Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

loupez

Ozbrojená loupež, jaká u nás ani za dob dob Roberta Kovaříka nebyla! Ve čtvrtek ráno tři  gangsteři v Přemyslovicích vyskákali z džípu, roztříleli bezpečnostní vůz a ukradli asi 30 milionů korun. K události došlo o půl deváté na hlavní silnici přímo v Přemyslovicích v kopci u zámku. Rozstřílený vůz bezpečnostní agentury tu stále stojí. Pachatelé odjeli v černém terénním autě. Nikdo nebyl zraněn. Přinášíme FOTO PŘÍMO Z MÍSTA ČINU.  Policisté silnici uzavřeli. V současnosti probíhá velká pátrací akce, do které je zapojen i policejní vrtulník. Na silnicích jsou zátarasy. Další podrobnosti průběžně zjišťujeme!

V Přemyslovicích došlo k přepadení vozu bezpečnostní agentury. "Slyšel jsem střelbu ze samopalu a následně nám nad domem proletěl policejní vrtulník. Zajímalo by mě, co se stalo," obrátil se na nás jeden z našich čtenářů. V Přemyslovicích došlo  k ozbrojenému loupežnému přepadení.  Loupež pak potvrdili i prostějovští kriminalisté.

„Můžeme potvrdit, že dnes o půl deváté ráno došlo tady v Přemyslovcích k loupežnému přepadení dodávkového vozidla převážejícího značnou sumu peněz. Tři maskovaní pachatelé s kuklami na hlavách a černém oblečení vyskákali z černého terénního vozidla poté, co pod hrozbou střelných zbraní zastavili dodávku bezpečnostní agentury. Střelbou do vozidla donutili posádku vystoupit a otevřít i prostor, ve kterém byly převáženy peníze. Ke zranění osob nedošlo, pachatelé poté, co z vozidla odcizili skříňky z několika miliony korun, nastoupili znovu do černého terénního auta a odjeli. Nyní po ních pátrají stovky policisty včetně speciálního vrtulníku,“ uvedla pro www.vecernikpv.cz Marie Štrbáková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Prostějově. „Přímo u místa loupeže jsme po příjezdu zajistili několik svědků, kteří čin viděli nebo poté, co uslyšeli střelbu, vyběhli rychle ven a viděli pachatele ujíždět. Určitě bychom uvítali ještě další svědectví a tímto žádáme veřejnost o pomoc,“ sdělil nám jen pár metrů od místa loupeže Pavel Novák, šéf prostějovské policie.

Podle zatím nepotvrzených informací lupiči ukradli třicet milionů korun, byli vyzbrojeni brokovnicemi a samopalem. Právě brokovnicemi stříleli do auta, aby posádku vystrašili. Grázlové měli připraveny i výbušniny v případě, že by jim posádka opancéřovaného auta dobrovolně neotevřela. „Byl jsem doma se snachou, když za mnou přiběhla, že venku se střílí. Vyšel jsem ven a viděl jsem, jak tři chlapi střílí do auta ostošest. Pak jsem se na chvíli zase schoval do domu a když jsem znovu vykouknul, ti chlapi přenášeli do černého tréňáku nějaké skříňky,“ uvedl pro www.vecernikpv.cz očitý svědek loupeže z Přemyslovic.

"Slyšela jsem to kolem deváté hodiny. Zbraním moc  nerozumím, ale připadalo mi to jako víc zbraní. Myslela jsem, že v zámku snad nahání nějaký zvířata, bylo mi to divný, že by tolik," svěřila se nám jedna z obyvatelek Přemyslovic.

loupez 3loupez 2

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-