Příjemnou noc, dnes je úterý 19.6.2018
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Vražda nemilovaného otce. Tak by se dal stručně shrnout případ, který už od 1. listopadu loňského roku vyšetřují krajští policisté. Třiaosmdesátiletého seniora měl nedobrovolně zprovodit ze světa jeden z jeho synů, který byl po úrazu z mládí zbaven svéprávnosti. Přestože jej policisté bezprostředně po činu obvinili z vraždy, vyšetřování případu dle aktuálních informací Večerníku ještě neskončilo.

K případu došlo ve Lhotě pod Kosířem, což je vesnice vzdálená zhruba dva kilometry od Čech pod Kosířem na Prostějovsku. Zavražděný muž se po smrti své bývalé manželky vrátil do domu, kde v té době bydleli dva jeho synové. O souznění známé z filmu Tři chlapi v chalupě však dle místních zdaleka nešlo. „Žádná velká láska tam nepanovala,“ řekl nám jeden z nich. Po obci se pak zcela otevřeně mluvilo o tom, že jeden ze synů svého otce kvůli dlouhodobým sporům zastřelil. Zavražděný totiž býval myslivec a měl doma zbraně. Podezřelý byl vzat do vazby a po třech dnech obviněn z trestného činu vraždy. Soud však dosud neproběhl, během uplynulého roku dokonce nebyla ani podána obžaloba.
„Vyšetřování tohoto případu zatím nebylo ukončeno a nadále pokračuje. Věc dozoruje Krajské státní zastupitelství Ostrava s pobočkou v Olomouci,“ informovala Večerník Marie Šafářová, tisková mluvčí Policie Olomouckého kraje.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne