Dobré odpoledne, dnes je středa 20.6.2018
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Obyvatelé v okolí ubytovny v ulici Marie Pujmanové jsou dlouhodobě naštvaní na nájemníky zdejších ubytoven, zejména pak na nepřizpůsobivé členy romské komunity. Před rokem na magistrát přišla petice podepsaná desítkami občanů, kteří dokonce požadovali postavit zeď mezi sociálními ubytovnami a rodinnými domy! Večerník zajímalo, co se od té doby změnilo.

Lidé si před rokem stěžovali na nájemníky ubytoven, kteří jim vnikali nejen na pozemky, ale dokonce přímo do domů, kde dělali nepořádek. Vedení magistrátu se přesto rozhodlo neopakovat stavbu zdi v Matiční ulici v Ústí nad Labem. „Pokud lidé chtějí plot, ať si ho postaví za své peníze na vlastním pozemku,“ doporučila tehdy primátorka Statutárního města Prostějova Alena Rašková.
Ani po roce však žádný nový plot či zeď v okolí ubytovny Marie Pujmanové nevznikly. Radní na udržování pořádku v této oblasti však nerezignovali. „Pravidelně tuto část města navštěvuje okrskář a častěji sem zajíždí i motorizovaná hlídka strážníků. Dokonce jsme přemýšleli o zřízení pobočky městské policie, od toho jsme však upustili,“ vyjádřila se aktuálně primátorka.
Ubytovna je v soukromých rukou. „Její vlastník tvrdí, že je schopen zajistit pořádek sám. Jedním z kroků, který k tomu částečně přispěl, bylo zrušení baru přímo v objektu ubytovny,“ konstatovala Rašková, která však připustila, že hlučné skupinky nejrůznějších spoluobčanů obtěžují místní spoluobčanyi nadále. „V průběhu uplynulého roku se k nám nedostala jediná stížnost týkající se tohoto prostoru. Až nyní se při setkání Osadního výboru Vrahovic projednávala stížnost na lidi z ulice Marie Pujmanové a také z ulice Josefa Hory,“ prozradila Alena Rašková.
Přestože k většímu násilí v okolí ubytovny ve Vrahovicích nedochází, bydlet v jejím bezprostředním okolí by chtěl asi jen málokdo. Navíc tento problém sice řešit lze, zcela vyřešen však zřejmě nebude nikdy...

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+2 #1 Antonín 2017-10-11 20:39
řešení je T.N.T. a hluboká díra.
Citovat
  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne