Prostějovské hokejisty postihla před odjezdem do Uherského Ostrohu poměrně značná marodka. Z různých zdravotních důvodů nakonec k utkání neodjeli Michal Černý, Lukáš Duba, Tomáš Houdek či Patrik Liška. Trenér Michal Janeček tak narychlo povolal mladíky z řad juniorského týmu SK Prostějov 1913. Obranu vyztužili Michal Fojtášek s Jonášem Veličkou, v útoku si pak zahrál Tomáš Tábor. Ovšem samo nedělní utkání se pro naše hokejisty začalo vyvíjet jako ve špatném snu.

Do naší brány se po dvou zápasech postavil opět Dalibor Sedlář. Ten se už ovšem v šesté minutě musel trpce dívat za svoje záda, když ho po zaváhání naší obrany překonal domácí Vilém Galuška. V desáté minutě jsme šli navíc do oslabení, ovšem početní nevýhoda měla opačný účinek. Matěj Zabloudil využil svých zkušeností a po sólové akci vyrovnal. Jenže to byli opět hokejisté Uherského Ostrohu, kteří našli skuliny v naší obranné hře a zásluhou Červenky a poté Miky se do konce první třetiny dostali do vedení 3:1. „Omlazená obrana hrála v první třetině přesně to, co jsme nechtěli. Domácí měli silné a vysoké hráče, kteří našim obráncům dělali viditelné problémy. O přestávce jsem svým svěřencům domluvil,“ řekl Večerníku těsně po utkání s Uherským Ostrohem trenér Michal

Janeček.

KRAJSKÁ LIGA JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNA – 7. kolo

HOKEJ Uherský Ostroh – SK Prostějov 1913

3:5 (3:1, 0:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 6. Galuška (Flora, Andrýsek), 12. Červenka (Zalubil, Mika), 14. Mika (Zalubil) – 10. Zabloudil, 46. Čuřík (Černošek, Korhoň), 52. Štefka (Černošek), 55. Štefka (Berčák, Pokorný) a 57. Zabloudil (Čuřík, Korhoň). Rozhodčí: Schenel – Viskot, Malý. Vyloučení: 6:5. Vyšší tresty: 2:0. Využití: 0:1. Oslabení: 0:2. Diváků: 340.

Sestava Prostějova: Sedlář – Fojtášek, Rek, Pokorný, Velička, Peštuka, Černošek – Štefka, Čuřík, Zabloudil, Novosad, Zitka, Korhoň, Koranda, Píchal, Berčák, Tábor. Trenér: Michal Janeček.

Sestava Uherského Ostrohu: Zollpriester – Lukáš Zalubil, Kukuliš, Rusňák, Stuchlík, Man, Vaněk, Andrýsek – Polehňa, Hlůšek, Petr Flora, Fuga, Rauš, Červenka, Lumír Galuška, Jakub Zalubil, Mika, Pavel Flora, Vilém Galuška.

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

KRAJSKÁ LIGA JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNA

Ostatní výsledky 8. kola: Boskovice – Brumov – Bylnice 3:2, Kroměříž – Uherské Hradiště 11:1, Uherský Brod – Břeclav 2:1. (Blansko – volný los).

1. HK Kroměříž                       7          6          1          0          0          59:23   20

2. SK Prostějov 1913              7          6          0          0          1          49:20   18

3. HC Uherský Brod                7          4          0          1          2          28:29   13

4. Hokej Uherský Ostroh        7          4          0          0          3          49:32   12

5. Dynamiters Blansko HK      7          3          1          0          3          34:36   11

6. HC Lvi Fosfa Břeclav           8          2          0          2          3          39:42   8

7. HC Brumov-Bylnice            7          2          0          0          5          23:41   6

8. HC Boskovice                      7          2          0          0          5          20:41   6

9. HC Uherské Hradiště          7          0          1          0          6          11:48   2

KAM PŘÍŠTĚ

9. kolo, sobota 28. října, 17.00 hodin: Uherské Hradiště – Uherský Ostroh, Brumov-Bylnice – Kroměříž, Blansko – Boskovice. SK Prostějov 1913 – Uherský Brod (neděle 29. října, 17.00). Břeclav volný los.