Dobré poledne, dnes je úterý 18.12.2018
svátek slaví Miloslav,
zítra Ester
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Vražda nemilovaného otce. Tak by se dal stručně shrnout případ, který už od 1. listopadu loňského roku vyšetřují krajští policisté. Třiaosmdesátiletého seniora měl nedobrovolně zprovodit ze světa jeden z jeho synů, který byl po úrazu z mládí zbaven svéprávnosti. Přestože jej policisté bezprostředně po činu obvinili z vraždy, vyšetřování případu dle aktuálních informací Večerníku ještě neskončilo.

K případu došlo ve Lhotě pod Kosířem, což je vesnice vzdálená zhruba dva kilometry od Čech pod Kosířem na Prostějovsku. Zavražděný muž se po smrti své bývalé manželky vrátil do domu, kde v té době bydleli dva jeho synové. O souznění známé z filmu Tři chlapi v chalupě však dle místních zdaleka nešlo. „Žádná velká láska tam nepanovala,“ řekl nám jeden z nich. Po obci se pak zcela otevřeně mluvilo o tom, že jeden ze synů svého otce kvůli dlouhodobým sporům zastřelil. Zavražděný totiž býval myslivec a měl doma zbraně. Podezřelý byl vzat do vazby a po třech dnech obviněn z trestného činu vraždy. Soud však dosud neproběhl, během uplynulého roku dokonce nebyla ani podána obžaloba.
„Vyšetřování tohoto případu zatím nebylo ukončeno a nadále pokračuje. Věc dozoruje Krajské státní zastupitelství Ostrava s pobočkou v Olomouci,“ informovala Večerník Marie Šafářová, tisková mluvčí Policie Olomouckého kraje.

Total Comments

  • Repoint
  • Prohlídky
  • Muzeum
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí Vánoční trhy v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments