Dobré dopoledne, dnes je pátek 17.8.2018
svátek slaví Petra,
zítra Helena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

To musela být hrůzostrašná podívaná... Uplynulou sobotu kolem 9:45 hodin se prozatím neznámý stařík rozhodl ukončit svůj život skokem ze střechy panelového domu na Sídlišti Svobody v Prostějově. Na sebevražedný čin upozornila očitá svědkyně jako první internetový server pvnovinky.cz. „Myslela jsem si, že je to nějaký opravář. Ten člověk se procházel po střeše a hledal si místo, ze kterého by skočil. Pak rána, a konec,“ popsala tragickou událost svědkyně.

„Vyšetřujeme pád pětaosmdesátiletého muže z velké výšky. Jeho zranění byla neslučitelná se životem. Motivy jeho činu jsou předmětem šetření,“ potvrdil František Kořínek, tiskový mluvčí Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov. 
„Seděla jsem ráno na balkoně, bylo přibližně kolem tři čtvrtě na deset, a viděla jsem, jak se po střeše domu prochází pán. Myslela jsem, že opravuje výtah nebo anténu, ale díval se spíše, ze které strany skočí... Najednou rána, a bylo po všem. Záchranná služba a policie tam byly okamžitě, bohužel pozdě,“ napsala do redakčního e-mailu serveru pvnovinky.cz svědkyně události.
Večerník se vydal zjišťovat podrobnosti, leč příliš nového už jsme se nedozvěděli. „Vyšetřujeme pád pětaosmdesátiletého muže ze střechy panelového domu, který na místě zemřel. V tuto chvíli nejsou známé okolnosti tohoto neštěstí, věc je na začátku šetření,“ vyjádřil se už v sobotu po poledni František Kořínek, tiskový mluvčí Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov. O den později jsme jej kontaktovali znovu. Hlavně s otázkou, zda policisté u seniora našli dopis na rozloučenou, kterým by motiv sebevraždy vysvětlil. „Takovou informaci v tuto chvíli nemám. Okolnosti této tragédie vyšetřujeme. Už nyní ale můžeme říci, že cizí zavinění na celé události bylo vyloučeno,“ uvedl Kořínek a potvrdil tak, že to byla sebevražda.
Získat nějaké informace se večerník snažil i přímo na místě neštěstí. Jak vyplývá, v tuto chvíli totiž ani není jasné, zda-li pětaosmdesátiletý stařík bydlel právě domě, z jehož střechy ukončil svůj život skokem z obrovské výšky, nebo bydlí v okolí. „Já o tom nic nevím, vrátil jsem se teď z chalupy. Prý se tady ale motali policajti a přijela i sanitka. Vůbec netuším, kdo ten sebevrah byl. Tady bydlí lidí...,“ zkonstatoval pro Večerník jeden z obyvatelů onoho panelového domu na Sídlišti Svobody.


BYLI JSTE SVĚDKY SOBOTNÍ UDÁLOSTI?
VÍTE, O KOHO ŠLO?
NAPIŠTE: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ZAVOLEJTE: 608 723 851

Total Comments

  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už jen hygienici.

Dělníci na vrahovickém koupališti dělají všechno pro to, aby se brány novotou vonícího areálu otevřely pro veřejnost už tento pátek 17. srpna. Dnes už na koupaliště přijdou jen hygienici, kteří posoudí kvalitu vody v již napuštěném bazénu. Všichni věří, že v pátek se už budou skákat šipky!

Trestuhodná nepozornost. 

Těžko říct, na co myslel třiatřicetiletý šofér, když vjížděl na nechráněný železniční přejezd v Kostelci na Hané. Kdyby se věnoval řízení, zpozoroval by, že na přejezd se blíží houkající vlak. Takto došlo ke srážce, kterou těžkým zraněním odnesl nezletilý chlapec...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

HYNEK BARTOŇ
33 02 bartČtrnáctiletý nadějný tenista TK Agrofert Prostějov přispěl na domácích kurtech k senzaci, když společně se svými spoluhráči senzačně došel až do finále mistrovství světa žákovských týmů. V boji o zlato sice už Češi nestačili na USA, ale stříbro je pro nenasazený a těsně před startem oslabený výběr doslova majstrštykem.

Total Comments

Číslo týdne

 2151
Počet nezaměstnaných v Prostějově po dlouhé době sice mírně vzrostl, ovšem stále je náš region v popředí celostátních statistik. Na místní pobočce Úřadu práce je totiž hlášeno 2 151 volných míst a jsme tak jedním ze tří měst v republice, kdy je tento počet vyšší než nahlášených osob bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„UNÁHLIL JSME SE...“
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments