Dobrý večer, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Obyvatelé v okolí ubytovny v ulici Marie Pujmanové jsou dlouhodobě naštvaní na nájemníky zdejších ubytoven, zejména pak na nepřizpůsobivé členy romské komunity. Před rokem na magistrát přišla petice podepsaná desítkami občanů, kteří dokonce požadovali postavit zeď mezi sociálními ubytovnami a rodinnými domy! Večerník zajímalo, co se od té doby změnilo.

Lidé si před rokem stěžovali na nájemníky ubytoven, kteří jim vnikali nejen na pozemky, ale dokonce přímo do domů, kde dělali nepořádek. Vedení magistrátu se přesto rozhodlo neopakovat stavbu zdi v Matiční ulici v Ústí nad Labem. „Pokud lidé chtějí plot, ať si ho postaví za své peníze na vlastním pozemku,“ doporučila tehdy primátorka Statutárního města Prostějova Alena Rašková.
Ani po roce však žádný nový plot či zeď v okolí ubytovny Marie Pujmanové nevznikly. Radní na udržování pořádku v této oblasti však nerezignovali. „Pravidelně tuto část města navštěvuje okrskář a častěji sem zajíždí i motorizovaná hlídka strážníků. Dokonce jsme přemýšleli o zřízení pobočky městské policie, od toho jsme však upustili,“ vyjádřila se aktuálně primátorka.
Ubytovna je v soukromých rukou. „Její vlastník tvrdí, že je schopen zajistit pořádek sám. Jedním z kroků, který k tomu částečně přispěl, bylo zrušení baru přímo v objektu ubytovny,“ konstatovala Rašková, která však připustila, že hlučné skupinky nejrůznějších spoluobčanů obtěžují místní spoluobčanyi nadále. „V průběhu uplynulého roku se k nám nedostala jediná stížnost týkající se tohoto prostoru. Až nyní se při setkání Osadního výboru Vrahovic projednávala stížnost na lidi z ulice Marie Pujmanové a také z ulice Josefa Hory,“ prozradila Alena Rašková.
Přestože k většímu násilí v okolí ubytovny ve Vrahovicích nedochází, bydlet v jejím bezprostředním okolí by chtěl asi jen málokdo. Navíc tento problém sice řešit lze, zcela vyřešen však zřejmě nebude nikdy...

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments