Dobrý večer, dnes je středa 18.7.2018
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Zbrusu nové zásahové vozidlo obdrželi uplynulý pátek ráno před prostějovskou radnicí dobrovolní hasiči z Domamyslic. Jejich dosluhující Volkswagen T4 z konce devadesátých let stál opodál jako memento, že práci dobrovolných hasičů při takovém vybavení musí mnohdy nahrazovat nadšení, zapálení pro věc a osobní odpovědnost...

 

„Nebudeme dlouho zdržovat, ať vám, pánové, dlouho slouží nejen tohle nové auto,“ pronesla s trochou odlehčení primátorka statutárního města Prostějov Alena Rašková s odkazem na neocenitelnou pomoc a stoprocentní nasazení při červencové průtrži mračen nad Prostějovem. Lokální bleskové záplavy řešili Domamysličtí spolu s dalšími jednotkami místních dobrovolných hasičů. „Staré vozidlo už motoricky nevyhovovalo, proto jsme vděčni za tohoto nového Fiata. Požadavek na obnovu vozového parku jsme vznesli loni a jsme moc rádi, že jsme se dočkali,“ pronesl u nového zásahového auta příjemce klíčků, velitel Pavel Liška.

Všichni přítomní se záhy na místě přesvědčili, že vozidlo je plně funkční včetně poplašného zařízení. Automobil byl pořízen s využitím státní dotace čtyřista padesát tisíc korun za celkovou částku 916 000 korun. Fiat Ducato v provedení DA LZ1 už tedy v Domamyslicích plně slouží nejen hasičům, ale jejich prostřednictvím především prostějovským občanům.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+2 #1 Zatloukal Miroslav 2017-11-14 17:38
No a co?Je tam vic dacanu z radnice,jak hasicu.Proc tam ty rypaky opet vystavuji???Slo zili se na to auto snad ze svych mizernych 50-75OOO.-kc/me sicne platu???A nekteri k tomu jeste komunistickych, estebackych a milicionarskych duchodu?Co ty na to PISTAKU?
Citovat
  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...