Dobré ráno, dnes je pondělí 19.2.2018
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Obyvatelé v okolí ubytovny v ulici Marie Pujmanové jsou dlouhodobě naštvaní na nájemníky zdejších ubytoven, zejména pak na nepřizpůsobivé členy romské komunity. Před rokem na magistrát přišla petice podepsaná desítkami občanů, kteří dokonce požadovali postavit zeď mezi sociálními ubytovnami a rodinnými domy! Večerník zajímalo, co se od té doby změnilo.

Lidé si před rokem stěžovali na nájemníky ubytoven, kteří jim vnikali nejen na pozemky, ale dokonce přímo do domů, kde dělali nepořádek. Vedení magistrátu se přesto rozhodlo neopakovat stavbu zdi v Matiční ulici v Ústí nad Labem. „Pokud lidé chtějí plot, ať si ho postaví za své peníze na vlastním pozemku,“ doporučila tehdy primátorka Statutárního města Prostějova Alena Rašková.
Ani po roce však žádný nový plot či zeď v okolí ubytovny Marie Pujmanové nevznikly. Radní na udržování pořádku v této oblasti však nerezignovali. „Pravidelně tuto část města navštěvuje okrskář a častěji sem zajíždí i motorizovaná hlídka strážníků. Dokonce jsme přemýšleli o zřízení pobočky městské policie, od toho jsme však upustili,“ vyjádřila se aktuálně primátorka.
Ubytovna je v soukromých rukou. „Její vlastník tvrdí, že je schopen zajistit pořádek sám. Jedním z kroků, který k tomu částečně přispěl, bylo zrušení baru přímo v objektu ubytovny,“ konstatovala Rašková, která však připustila, že hlučné skupinky nejrůznějších spoluobčanů obtěžují místní spoluobčanyi nadále. „V průběhu uplynulého roku se k nám nedostala jediná stížnost týkající se tohoto prostoru. Až nyní se při setkání Osadního výboru Vrahovic projednávala stížnost na lidi z ulice Marie Pujmanové a také z ulice Josefa Hory,“ prozradila Alena Rašková.
Přestože k většímu násilí v okolí ubytovny ve Vrahovicích nedochází, bydlet v jejím bezprostředním okolí by chtěl asi jen málokdo. Navíc tento problém sice řešit lze, zcela vyřešen však zřejmě nebude nikdy...

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+2 #1 Antonín 2017-10-11 20:39
řešení je T.N.T. a hluboká díra.
Citovat
 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě