Příjemnou noc, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jak už jsme na stránkách Večerníku několikrát informovali, dostal se za daňové delikty pravomocně odsouzený Josef Augustin (KSČM) pod tlak své vlastní strany i primátorky statutárního města Prostějov Aleny Raškové (ČSSD), aby rezignoval na mandát zastupitele. Své rozhodnutí měl oznámit na předposledním zasedání zastupitelstva 30. října. Nestalo se tak, protože dvoudenní protažené zasedání primátorka předčasně ukončila kvůli nedostatku přítomných zastupitelů.

K tématu se ovšem vrátil František Švec (nezařazený) až při mimořádném jednání zastupitelstva minulé pondělí 6. listopadu. Dotázal se primátorky Aleny Raškové, zda Josef Augustin rezignoval na svůj mandát zastupitele. Od nejvyšší představitelky města dostal odpověď, že v pondělí 30. října obdržela písemné vyjádření v negativním smyslu. Své rozhodnutí setrvat ve funkci zastupitele vzápětí potvrdil i samotný Augustin. „Paní primátorka má pravdu,“ oznámil v obřadní síni radnice skutečně jen velmi stroze. Víc celou věc komentovat ani při mimořádném jednání zastupitelstva nechtěl.

Sdílnější nebyl ani o den později. „Mohu jen zopakovat to, co jsem potvrdil na zastupitelstvu. Paní primátorce jsem poslal písemnou zprávu s tím, že na mandát zastupitele rezignovat nehodlám. Víc k tomu z mé strany není co dodat,“ zareagoval na přímý dotaz Večerníku Josef Augustin.

Komunistický komunální politik přitom v dřívějším vyjádření uvedl, že zastupitelům nejenže oznámí své rozhodnutí z vlastních úst a přede všemi jej také vysvětlí. Jak je vidět, zřejmě žádné podstatné argumenty v rukávu neměl... Jeho rozhodnutí zklamalo jak primátorku, tak Augustinovu „rodnou“ stranu. „Mně osobně se chování pana Augustina hodnotí velmi těžce. Člověk, který je pravomocně odsouzen, nemá v zastupitelstvu města co dělat! Dávám za pravdu kolegovi z opoziční ODS Tomáši Blumensteinovi, že setrvání Josefa Augustina v řadách vrcholného orgánu vrhá černý stín na celou koalici, jejímž členem stále je. Nedokáži přenést přes srdce, že v koalici máme pravomocně odsouzeného člena. Skrze prsty se teď na nás budou dívat všichni občané... Rozhodnutí pana Augustina ponechat si i nadále mandát zastupitele vrhá špatné světlo i na dobrou práci jeho stranických kolegů v radě města Václava Šmída a Jaroslava Šlambora,“ svěřila se exkluzivně Večerníku Alena Rašková (ČSSD), primátorka statutárního města Prostějova. „ Co budeme dělat? Nic. Panu Augustinovi bychom podle zákona mohli odejmout mandát jedině v případě, že by ho soud poslal do vězení. Je to stejné jako v poslanecké sněmovně, musel by sám odstoupit,“ pokrčila bezradně rameny první žena magistrátu.

Rozezlen na nejvyšší míru z přístupu Josefa Augustina je také předseda Okresního výboru KSČM v Prostějově. „Jeho rozhodnutí nevzdat se mandátu zastupitele je z mnoha důvodů špatné. Mohu vyjmenovat řadu argumentů, proč by neměl být nadále zastupitelem, ale nenapadá mě žádný, proč by jím měl zůstat. Výkonný výbor OV KSČM opakovaně a zcela zřetelně vyzval Josefa Augustina k rezignaci, ale jednoznačný opakovaný apel jím vyslyšen nebyl. Bohužel... Jinou možnost než sdělit svůj názor, nebo chcete-li politickou vůli, nemáme. Rozhodnutí je v dané situaci výhradně na Josefu Augustinovi. Včetně negativních důsledků, které z něj mohou plynout,“ čílil se Ludvík Šulda. „Mým osobním názorem je, a KSČM ho tak prezentovala vždy, že pravomocně odsouzený člověk by měl, minimálně z morálního hlediska, na svůj mandát rezignovat,“ dodal exkluzivně pro Večerník. Budou prostějovští komunisté činit ještě nějaké kroky, aby docílili rezignace Augustina na post zastupitele? „Jak jsem již zmínil, okresní stranické orgány jej opakovaně vyzvaly k rezignaci, jiné páky v této chvíli nemáme. Budeme se však i nadále snažit, aby své rozhodnutí přehodnotil a rezignoval,“ odpoveděl odhodlaně Ludvík Šulda. A přidal na závěr hodně zajímavou informaci. „Josef Augustin již nezastává žádné stranické funkce a ke dvacátému září tohoto roku zároveň pozastavil své členství v KSČM!“

Co myslíte, bude to stačit?

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments