Příjemnou noc, dnes je sobota 4.7.2020
svátek slaví Prokop,
zítra Státní svátek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 marekTo snad už opravdu není možné! Problémy s teplou vodou v bytech domu v Brněnské ulici, o kterých Večerník obsáhle informoval v předešlých vydáních, stále přetrvávají. Z kohoutků tady lidem i přes určité zlepšení teče stále rezavá voda. Navíc několik z nich trpí zdravotními problémy. Jako například Otakar Marek, který naši redakci na současný neblahý stav znovu upozornil...

„Když pustíme vodu z kohoutku, jako tekoucí vizuálně vypadá, že je čistá. Pokud ale napustíte plnou vanu, je stále rezavá,“ pronesl na úvodOtakar Marek z domu v Brněnské ulici číslo 36. Na vlastní oči se pak Večerník přesvědčil, že má pravdu. Ve vodě s tak bronzovým nádechem bychom se určitě nevykoupali. Jak dále ovšem důchodce řekl, Domovní správa podle všeho už vodu považuje za kvalitní. „V pátek osmého února už chodil po bytech technik a zapisoval stavy vodoměrů. Řekl nám, že voda je už v pořádku a od tohoto data nám ji bude Domovní správa již účtovat. O dva dny později jsem se tedy s vírou, že je všechno už opravdu v pořádku, vykoupal a oholil. A od pondělí jsem začal mít neuvěřitelné problémy. Pálily mě oči jako čert, kůže na obličeji mi začala praskat a loupat se a i jinde na těle se mi vyrazila nepříjemná vyrážka. Zeptal jsem se sousedky, která mi řekla, že stejné problémy má už tři týdny. Podobně jsou na tom i někteří další nájemníci...,“ uvedl pro Večerník Otakar Marek.

 Pro všechny nájemníky, se kterými Večerník měl možnost mluvit, je současný špatný stav teplé vody záhadou. „Jsou chvíle, kdy teče skutečně čistá křišťálová voda. Z toho ale po pár minutách se z kohoutku spustí rezavá a páchnoucí majda. Jestli si Domovní správa myslí, že s vodou je to už tady v naprostém pořádku, tak to rozhodně není. A platit za ni rozhodně nebudeme,“ dodal bojovně Otakar Marek. Stejného názoru jsou i další sousedé. „Mám z koupání v této vodě červené fleky po celém těle. Samozřejmě to hodně svědí, stejně jako oči, do nichž jsem chytla zánět spojivek. Toto snad nemůže nikdo myslet vážně, nechat nás v takovém nebezpečí,“ svěřila se se svými problémy i názorem na celou věc jedna z obyvatelek domu v Brněnské ulici, která nechtěla být jmenována.

Obrovské problémy s kvalitou teplé vody přetrvávají v domě už pátý týden. Nepomohlo razantní chemické čištění celého vodovodního řadu ani výměna některých částí vodovodního potrubí či kotle ve zdejší kotelně. Zdejší obyvatelé nyní začínají mít velké zdravotní problémy, protože teplou nekvalitní vodu jsou nuceni používat. Léčí se u doktorů, kteří jsou však také bezradní. „Lékařka mi předepsala nějaké léky a mastičky, ale více prý může pro mě udělat až ve chvíli, kdy bude znát výsledky rozboru vody. Ten si na začátku minulého týdne nechala Domovní správa udělat,“ uzavřel náš hovor Otakar Marek.

Ředitel Domovní správy v Prostějově Vladimír Průša je na dovolené v zahraničí, a tak jsme o reakci na aktuální stav požádali jeho zástupkyni Marii Hájkovou. „Už podruhé jsme kromě jiného vyměnili i hlavní nádrž na teplou vodu. Vím o aktuálních problémech nájemníků domu v Brněnské ulici, ale děláme skutečně všechno pro to, aby se kvalita teplé vody tady dostala konečně na požadovanou úroveň. Po chvíli, kdy my i nájemníci dojdeme k přesvědčení, že už je všechno v pořádku, začne najednou téct velmi závadná voda. Investovali jsme do odstranění tohoto problému už přes sto tisíc korun a výsledek stále není stoprocentní. Popravdě řečeno, začínáme z toho být zoufalí,“ přiznala Marie Hájková.

Zatím si tedy nikdo netroufá odhadnout, jak dlouho ještě lidé z Brněnské ulice budou muset snášet používání nekvalitní teplé vody.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-