Dobré ráno, dnes je sobota 21.4.2018
svátek slaví Alexandra,
zítra Evľénie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

To musela být hrůzostrašná podívaná... Uplynulou sobotu kolem 9:45 hodin se prozatím neznámý stařík rozhodl ukončit svůj život skokem ze střechy panelového domu na Sídlišti Svobody v Prostějově. Na sebevražedný čin upozornila očitá svědkyně jako první internetový server pvnovinky.cz. „Myslela jsem si, že je to nějaký opravář. Ten člověk se procházel po střeše a hledal si místo, ze kterého by skočil. Pak rána, a konec,“ popsala tragickou událost svědkyně.

„Vyšetřujeme pád pětaosmdesátiletého muže z velké výšky. Jeho zranění byla neslučitelná se životem. Motivy jeho činu jsou předmětem šetření,“ potvrdil František Kořínek, tiskový mluvčí Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov. 
„Seděla jsem ráno na balkoně, bylo přibližně kolem tři čtvrtě na deset, a viděla jsem, jak se po střeše domu prochází pán. Myslela jsem, že opravuje výtah nebo anténu, ale díval se spíše, ze které strany skočí... Najednou rána, a bylo po všem. Záchranná služba a policie tam byly okamžitě, bohužel pozdě,“ napsala do redakčního e-mailu serveru pvnovinky.cz svědkyně události.
Večerník se vydal zjišťovat podrobnosti, leč příliš nového už jsme se nedozvěděli. „Vyšetřujeme pád pětaosmdesátiletého muže ze střechy panelového domu, který na místě zemřel. V tuto chvíli nejsou známé okolnosti tohoto neštěstí, věc je na začátku šetření,“ vyjádřil se už v sobotu po poledni František Kořínek, tiskový mluvčí Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov. O den později jsme jej kontaktovali znovu. Hlavně s otázkou, zda policisté u seniora našli dopis na rozloučenou, kterým by motiv sebevraždy vysvětlil. „Takovou informaci v tuto chvíli nemám. Okolnosti této tragédie vyšetřujeme. Už nyní ale můžeme říci, že cizí zavinění na celé události bylo vyloučeno,“ uvedl Kořínek a potvrdil tak, že to byla sebevražda.
Získat nějaké informace se večerník snažil i přímo na místě neštěstí. Jak vyplývá, v tuto chvíli totiž ani není jasné, zda-li pětaosmdesátiletý stařík bydlel právě domě, z jehož střechy ukončil svůj život skokem z obrovské výšky, nebo bydlí v okolí. „Já o tom nic nevím, vrátil jsem se teď z chalupy. Prý se tady ale motali policajti a přijela i sanitka. Vůbec netuším, kdo ten sebevrah byl. Tady bydlí lidí...,“ zkonstatoval pro Večerník jeden z obyvatelů onoho panelového domu na Sídlišti Svobody.


BYLI JSTE SVĚDKY SOBOTNÍ UDÁLOSTI?
VÍTE, O KOHO ŠLO?
NAPIŠTE: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ZAVOLEJTE: 608 723 851

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #2 Puma 2017-10-13 17:27
Se divím,že skákal,vládla přece ČSSD,ANO a KDU-humanisti.. .........nebo snad nepochopil,že se má líp?
Citovat
-1 #1 Antonín 2017-10-08 17:25
Pan Kořínek by se měl naučit trestní řád České republiky. Vyšetřování je trochu jiná věc. Pokud ale staříka někdo shodil a je tedy obviněn, tak se Kořínkovi omlouvám.
Tady ty policejní rychlokvašky by se měly trochu vzdělávat, ať nedělají ostudu. :cry:
Citovat
  • karlov
  • floria
  • fokus optik
  • Taneční čaje
  • residence kostelecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Na podzim nás čekají senátní volby. Máte jasno, z kterého subjektu bude váš kandidát?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Příjezd hvězd.

Že je Prostějov epicentrem setkání tuzemských hvězd všeho druhu, není žádná novinka. Potvrdil to i uplynulý týden, kdy jej navštívilo hned několik slavných osobností v čele s Markem Ebenem, Jiřím Lábusem, Josefem Vojtkem, Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem či skupinou Chinaski. To se ale máme...

Naprosto nepolepšitelní.

Blokové čištění města je noční můrou pro mnoho řidičů. Asi ale s výjimkou těch, kteří absolutně nerespektují skutečnost, že úklid ulic i parkovacích míst je prostě potřebný. Nechat svůj vůz na jeden den jinde, je snad ani nenapadne. Za první dva týdny úklidu tak už strážníci registrují skoro padesát přestupků! 

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

TOMÁŠ OVÁD
Nedávno devatenáctiletý student prostějovského Gymnázia Jiřího Wolkera si před maturitou z češtiny, francouzštiny, fyziky, chemie a matematiky odskočil na asijský kontinent, kde uspěl na prestižním vědeckém klání v čínském Pekingu, odkud si dovezl stříbro. Roste z něj nadějný vědec, zní stále více hlasů.  

ovad

Číslo týdne

2,8
Tohle Prostějovsko od dob komunistické totality nepamatuje! Úřad práce České republiky vydal aktuální statistiku nezaměstnanosti, ze které vyplývá další rekord pro celý region. Míra lidí bez práce se už dostala výrazně pod tři procenta, tudíž firmy mají kritickou nouzi o nové pracovníky. Co s tím?

Výrok týdne

„„K ŽÁDNÉMU VÝTOKU NEDOŠLO!“

Takto svérázně okomentovala náměstkyně prostějovské primátorky Ivana HEMERKOVÁ počin mladíků směrem k básníkovi Jiřímu Wolkerovi, který odpočívá na lavičce před radnicí.