Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

08 okraslovaci_spolekV pátek 22. února odpoledne se opět sešli členové Okrašlovacího spolku města Prostějova, aby na každoroční výroční valné hromadě zhodnotili svou činnost za poslední rok. Účastníci jednání se shodli, že hlavním úspěchem loňského roku se pro spolek, jehož hlavní náplní činnosti je „okrašlovat“ Prostějov i duše jeho obyvatel, stala realizace maleb starých židovských uliček na hradbách ve Školní ulici.

Zeleň do našeho města

Spolek ovšem také navazuje na činnost ze svých historických počátků, kdy se věnoval zejména výsadbě stromů a budování sadů či parků. „V uplynulém roce jsme proto například obnovili a upravili zeleň v areálu mateřských školek v ulicích Dvořákova a Rumunská,“ uvedla předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová.

Pomoc potřebným

Důležitou součástí aktivit jednoho z nejviditelnějších prostějovských spolků tvoří od jeho obnovení v roce 2007 již tradičně i charitativní činnost. Spolek například pomáhá dětem z dětských domovů, což činí třeba podporou soutěže v lezení na horolezecké stěně „Mikuláš na laně“ či podpořil akci Nadace Zdeňky Žádníkové pro dětské oddělení prostějovské nemocnice. Nově loni členové spolku připravili ve spolupráci s olomouckým sdružením Dobré místo pro život akci „Splněný strom vánočních přání“ pro děti z dětských domovů Prostějov a Plumlov. Šedesátka dětí tak našla díky akci spolku pod stromečkem vánoční dárek, který si nejvíce přála.

Podpora prostějovského umění

Spolek, jehož bohatá činnost je financována výhradně ze soukromých zdrojů, vystupuje také v roli mecenáše, kdy finančně podporuje zejména umělecké aktivity řady tvůrců nebo jiných občanských sdružení a spolků. V uplynulém roce spolek na tomto poli například podpořil vydání knihy pohádek spisovatelky Marcelly Dostálové nebo několik fotografických výstav. „Opět jsme také zorganizovali koncert cimbálové muziky Šumica ve Smetanových sadech s ochutnávkou vína z moravských sklepů,“ podotkl Večerníku místopředseda spolku Jiří Svatoš.

Valná hromada spolku se samozřejmě točila i kolem toho, co podnikne spolek pro „okrášlení“ města letos. „Chtěli bychom se na základě podnětu našeho člena Josefa Dekastella pokusit společně s památkáři o jednotné a odpovídající označení všech významných a zajímavých staveb v Prostějově, a to i mimo památkovou zónu v centru města,“ odhalila některé plány spolku v dalších měsících jeho předsedkyně Milada Sokolová.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-