Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

09 komandoAž z Ostravy si přijelo speciální policejní komando pro mladíka z Domamyslic, jehož zatčení bylo vskutku nekompromisní! Minulé pondělí odpoledne to totiž v ulici ´V Loučkách´ vypadalo jako v akčním filmu. Sousedé nevěřícně zírali, rodina mladého zloděje se strachem sledovala, jak se zakuklenci pomocí beranidla dobývají do baráku. A podařilo se! Holt, schovávat se před nástupem trestu a ještě k tomu vyhrožovat pistolí, se prostě nevyplácí... Večerník se vydal pro podrobnosti k policii a informaci jsme zjišťovali i přímo na místě pondělního zásahu...

„Mohu potvrdit, že v pondělí pětadvacátého února došlo k zadržení osmadvacetiletého muže, na kterého byl Okresním soudem v Prostějově vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. K jeho zatčení došlo v Domamyslicích za přispění zásahové jednotky,“ potvrdil Večerníku naše získaném informace Pavel Novák, vedoucí Územního odboru Policie ČR v Prostějově. 

Podle dalších kusých zpráv, které jsme postupně obdrželi od obyvatel této příměstské části Prostějova, zatčený muž byl nedávno odsouzen za celou sérii krádeží, především věcí z aut, na osmnáct měsíců vězení nepodmíněně. Nastoupit do kriminálu se však neobtěžoval. Místo toho se schoval v domku své matky v Domamyslicích, přičemž se na občasných výletech po okolí dopouštěl výtržností se zbraní. S plynovou pistolí měl vyhrožovat několika lidem, že je zastřelí! Zřejmě i proto si pro něj přišlo speciální komando. „Okolnosti, které vyplynuly při pátrání po jeho pobytu a při dalších úkonech policie, si vyžádaly zásah jinou formou, než je v podobných případech obvyklé. Z důvodu nebezpečnosti hledané osoby byla přivolána speciální jednotka v počtu sedmi policistů z Krajského ředitelství v Ostravě,“ uvedl exkluzivně pro Večerník šéf prostějovské policie Pavel Novák

Večerník se vydal zjišťovat i další podrobnosti přímo na místo pondělního zásahu. „Bylo to hrozné, co udělali mému synovi. Ale já vám nic říkat nebudu, mám strach,“ odmítla podat bližší informace matka zatčeného zloděje. „Uslyšel jsem vedle rány do dveří a křik. Když jsem vyšel ven, stálo tam černé zakuklené komando se samopaly v rukách. Za chvíli vyváděli vzpouzejícího se ´Užovku´. Tak tady tomu chlapovi všichni říkají. Ještě jsem si říkal, že takhle to nějak asi vypadalo v těch Přemyslovicích, když lupiči přepadli to auto s penězi. Ale hned jsem poznal, že toto jsou policisté a že si přišli pro syna naší sousedky. No řeknu vám, nedivím se, on byl pěknej hajzlíček,“ svěřil se Večerníku muž, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Není snad třeba dodávat, že osmadvacetiletý muž byl okamžitě převezen do věznice, kde si nyní odpyká osmnáctiměsíční trest. Jenomže za ukrývání se před nástupem trestu mu teď hrozí další soud, který mu může prodloužit pobyt za mřížemi o další tři roky! 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-