Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

08 olahovaDesítka nejhledanějších zločinců Prostějovska, kterou Večerník zveřejnil loni v srpnu, je o dva lidi chudší. Důvody jsou však úplně jiné, než bychom čekali a přáli si. Policisté výlupky nedopadli, ti se nepřišli ani nahlásit sami. Za koncem pátrání po nich stojí novoroční prezidentská amnestie! Díky ní se do vlasti po více jak dvaceti letech může vrátit například Monika Oláhová (na archivním snímku), milost se týká i Pavla Petržely, který byl od 12. října 2004 stíhán za neplacení výživného...

Dočkají se rodiče Moniky Oláhové po dvaceti letech návratu ztracené dcery? Až do nedávna byla právě ona naprostou rekordmankou ve skrývání se před zákonem. Policie po půvabné ženě, která se narodila 4. června 1971, marně pátrala už od 6. listopadu 1992! Důvod byl prozaický. Nyní jednačtyřicetiletá Monika Oláhová totiž emigrovala do Itálie, kde si po svých četných milostných dobrodružstvích na Sicílii založila rodinu. Její děti však na prázdniny k prarodičům žijícím stále na Prostějovsku jezdit nemohly. Nyní se situace změnila. Proč?

 „Letošní prezidentská amnestie se vztahuje na pravomocná odsouzení do dvou let a trestní stíhání starší osmi let. A to obojí je zřejmě i případ Moniky Oláhové,“ vysvětlila Večerníku prostějovská státní zástupkyně Gabriela Bílková. Jak bylo uvedeno, rodiče Moniky Oláhové stále žijí na Prostějovsku. Její matka však zprávou o tom, že by se dcera mohla po letech vrátit domů, nijak nadšená nebyla. „S dcerou nejsem v kontaktu od doby, kdy ve svých asi osmnácti letech odešla z domova. Od té doby se nám neozvala. Každá zmínka o ní nás bolí, vidět ji nechci! Její amnestii nijak zvlášť nevítám, spíš si myslím, že by měli zavřít i toho, kdo ji udělil...,“ reagovala ostře maminka Moniky Oláhové. 

Ta se svého času chovala jako neřízená střela. V roce 1991 si založila firmu Walter Lilli. Podle obchodního rejstříku se mělo jednat o nespecializovaný velkoobchod. Monika Oláhová  na tuto společnost dokázala sehnat zboží v hodnotě mnoha milionů korun. Faktury však nikdy nehodlala zaplatit a užívala si luxusního způsobu života. Coby mladá půvabná žena využívala při jednání se svými obchodními partnery svých čistě ženských zbraní. Škoda, kterou jim následně způsobila, se odhaduje na přibližně patnáct milionů korun. 

Monika Švestková se Oláhovou stala po své svatbě. Vztah s Romem, kterého si vzala, si prosadila navzdory představám svých rodičů. Mezi její velmi početné milence měl patřit i člen italské mafie, který byl ve své vlasti zastřelen. O jejích podvodech měli policisté vědět, několik měsíců ji však, zřejmě i díky jejím půvabům, nechávali být...

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-