Dobré ráno, dnes je sobota 16.12.2017
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Zbrusu nové zásahové vozidlo obdrželi uplynulý pátek ráno před prostějovskou radnicí dobrovolní hasiči z Domamyslic. Jejich dosluhující Volkswagen T4 z konce devadesátých let stál opodál jako memento, že práci dobrovolných hasičů při takovém vybavení musí mnohdy nahrazovat nadšení, zapálení pro věc a osobní odpovědnost...

 

„Nebudeme dlouho zdržovat, ať vám, pánové, dlouho slouží nejen tohle nové auto,“ pronesla s trochou odlehčení primátorka statutárního města Prostějov Alena Rašková s odkazem na neocenitelnou pomoc a stoprocentní nasazení při červencové průtrži mračen nad Prostějovem. Lokální bleskové záplavy řešili Domamysličtí spolu s dalšími jednotkami místních dobrovolných hasičů. „Staré vozidlo už motoricky nevyhovovalo, proto jsme vděčni za tohoto nového Fiata. Požadavek na obnovu vozového parku jsme vznesli loni a jsme moc rádi, že jsme se dočkali,“ pronesl u nového zásahového auta příjemce klíčků, velitel Pavel Liška.

Všichni přítomní se záhy na místě přesvědčili, že vozidlo je plně funkční včetně poplašného zařízení. Automobil byl pořízen s využitím státní dotace čtyřista padesát tisíc korun za celkovou částku 916 000 korun. Fiat Ducato v provedení DA LZ1 už tedy v Domamyslicích plně slouží nejen hasičům, ale jejich prostřednictvím především prostějovským občanům.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+2 #1 Zatloukal Miroslav 2017-11-14 17:38
No a co?Je tam vic dacanu z radnice,jak hasicu.Proc tam ty rypaky opet vystavuji???Slo zili se na to auto snad ze svych mizernych 50-75OOO.-kc/me sicne platu???A nekteri k tomu jeste komunistickych, estebackych a milicionarskych duchodu?Co ty na to PISTAKU?
Citovat
 • Laski
 • PROHLÍDKY ADVENT
 • Goosens
 • Toray
 • Velebova
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se chystáte na vánoční svátky?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Pošta pro tebe přes Večerník.

IV minulém vydání jsme zveřejnili výzvu České televize. Pořad Pošta pro tebe vyhlásil pátrání po dvou lidech z Prostějovska. Stopy vedoucí k jednomu z nich jsme díky naší čtenářce televizi předali! Sháňka po Jaroslavu Ševčíkovi z Čech pod Kosířem tak dopadla dobře.

 

Jako v brlohu bezdomovců!

Bývalý vedoucí kina Metro 70 v Prostějově Ivan Čech zcela jistě není pořádkumilovný člověk. Před pár týdny byl otevřen byt, který v kině dlouhá léta obýval. A komisařům se zvedal žaludek při pohledu na svinčík, který tam Čech zanechal. Oprava zdevastovaného bytu bude hodně drahá.

Osobnost týdne

JARMILA POSPÍŠILOVÁ
50 02 pospisilova copyPodkrovní sál Městské knihovny v Prostějově byl o středečním podvečeru svědkem dalšího přírůstku literární tvorby právničky a starostky Vincencova. Její osmnáctá kniha v pořadí nese lehce pohádkový titul Malovaná pýcha.

Číslo týdne

2,4

Kam až to povede? Za krátký čas to bude v Prostějově snad jako za komunistů, kdy prostě na práci „nebyli lidi“. Místní region opět dosáhl rekordu v nezaměstnanosti, podíl lidí bez práce činí neuvěřitelné 2,4 procenta. Litujeme firmy, které marně shánějí kvalifikované pracovníky...

Výrok týdne

„NECHCE ZA TO NIC.

I DO PROSTĚJOVAPŘIJEL ZA SVÉ!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková

takto reagovala na otázku, co stojí městskou kasu mediátor Vladimír Špidla