Příjemnou noc, dnes je sobota 4.7.2020
svátek slaví Prokop,
zítra Státní svátek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

08 zs_horakaBěhem tohoto školního roku se už podruhé na Základní škole Dr. Horáka objevila takzvaná nemoc špinavých rukou. Hygienici laboratorně potvrdili u žáka deváté třídy nákazu hepatitidou typu A. Vedení školy i radnice však ujišťuje veřejnost, že situace je pod kontrolou a v žádném případě není důvod k panice.

„V případě Základní školy Dr. Horáka se jedná o jediný případ, navíc u chlapce, který byl nakažen mimo školu a je v současnosti hospitalizován v nemocnici. Není tedy v žádném případě důvod k žádné panice. Ve škole je přesto nyní zaveden zvýšený hygienický režim, ovšem pouze pro zmíněnou třídu devátého ročníku,“ potvrdila Večerníku Ivana Hemerková, náměstkyně primátora Prostějova.

„Děti z deváté třídy si v daleko větší míře nyní myjí ruce, a to dezinfekčními prostředky, v jídelně mají oddělený prostor pro stravování a třída i chodby se umývají chloraminy. Osobně se neobávám toho, že by se žloutenka na naší škole rozšířila,“ sdělil Večerníku Ivan Pospíšil, ředitel Základní školy Dr. Horáka v Prostějově.

Nedávno se nákaza žloutenky v Prostějově vyskytla v Mateřské škole v Mozartově ulici. Vedení tohoto zařízení ale před veřejností tuto skutečnost tajilo, jako první ji zveřejnil až Večerník.

Podle aktuálních zpráv Večerníku však veškerá hygienická opatření v této školce byla již zrušena.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-