Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 injekceV polovině ledna zasáhly i Prostějov dvě velmi špatné zprávy. Bylo pátek osmnáctého, když v prostějovské nemocnici zemřel na prasečí chřipku osmapadesátiletý muž z Jesence. O den později pak hospitalizovali jednatřicetiletou ženu v devátém měsíci těhotenství. Diagnóza? Rovněž smrtící virus H1N1! Naštěstí došlo ke zdařilému porodu, z něhož je zdravé dítě a i žena má být v pořádku. Bohužel, další informace o zdravotním stavu této ženy už ovšem přes zdi prostějovské nemocnice neprošly...

Přestože na tento případ uvalil špitál naprosté informační embargo, Večerníku se podařilo zjistit, že lékaři dosáhli neobvyklého úspěchu hraničícího se zázrakem. „Lékaři museli ženě provést císařský řez. Dítě je v pořádku, lékaři u něj virus prasečí chřipky nezjistili. Žena trpí virovým zápalem plic, který je nejzávažnějším typem chřipky a na rozdíl od bakteriálního se velmi špatně léčí, protože na něj nezabírají antibiotika. Pacientka je napojena na dýchací přístroj, má veškerou potřebnou péči a je pod intenzivní kontrolou,“ informovala Večerník naposledy o zdravotním stavu jednatřicetileté ženy v neděli 20. ledna Hana Szotkowská, tisková mluvčí společnosti Agel, provozující prostějovskou nemocnici. Od té doby už ani slovo. „Po domluvě s rodinou pacientky nebudeme už žádné informace o vývoji léčby zveřejňovat,“ opakuje neustále Večerníku Hana Szotkowská.

Naší redakci se však podařilo zachytit komunikaci hospitalizované ženy s jejím manželem na sociální síti, která nasvědčuje tomu, že pacientka nakažená prasečí chřipkou je už v pořádku a vyléčena!  „Dítě už je doma a má se dobře,“ uvedl manžel na Facebooku 30. ledna. O týden později připsal poznámku: „Ahojte všichni, K**** leží na gynekologii a čeká na poslední vyšetření a pak domů. Má se dobře, jen chce už domů. Každý den budeme čekat na ty nej zprávy,“ napsal manžel ženy, jejíž život v polovině ledna visel doslova na vlásku. Prostřednictvím sociální sítě se ozvala také samotná pacientka. „Ležím na normálním pokoji na gynekologii. Jaksi mi vůbec nedochází, čím jsem prošla a uvidíme, až budu doma. Všem strašně děkuji,“ uvedla na Facebooku K. H.

Vskutku statečnou ženu, kterou prostějovští lékaři vytáhli ze spárů smrti po nákaze smrtícím virem H1N1, jsme rovněž prostřednictvím Facebooku požádali o rozhovor. Bohužel slušně poděkovala a odmítla...

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-