Dobré dopoledne, dnes je sobota 24.3.2018
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Zbrusu nové zásahové vozidlo obdrželi uplynulý pátek ráno před prostějovskou radnicí dobrovolní hasiči z Domamyslic. Jejich dosluhující Volkswagen T4 z konce devadesátých let stál opodál jako memento, že práci dobrovolných hasičů při takovém vybavení musí mnohdy nahrazovat nadšení, zapálení pro věc a osobní odpovědnost...

 

„Nebudeme dlouho zdržovat, ať vám, pánové, dlouho slouží nejen tohle nové auto,“ pronesla s trochou odlehčení primátorka statutárního města Prostějov Alena Rašková s odkazem na neocenitelnou pomoc a stoprocentní nasazení při červencové průtrži mračen nad Prostějovem. Lokální bleskové záplavy řešili Domamysličtí spolu s dalšími jednotkami místních dobrovolných hasičů. „Staré vozidlo už motoricky nevyhovovalo, proto jsme vděčni za tohoto nového Fiata. Požadavek na obnovu vozového parku jsme vznesli loni a jsme moc rádi, že jsme se dočkali,“ pronesl u nového zásahového auta příjemce klíčků, velitel Pavel Liška.

Všichni přítomní se záhy na místě přesvědčili, že vozidlo je plně funkční včetně poplašného zařízení. Automobil byl pořízen s využitím státní dotace čtyřista padesát tisíc korun za celkovou částku 916 000 korun. Fiat Ducato v provedení DA LZ1 už tedy v Domamyslicích plně slouží nejen hasičům, ale jejich prostřednictvím především prostějovským občanům.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+2 #1 Zatloukal Miroslav 2017-11-14 17:38
No a co?Je tam vic dacanu z radnice,jak hasicu.Proc tam ty rypaky opet vystavuji???Slo zili se na to auto snad ze svych mizernych 50-75OOO.-kc/me sicne platu???A nekteri k tomu jeste komunistickych, estebackych a milicionarskych duchodu?Co ty na to PISTAKU?
Citovat
 • Kino Metro 70 Jarmark
 • Jarmark Ptrostějov
 • residence kostelecka
 • Hledání kraslic
 • hestego
 • agrop
 • linaplast
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Cestovali jsme s Kolbabou.

Tak to byla opravdu rekreace! Známý cestovatel Jiří Kolbaba imponoval minulé úterý vyprodanému sálu prostějovského kina Metro 70. Poutavé vyprávění, fotografie i promítání o jeho nedávné cestě po Islandu zapůsobily také na redaktora Večerníku tak, jako kdyby byl na výpravě s ním.

Znovu, a od začátku!

Spor mezi prostějovským magistrátem a společností Manthellan se dostal skoro na samý začátek. Nejvyšší soud ČR totiž zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, který považoval vzájemné smlouvy o pronájmu pozemků v centru města za platné. Teď se celý proces vrací zpět do Brna a finální řešení se tak zase prodlouží...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

JINDŘICH ŠTREITstreitMinulou středu se v kině Metro 70 v Prostějově promítal filmový dokument o světoznámém fotografovi Jindřichu Štreitovi. Snad žádný z umělců se ve svém oboru nedokázal udržet tak dlouho na špičce jako tento jednasedmdesátiletý kumštýř.

Číslo týdne

 2501

To je ještě něco mnohem víc než epidemie! Krajská hygienická stanice vydala v pondělí novou statistiku počtu chřipkou nemocných lidí. V rámci Olomouckého kraje je na tom Prostějov absolutně nejhůře, aktuálně v uplnyulém týdnu trpělo dva a půl tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel. 

Výrok týdne

„KDE NIC NENÍ, ANI SMRT NEBERE!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková  takto zdůvodnila skutečnost, že Domovní správa Prostějov i tentokrát odepsalastatisícové pohledávky
za obyvateli městských
bytů, kteří dluží mnoho let na nájemném