Po důležité výhře před vlastním publikem se fotbalistům Kostelce nepodařilo navázat na venkovní půdě v Nových Sadech a domácím podlehli 3:1. Klíčovým momentem zápasu se stal hned úvod, kdy hosté dostali dvě branky za tři minuty, což dost vytočilo i kouče Keluce, který do příštího zápasu bude chtít sestavu notně obměnit.

„Před zápasem jsme si jasně řekli, že může rozhodovat už vstup do zápasu a standardní situace a my hned ve třetí minutě po tady tom dostaneme branku. To je asi zbytečné, abych hráčům něco říkal. Po šesti minutách jsme prohrávali o dvě branky. Nastoupili jsme nekoncentrovaní. Uděláme hloupé chyby a působíme zase jako děti. Soupeř toho využil a šel do vedení. Dostat dvě branky tak rychle je neakceptovatelné. Hrálo se o důležité body a my uděláme tohle. Už tak bylo rozhodnuto pomalu dříve, než se začalo,“ řekl k úvodnímu poločasu kouč Lubomír Keluc.

Po dvou rychlých brankách přišla ještě třetí, když se podruhé v zápase prosadil Krátký. Hostům se ještě v průběhu první půle podařilo snížit, ale i stav o dvě branky už byl před druhým poločasem těžko řešitelný.

„Udělal jsem tam dvě změny, kdy jsem stáhl oba stopery. Do obrany by se sice příliš sahat nemělo, ale tam dnes nefungovalo nic, neměl jsem jinou možnost. Řekl bych, že ve druhé půli přišla rapidní změna, kdy jsme měli držení míče minimálně na sedmdesáti procentech. Soupeř se dostával za polovinu jen sporadicky, ale hrál chytře a účelně, zatímco naše házená a dobývání byly bez šancí, tedy logicky i bez branek. Pro mě je pozitivní, že jsme makali a utkání nezabalili, ale daleko více mě štve, co jsme předvedli na startu. Je to naše chyba a příští týden prostě budou hrát jiní hráči. Dnes si řekli o větší prostor náhradníci,“ zakončil kouč Keluc.

FK Nové Sady

FC Kostelec na Hané

3:1 (3:1)

Branky: 3. Fládr, 6. a 35. Krátký – 42. Pančochář (vlastní). Rozhodčí: Dorušák – Slabý, Brázdil. Žluté karty: 47. Němeček – 33. Klimeš. Červená karta: 90. Šuba (N). Diváků: 201.

Sestava Kostelce: Vítek – Fajstl, Pavlíček (46. Hruban), Lužný (46. Zbožínek), L. Grulich (87. A. Grulich) – Ondroušek – Skalník, Klimeš, Škrabal, Brhel (73. Los) – Denis Holub. Trenér: Lubomír Keluc.

DIVIZE – sk. E

Dohrávka 1. kolo: Strání - Kozlovice 2:0 (0:0). Branky: 88. Michalec, 91. Miklovič. ŽK: 23. Švrček, 34. a 55. Hruboš, 53. Kičin, 88. Michalec, 89. Čubík – 64. Smolka, 67. Řehák, 92. Kyselák, 93. Smékal. ČK: 55. Hruboš.

Dohrávka 4. kolo: Vsetín - Holešov 1:2 (1:0). Branky: 8. Hnilo – 49. Mlčák, 79. Kovář. ŽK: 84. Vítek, 90. Hruška – 75. Třasoň.

9. kolo: Baťov - Bzenec 0:1 (0:1). Branka: 29. Kaňa. ŽK: 53. Kašík, 86. Pafka – 37. Crhan, 55. Pelikán, 75. Žák. * Skaštice - Rýmařov 2:4 (1:2). Branky: 31. a 87. Kvasnička – 3. Čikl, 10. a 68. Hleba, 91. Kocúr. ŽK: 37. Zavadil, 53. Glozyga, 56. Motal, 75. Frýdl, 84. Beneš, 92. Menšík – 30. Hleba, 54. Kneifel, 76. Kolísek, 92. Němec. * Šternberk - Holešov 2:1 (0:1). Branky: 68. Zifčák, 72. Drmola – 19. Mlčák. ŽK: 40. Drmola, 58. Kuba, 75. Zvědělík – 67. Kovář. * Přerov - Všechovice 4:3 (1:1). Branky: 21. a 77. Braun, 61. Kudlička, 63. Repček – 44. Cubo, 48. Kuchař, 55. Rolinc. ŽK: 73. Richter. * Nové Sady – Kostelec na Hané 3:1 (3:1). Branky: 3. Fládr, 6. a 35. Krátký – 42. Pančochář. ŽK: 47. Němeček – 33. Klimeš. ČK: 91. Šuba. * Slavičín - Vsetín 0:2 (0:1). Branky: 41. a 57. Zbranek. ŽK: 31. Školník, 63. Honig, 67. Jakubowicz, 59. Vašulka – 5. Vítek, 53. Matyáš, 93. Zbranek. * Strání – HFK Olomouc 5:1 (2:1). Branky: 2. a 50. Miklovič, 5. a 54. Michalec, 57. Nomilner – 33. Kadlec. ŽK: 47. Nomilner – 45. Novotný. * Kozlovice – Nový Jičín 2:2 (2:2). Branky: 19. a 39. Nekuda – 2. Adebayo, 26. Bartoň. ŽK: 29. Kostka, 36. a 55. Smolka, 68. Kyselák, 92. Vogl – 19. Nippert, 57. Bartoň, 68. Onyechere, 85. Klimeš.

1          Strání   9          8          0          1          28:9     24

2          KOZLOVICE     9          7          1          1          17:7     22

3          Vsetín   9          6          1          2          17:9     19

4          Bzenec 9          5          2          2          22:8     17

5          ŠTERNBERK   9          5          1          3          14:15    16

6          HFK Olomouc   9          5          0          4          13:14    15

7          Holešov            9          4          0          5          21:14    12

8          Rýmařov          9          3          3          3          20:23    12

9          Nové Sady        9          3          2          4          15:17    11

10        Skaštice           9          3          2          4          16:19    11

11        Přerov  9          3          2          4          9:15     11

12        Slavičín 9          3          1          5          10:20    10

13        Baťov   9          2          2          5          13:13    8

14        Všechovice       9          2          2          5          17:21    8

15        Kostelec na Hané          9          2          0          7          11:21    6

16        Nový Jičín        9          1          1          7          7:25     4