Dobrý podvečer, dnes je úterý 21.11.2017
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jak už jsme na stránkách Večerníku několikrát informovali, dostal se za daňové delikty pravomocně odsouzený Josef Augustin (KSČM) pod tlak své vlastní strany i primátorky statutárního města Prostějov Aleny Raškové (ČSSD), aby rezignoval na mandát zastupitele. Své rozhodnutí měl oznámit na předposledním zasedání zastupitelstva 30. října. Nestalo se tak, protože dvoudenní protažené zasedání primátorka předčasně ukončila kvůli nedostatku přítomných zastupitelů.

K tématu se ovšem vrátil František Švec (nezařazený) až při mimořádném jednání zastupitelstva minulé pondělí 6. listopadu. Dotázal se primátorky Aleny Raškové, zda Josef Augustin rezignoval na svůj mandát zastupitele. Od nejvyšší představitelky města dostal odpověď, že v pondělí 30. října obdržela písemné vyjádření v negativním smyslu. Své rozhodnutí setrvat ve funkci zastupitele vzápětí potvrdil i samotný Augustin. „Paní primátorka má pravdu,“ oznámil v obřadní síni radnice skutečně jen velmi stroze. Víc celou věc komentovat ani při mimořádném jednání zastupitelstva nechtěl.

Sdílnější nebyl ani o den později. „Mohu jen zopakovat to, co jsem potvrdil na zastupitelstvu. Paní primátorce jsem poslal písemnou zprávu s tím, že na mandát zastupitele rezignovat nehodlám. Víc k tomu z mé strany není co dodat,“ zareagoval na přímý dotaz Večerníku Josef Augustin.

Komunistický komunální politik přitom v dřívějším vyjádření uvedl, že zastupitelům nejenže oznámí své rozhodnutí z vlastních úst a přede všemi jej také vysvětlí. Jak je vidět, zřejmě žádné podstatné argumenty v rukávu neměl... Jeho rozhodnutí zklamalo jak primátorku, tak Augustinovu „rodnou“ stranu. „Mně osobně se chování pana Augustina hodnotí velmi těžce. Člověk, který je pravomocně odsouzen, nemá v zastupitelstvu města co dělat! Dávám za pravdu kolegovi z opoziční ODS Tomáši Blumensteinovi, že setrvání Josefa Augustina v řadách vrcholného orgánu vrhá černý stín na celou koalici, jejímž členem stále je. Nedokáži přenést přes srdce, že v koalici máme pravomocně odsouzeného člena. Skrze prsty se teď na nás budou dívat všichni občané... Rozhodnutí pana Augustina ponechat si i nadále mandát zastupitele vrhá špatné světlo i na dobrou práci jeho stranických kolegů v radě města Václava Šmída a Jaroslava Šlambora,“ svěřila se exkluzivně Večerníku Alena Rašková (ČSSD), primátorka statutárního města Prostějova. „ Co budeme dělat? Nic. Panu Augustinovi bychom podle zákona mohli odejmout mandát jedině v případě, že by ho soud poslal do vězení. Je to stejné jako v poslanecké sněmovně, musel by sám odstoupit,“ pokrčila bezradně rameny první žena magistrátu.

Rozezlen na nejvyšší míru z přístupu Josefa Augustina je také předseda Okresního výboru KSČM v Prostějově. „Jeho rozhodnutí nevzdat se mandátu zastupitele je z mnoha důvodů špatné. Mohu vyjmenovat řadu argumentů, proč by neměl být nadále zastupitelem, ale nenapadá mě žádný, proč by jím měl zůstat. Výkonný výbor OV KSČM opakovaně a zcela zřetelně vyzval Josefa Augustina k rezignaci, ale jednoznačný opakovaný apel jím vyslyšen nebyl. Bohužel... Jinou možnost než sdělit svůj názor, nebo chcete-li politickou vůli, nemáme. Rozhodnutí je v dané situaci výhradně na Josefu Augustinovi. Včetně negativních důsledků, které z něj mohou plynout,“ čílil se Ludvík Šulda. „Mým osobním názorem je, a KSČM ho tak prezentovala vždy, že pravomocně odsouzený člověk by měl, minimálně z morálního hlediska, na svůj mandát rezignovat,“ dodal exkluzivně pro Večerník. Budou prostějovští komunisté činit ještě nějaké kroky, aby docílili rezignace Augustina na post zastupitele? „Jak jsem již zmínil, okresní stranické orgány jej opakovaně vyzvaly k rezignaci, jiné páky v této chvíli nemáme. Budeme se však i nadále snažit, aby své rozhodnutí přehodnotil a rezignoval,“ odpoveděl odhodlaně Ludvík Šulda. A přidal na závěr hodně zajímavou informaci. „Josef Augustin již nezastává žádné stranické funkce a ke dvacátému září tohoto roku zároveň pozastavil své členství v KSČM!“

Co myslíte, bude to stačit?

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+3 #3 vojta 2017-11-14 16:15
KSČM je extremistická ,protiústavní organizace ,která má v programu třídní boj a šíření nenávisti .
Citovat
+5 #2 Zatloukal Miroslav 2017-11-13 12:31
AROGANTNI,SEBES TREDNY KOMUNISTICKY HOVA.. A JE TAM JESTE POSPISIL A PISTAK
Citovat
+6 #1 schmíd 2017-11-12 21:22
Typický představitel KSČM ,podvodník Augustin ,parazitovat na demokracii to je program KSČM .
Citovat
 • Restaurant Day
 • Charita
 • fynsis
 • optika
 • agel
 • Fischer Automotive
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - Seriál restaurací

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Brněnská do nového.

Vzali to fofrem, ale co už teď! Krajský úřad Olomouckého kraje naprosto nečekaně a na poslední chvíli oznámil prostějovskému magistrátu, že rekonstrukce silnice v Brněnské ulici bude zahájena už příští týden. Město narychlo zajišťuje objízdné trasy a radní mají z uzavírky obavy. Půlka ulice se ale rychle oblékne do nového!

 

Organizace skřípala.

V úterý odpoledne se začala nakládat historická lokomotiva, která zkrášlovala prostor před hlavním nádražím v Prostějově od roku 1980. Stěhování do muzea Českých drah se ale nečekaně protáhlo, organizace nakládky totiž absolutně vázla. Musel být povolán druhý jeřáb a tahač přijel až pozdě večer...  

Osobnost týdne

ALOIS MLČOCH

Starosta SDH Určice předal uplynulou sobotu na akci Uspávání zvířátek ředitelce místní mateřinky, prostějovské Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost a Dětskému domovu v Plumlově finanční šeky či věcné dary. Všechny peníze hasiči vybrali na dobrovolném vstupném z celé řady akcí, které v obci pořádají. K tomu sbor přidal i finance získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči roku 2016. 

47 02 mlcoch

Číslo týdne

324

Přesně tolik dní probíhalo oficiálně pátrání po muži, který 20. prosince loňského roku přepadl tenistku Petru Kvitovou v bytě domu v Jezdecké ulici. Neúspěch ve vyšetřování prezentovali na tiskové konferenci krajští kriminalisté. Alespoň že vyvrátili fámy, podle níž si hráčka prostějovského klubu pořezala ruku sama...

Výrok týdne

„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil svoji

rezignaci na post šéfa Klubu zastupitelů ČSSD v Prostějově