Dobrý podvečer, dnes je úterý 21.11.2017
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Obyvatelé v okolí ubytovny v ulici Marie Pujmanové jsou dlouhodobě naštvaní na nájemníky zdejších ubytoven, zejména pak na nepřizpůsobivé členy romské komunity. Před rokem na magistrát přišla petice podepsaná desítkami občanů, kteří dokonce požadovali postavit zeď mezi sociálními ubytovnami a rodinnými domy! Večerník zajímalo, co se od té doby změnilo.

Lidé si před rokem stěžovali na nájemníky ubytoven, kteří jim vnikali nejen na pozemky, ale dokonce přímo do domů, kde dělali nepořádek. Vedení magistrátu se přesto rozhodlo neopakovat stavbu zdi v Matiční ulici v Ústí nad Labem. „Pokud lidé chtějí plot, ať si ho postaví za své peníze na vlastním pozemku,“ doporučila tehdy primátorka Statutárního města Prostějova Alena Rašková.
Ani po roce však žádný nový plot či zeď v okolí ubytovny Marie Pujmanové nevznikly. Radní na udržování pořádku v této oblasti však nerezignovali. „Pravidelně tuto část města navštěvuje okrskář a častěji sem zajíždí i motorizovaná hlídka strážníků. Dokonce jsme přemýšleli o zřízení pobočky městské policie, od toho jsme však upustili,“ vyjádřila se aktuálně primátorka.
Ubytovna je v soukromých rukou. „Její vlastník tvrdí, že je schopen zajistit pořádek sám. Jedním z kroků, který k tomu částečně přispěl, bylo zrušení baru přímo v objektu ubytovny,“ konstatovala Rašková, která však připustila, že hlučné skupinky nejrůznějších spoluobčanů obtěžují místní spoluobčanyi nadále. „V průběhu uplynulého roku se k nám nedostala jediná stížnost týkající se tohoto prostoru. Až nyní se při setkání Osadního výboru Vrahovic projednávala stížnost na lidi z ulice Marie Pujmanové a také z ulice Josefa Hory,“ prozradila Alena Rašková.
Přestože k většímu násilí v okolí ubytovny ve Vrahovicích nedochází, bydlet v jejím bezprostředním okolí by chtěl asi jen málokdo. Navíc tento problém sice řešit lze, zcela vyřešen však zřejmě nebude nikdy...

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+2 #1 Antonín 2017-10-11 20:39
řešení je T.N.T. a hluboká díra.
Citovat
 • Restaurant Day
 • Charita
 • fynsis
 • optika
 • agel
 • Fischer Automotive
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - Seriál restaurací

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Brněnská do nového.

Vzali to fofrem, ale co už teď! Krajský úřad Olomouckého kraje naprosto nečekaně a na poslední chvíli oznámil prostějovskému magistrátu, že rekonstrukce silnice v Brněnské ulici bude zahájena už příští týden. Město narychlo zajišťuje objízdné trasy a radní mají z uzavírky obavy. Půlka ulice se ale rychle oblékne do nového!

 

Organizace skřípala.

V úterý odpoledne se začala nakládat historická lokomotiva, která zkrášlovala prostor před hlavním nádražím v Prostějově od roku 1980. Stěhování do muzea Českých drah se ale nečekaně protáhlo, organizace nakládky totiž absolutně vázla. Musel být povolán druhý jeřáb a tahač přijel až pozdě večer...  

Osobnost týdne

ALOIS MLČOCH

Starosta SDH Určice předal uplynulou sobotu na akci Uspávání zvířátek ředitelce místní mateřinky, prostějovské Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost a Dětskému domovu v Plumlově finanční šeky či věcné dary. Všechny peníze hasiči vybrali na dobrovolném vstupném z celé řady akcí, které v obci pořádají. K tomu sbor přidal i finance získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči roku 2016. 

47 02 mlcoch

Číslo týdne

324

Přesně tolik dní probíhalo oficiálně pátrání po muži, který 20. prosince loňského roku přepadl tenistku Petru Kvitovou v bytě domu v Jezdecké ulici. Neúspěch ve vyšetřování prezentovali na tiskové konferenci krajští kriminalisté. Alespoň že vyvrátili fámy, podle níž si hráčka prostějovského klubu pořezala ruku sama...

Výrok týdne

„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil svoji

rezignaci na post šéfa Klubu zastupitelů ČSSD v Prostějově