Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.10.2018
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Zbrusu nové zásahové vozidlo obdrželi uplynulý pátek ráno před prostějovskou radnicí dobrovolní hasiči z Domamyslic. Jejich dosluhující Volkswagen T4 z konce devadesátých let stál opodál jako memento, že práci dobrovolných hasičů při takovém vybavení musí mnohdy nahrazovat nadšení, zapálení pro věc a osobní odpovědnost...

 

„Nebudeme dlouho zdržovat, ať vám, pánové, dlouho slouží nejen tohle nové auto,“ pronesla s trochou odlehčení primátorka statutárního města Prostějov Alena Rašková s odkazem na neocenitelnou pomoc a stoprocentní nasazení při červencové průtrži mračen nad Prostějovem. Lokální bleskové záplavy řešili Domamysličtí spolu s dalšími jednotkami místních dobrovolných hasičů. „Staré vozidlo už motoricky nevyhovovalo, proto jsme vděčni za tohoto nového Fiata. Požadavek na obnovu vozového parku jsme vznesli loni a jsme moc rádi, že jsme se dočkali,“ pronesl u nového zásahového auta příjemce klíčků, velitel Pavel Liška.

Všichni přítomní se záhy na místě přesvědčili, že vozidlo je plně funkční včetně poplašného zařízení. Automobil byl pořízen s využitím státní dotace čtyřista padesát tisíc korun za celkovou částku 916 000 korun. Fiat Ducato v provedení DA LZ1 už tedy v Domamyslicích plně slouží nejen hasičům, ale jejich prostřednictvím především prostějovským občanům.

Total Comments

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments