, PP ČT SPORT), Chrudim – Opava (10.15), Vyškov – Žižkov (10.15), 1.SK Prostějov – Líšeň (10.30), Vlašim – Dukla, Táborsko – Sigma Olomouc „B“, Sparta Praha „B“ – Kroměříž (neděle 8. 10., 10.30)