Pouze v devíti nastoupili basketbalisté BCM Orli Prostějov proti kompletnímu výběru Brna U23 a tomu odpovídala porážka 64:94 v 11. kole východní skupiny 1. ligy. Už po pvodní čtvrtině prohrávali o čtrnáct bodů a kanonádu protivníka alespoň částečně zastavili až ve druhém poločase.

V domácí sestavě chyběla opět trojice Adam Klepač, Radim Havel a Jakub Schneider a výrazné oslabení se projevilo hned v úvodu duelu. Domácí trefili až osmou střelu ve chvíli, kdy ve 4. minutě prohrávali 0:8, přestože šlo v pěti případech o otevřené pokusy. O dvě minuty později domácí poprvé po šestkách Kubína prohrávali dvouciferným rozdílem a jejich ztráta stále narůstala. Do konce čtvrtiny už mělo Brno ve své sestavě osm střelců proti třem domácím a tomu odpovídal průběžný výsledek 13:27.

Na začátku druhé desetiminutovky Kaštil pěti body stáhl ztrátu na rozdíl devíti bodů, Orli se ale v této části dostali do problémů s fauly. Tři osobní chyby postupně nasbírali Müller, Jenčík a Komárek, i to se projevilo na menším důrazu v obraně. Navíc se domácí stále trápili při zakončení. První trojku střetnutí zaznamenali až tři minuty před pauzou po střele Slavíka.

Brno hrálo s velkým nasazením, dobře využívalo svoji výškovou převahu. V poločase vedlo 57:28 po řadě dobře sehraných kombinací.

Výkon domácích basketbalistů se po přestávce zlepšil. Hráči Brna se neustále tlačili do ofenzivní hry s patřičnou dávkou agresivity, defenziva Hanáků se ale v řadě případů dokázala zastavit. Střelci se ale i nadále hodně trápili, proto ztráta lehce narostla na 45:77 po třiceti minutách.

Ani za rozhodnutého stavu tým Prostějova nesvěsil hlavu a snažil se vyhrát alespoň jednu čtvrtinu. Chvílemi stáhl rozdíl na pětadvacet bodů, víc soupeř nedovolil. I tak Orli poslední periodu získali ve svůj prospěch.

HLAS TRENÉRA

Michal Pešta – BCM Orli Prostějov:

„Utkání nám uteklo hned na začátku. Rozhodla naše laxnost. Někteří kluci pod dojmem, že v sestavě chybí Adam Klepač, Radim Havel a Jakub Schneider, nastoupili s tím, že nemůžeme uspět a zápas jen tak odehrají. V poločase jsme se zvedli a trošku to zabralo, ani tak jsme nehráli, co umíme. Udělali jsme strašně moc opravdu hloupých chyb. Vymýšleli jsme nějaké zadovky, nedokázali rozehrát z autu. Navíc jsme neproměnili řadu otevřených střeleckých pokusů.“

1. LIGA BASKETBALISTŮ, SKUPINA VÝCHOD – 11. KOLO

BCM Orli Prostějov – Basket Brno U23

64:94 (13:27, 28:57, 45:77)

Sestava a body Prostějova: Kaštil 20, Slavík 12, Nosek 9, Komárek 8, Kalisz 6, Sabol 5, Varsík, Müller 2, Jenčík. Trenér: Michal Pešta

Nejvíce bodů Brna U23: Strašák 14, Pavlík 13, Šulc 12, Šimko, Kubín 10

Trojky: 5:6. Fauly: 20:21. Trestné hody: 9/16 – 18/28. Doskoky: 34:59.

1. BASKETBALOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD

Ostatní výsledky 9. kola: BK VIVIDBOOKS Pardubice – Královští sokoli 74:89 (27:21, 43:42, 66:58), BK Opava B – Basketbal Olomouc 74:66 (13:18, 31:30, 54:47), Tuři Svitavy – Fastav Zlín 125:81 (31:15, 72:36, 101:59), Snakes Ostrava – BC Nový Jičín 79:107 (22:32, 34:56, 48:76).

10. Prostějov 11        2          9          810:1017        13

12. kolo, pátek 1. prosince, 19.00 hodin: Královští sokoli – BCM Orli Prostějov, Fastav Zlín – Snakes Ostrava (18:15), BC Nový Jičín – Opava B, Brno U 23 – Tuři Svitavy (20:00), Basketbal Olomouc – Pardubice (neděle 3.12., 18:00)