Ve čtvrtek v podvečer odehráli hokejisté SK Prostějov 1913 svůj pátý duel v rámci krajské ligy Jihomoravského a Zlínského kraje, kdy se představili na půdě Boskovic. S tímto soupeřem v rámci přípravy na nový ročník padli. Proto tentokrát nechtěli ponechat nic náhodě – cílem bylo pokračovat na vítězné vlně. Po vyrovnané první třetině, po níž měli hosté náskok jediné branky, se v dalším průběhu ukázalo, na čí straně je větší kvalita. Eskáčko si došlo pro další jednoznačnou výhru, díky které se vyhouplo do čela tabulky.

Už první desetiminutovka nabídla řadu šancí, ale žádná z nich se neujala, na první branku se tak muselo čekat až do 15. minuty. V ní se prosadil mladíček mezi dvojicí Čuřík, Černý Dan Píchal a poslal hosty do vedení – 0:1. Z něj se ale svěřenci kouče Janečka dlouho neradovali, protože hned za minutu se povedlo zásluhou Šebka srovnat. Začalo se od začátku – 1:1. Dvě minuty, během nichž padly hned tři branky, ale zakončili znovu hosté, kdy se prosadil Štefka a vrátil vedení Prostějovu – 1:2.

Ode druhé dvacetiminutovky už byla stále více znát dominance hostujícího celku, který svého soupeře přehrával a snažil se to potvrdit i ve skóre. O posun se poprvé ve druhé části postaral ve 25. minutě Zabloudil a dodal na hokejky Prostějova klid – 1:3. Krátce po polovině zápasu přidal čtvrtý zářez Meidl – 1:4. A ve 34. minutě odpor domácích definitivně zlomil Zítka, který v tomto duelu ještě neřekl poslední slovo – 1:5.

Třetí část už se tak víceméně mohla dohrávat, protože domácí věděli, že dnes to na body asi stačit nebude. Hosté už měli komfortní náskok, při kterém si mohli více dovolit. Dvě slepené branky uprostřed a na konci třetí části pak výsledku dodaly zcela jasný obrázek. Ve 47. zvýšil náskok Berčák – 1:6 a o necelé dvě minuty později přidal druhou trefu Zítka – 1:7. Pro útočníka to však nebylo poslední slovo v zápase a tři minuty před koncem zápasu se dočkal i své třetí trefy, čímž završil hattrick – 1:8. Symbolicky se pak ještě sekundu a devět desetin před koncem prosadil Peštuka, který uzavřel účet zápasu na konečných 1:9.

Hosté se díky čtvrteční výhře posunuli do čela tabulky a nadále zůstávají stoprocentní, když zatím všechny své duely ovládli poměrně jednoznačně a jdou naproti vytčeným cílům.

POZÁPASOVÉ HODNOCENÍ TRENÉRA

Michal JANEČEK – SK Prostějov 1913:

„Soupeře z Boskovic jsme přehráli po všech stránkách, navíc nám perfektně zachytal brankář Micka. Hokej nás prostě bavil, dařila se nám kombinace a podařilo se vyhrát rozdílem třídy. Domácí měli také kvalitního gólmana a nebýt jeho, mohl být rozdíl ve skóre ještě vyšší. S výkonem mužstva jsem spokojen po všech stránkách."

Krajská liga mužů – 6. kolo

HC Boskovice – SK Prostějov 1913

1:9 (1:2, 0:3, 0:4)

Branky a nahrávky: 16. Šebek (Langmann) – 15. Píchal (Čuřík, Černý), 17. Štefka, 25. Zabloudil (Černý), 31. Meidl (Berčák, Duba), 34. Zitka (Píchal, Duba), 47. Berčák (Píchal, Pokorný), 49. Zitka (Píchal, Pokorný), 57. Zitka (Píchal, Pokorný), 60. Peštuka (Meidl). Rozhodčí: Ivan Čuňočka — Dominik Viskot, Petr Kříž. Vyloučení: 7:4. Bez využití. Oslabení: 0:2. Diváků: 175.

Sestava Boskovic: L. Vydržel — M. Fornál, M. Langmann, F. Řepa, J. Řehák, Š. Zatloukal, M. Polzer — R. Bednář, D. Bechný, V. Štefanik - A. Laurenčík, K. Kvasnička, L. Šmíd - J. Novotný, D. Šebek, L. Ošlejšek - A. Pelikán.

Sestava Prostějova: M. Micka (D. Sedlář) — L. Kubík, M. Fojtášek, O. Pokorný, J. Velička, I. Peštuka, P. Liška, R. Jedlička — T. Berčák, M. Černý, D. Štefka, J. Čuřík, M. Zabloudil, L. Duba, V. Meidl, J. Zitka, D. Píchal, T. Tábor. Trenér: Michal Janeček.

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

KRAJSKÁ LIGA JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNA

Ostatní výsledky 6. kola: Kroměříž – Břeclav 5:4 SN, Uherský Ostroh – Uherský Brod 12:4, Blansko – Uherské Hradiště 5:1, Brum, ov-Bylnice volný los

Ostatní výsledky 7 kola: Břeclav – Uherský Ostroh 4:7, Brumov-Bylnice – Blansko 6:3, Uherské Hradiště – Boskovice 1:5, Uherský Brod volný los

1. HK Kroměříž                       6          5          1          0          0          48:22   17

2. SK Prostějov 1913              6          5          0          0          1          44:17   15

3. Hokej Uherský Ostroh        6          4          0          0          2          46:27   12

4. Dynamiters Blansko HK      7          3          1          0          3          34:36   11

5. HC Uherský Brod                6          3          0          1          2          26:28   10

6. HC Lvi Fosfa Břeclav           7          2          0          2          3          38:40   8

7. HC Brumov-Bylnice             6          2          0          0          4          21:38   6

8. HC Boskovice                      6          1          0          0          5          17:39   3

9. HC Uherské Hradiště          6          0          1          0          5          10:37   2

KAM PŘÍŠTĚ

8. kolo, sobota 21. října, 17.00 hodin: Boskovice – Brumov-Bylnice, Kroměříž – Uherské Hradiště, Uherský Brod – Břeclav, Uherský Ostroh – SK Prostějov 1913 (neděle 22. října, 17.00), Blansko volný los