Kdo tento zápas neviděl, určitě si bude podle konečného výsledku myslet, jak to bylo jednoduché. Omyl! Prostějovští hokejisté definitivně zlomili dobře organizovaný tým Uherského Brodu až v polovině třetí třetiny díky slepeným gólům. Na souboj druhého týmu tabulky se třetím se v neděli vpodvečer přišlo na zimní stadion v Prostějově podívat 635 diváků. Eskáčko si výhrou upevnilo druhé místo tabulky Krajské ligy Jižní Moravy a Zlína za vedoucí Kroměříží.

Hokejisté Uherského Brodu dorazili do Prostějova pouze se čtyřmi obránci a devíti útočníky. Přesto se ujali vedení. Nejdříve ovšem hned v první minutě spálil obrovskou šanci domácích Černý, vzápětí hostující gólman Málek vytěsnil betonem pohotovou střelu Zabloudila. A přišel trest! V sedmé minutě nepřekonali brankáře Málka Fiala ani Meidl a hned z protiútoku uvedl hosty do vedení sólovou akcí Bařinka. Prostějované pak pálili další tutovky, například po spolupráci s Berčákem Čuřík nebo posléze Korhoň. Navíc ve 12. minutě obránce Černošek napálil touš do břevna hostující branky. Když o minutu později fauloval Peštuka, očekávali diváci v našem oslabení tlak soupeře. Ten sice přišel a prostějovský brankář Micka se měl co otáčet. Poté ovšem ujel obráncům hostů kapitán eskáčka Duba a výstavní trefou zavelel k obratu ve výsledku – 1:1.

Na začátku prostřední části hry přežili naši hokejisté oslabení tří proti čtyřem, ovšem ve 28. minutě dostalo eskáčko výhodu dvojnásobné přesilovky. Po kombinaci na jeden dotek dostal Prostějovany do vedení Zabloudil po spolupráci s Čuříkem. Soupeř se tímto ovšem nezlomil a gólman Micka v prostějovské brance i nadále odolával šancím hostujících útočníků. Zásadní zlom přišel uprostřed závěrečné třetiny utkání, kdy naši hokejisté čtyřmi slepenými góly během dvou minut přetlačili. Dvakrát byl úspěšný Berčák, další dvě branky přidali Houdek s Korhoněm a bylo 6:1. Uherskobrodští stačili ještě korigovat výsledek Bujáčkem, ovšem poslední slovo na 7:2 měl Prostějovan Čuřík.

Michal JANEČEK – SK Prostějov 1913:

„Vyhráli jsme sice vysokým rozdílem, ale konečný výsledek vůbec neodpovídá průběhu utkání. S výsledkem jsem samozřejmě spokojen, ovšem s předvedenou hrou už mnohem méně. Když jsme na začátku závěrečné třetiny dali třetí gól, tak se naštěstí všechno zlomilo a začali jsme se prosazovat. Řekl bych, že rozhodla i větší zkušenost našich hráčů a zcela jistě také to, že nekompletnímu soupeři v závěru docházely síly.

Zbyněk KŮDELA – HC Spartak Uherský Brod

„Dlouho se nám dařilo držet s favoritem krok, ale zlomilo se to na začátku závěrečné třetiny, kdy jsme podle mého názoru dostali gól po jasném faulu na našeho hráče. Pak následovala dvouminutová pasáž, kdy jsme dostali tři góly, a bylo po zápase. Na Prostějov jsme se bohužel nemohli stoprocentně připravit, neboť máme řadu zraněných nebo nemocných hráčů a přijelo nás jen třináct.“

KRAJSKÁ LIGA JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNA – 7. kolo

SK Prostějov 1913 – HC Spartak Uherský Brod

7:2 (1:1, 1:0, 5:1)

Branky a nahrávky: 13. Duba (Liška), 28. Zabloudil (Čuřík), 50. Berčák (Fiala, Meidl), 51. Houdek (Zabloudil), 51. Korhoň (Novosad, Černošek), 52. Berčák (Fiala, Meidl) a 58. Čuřík (Zabloudil) – 7. Bařinka, 58. Bujáček (Kadlic, Budil). Rozhodčí: Procházka – Husák, Zábršová. Vyloučení: 7:8. Vyšší tresty: 0:1. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváků: 635.

Sestava Prostějova: Micka – Velička, Kropáč, Pokorný, Peštuka, Houdek, Liška, Černošek – Duba, Fiala, Novosad, Meidl, Zitka, Korhoň, Černý, Zabloudil, Čuřík, Berčák. Trenér: Michal Janeček

Sestava Uherského Brodu: Málek – Uhříček, Tomek, Budil, Kadlčík – Kotek, Šiller, Kadlic, Vaculín, Vaněk, Klusák, Bujáček, Stiksa, Bařinka. Trenér: Zbyněk Kůdela

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

KRAJSKÁ LIGA JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNA

Ostatní výsledky 9. kola: HC Uherské Hradiště – Hokej Uherský Ostroh 5:2, HC Brumov-Bylnice – HK Kroměříž 1:10, Dynamiters Blansko-HK – Boskovice 6:9, HC Lvi Fosfa Břeclav volný los

1. Kroměříž                 8          7          1          0          0          69:24   23

2. Prostějov                8          7          0          0          1          56:22   21

3. Uherský Brod         8          4          0          1          3          30:36   13

4. Uherský Ostroh      8          4          0          0          4          51:37   12

5. Blansko                   8          3          1          0          4          40:45   11

6. HC Boskovice          8          3          0          0          5          29:47   9

7. Břeclav                    8          2          0          2          3          39:42   8

8. Brumov-Bylnice      8          2          0          0          6          24:51   6

9. Uherské Hradiště    8          1          1          0          6          16:50   5

KAM PŘÍŠTĚ

10. kolo, sobota 4. listopadu, 17.00 hodin: Brumov-Bylnice – Uherský Ostroh (16.00), Blansko – Kroměříž, Uherské Hradiště – Uherský Brod (18.00), SK Prostějov 1913 – Břeclav (neděle 5. 11., 17.00 hodin), Boskovice volný los