Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

09 ordinaceLékaři v prostějovském špitále dnes podpoří protest České lékařské komory. Podle Hany Szotkowské, mluvčí společnosti Agel, která provozuje naši nemocnici, se však nejedná o klasickou stávku, pacienti totiž nepostřehnou žádné omezení ve zdravotní péči.

“Od Sdružení odborových organizací skupiny Agel jsem obdržela vyjádření o podpoře krokům vedeným ze strany České lékařské komory. Naše odbory zásadně nesouhlasí s úhradovou vyhláškou pro rok 2013, která významně snižuje příjmy zdravotnických zařízení a tím ohrožuje kvalitu, dostupnost zdravotní péče pro občany a také ohrožuje mzdy a sociální benefity všech zaměstnanců ve zdravotnictví,“ sdělila www.vecernikpv.cz Hana Szotkowská. Jak dodala, během dneška nedojde k žádnému narušení standardu lékařské péče. „S našimi lékařskými odbory komunikujeme a víme, že své kolegy budou chtít podpořit. Veřejnost však můžu uklidnit tím, že provoz ve všech nemocnicích skupiny AGEL poběží dnes zcela standardně a k žádnému omezení v poskytování zdravotní péče nedojde,“ uvedla dnes ráno Hana Szotkowská, tisková mluvčí společnosti Agel, která provozuje i prostějovskou nemocnici. 

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-