Příjemnou noc, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Hrůza jen pomyslet, kdo všechno brázdí silnice. Předminulou sobotu došlo v Olomoucké ulici poblíž nákupního střediska Morava k dopravní nehodě. Na první pohled se nestalo nic extra děsivého, když třískaly jen plechy a lékaři preventivně ošetřili jedinou osobu. Řidič Mercedesu ale od bouračky ujel a pronásledovat se ho vydal jeden ze svědků. Ujíždějící pirát silnic pak naboural při útěku další vůz a co víc, ten svůj pak nechal odstavený na náměstí Spojenců, načež utekl... „Tížilo jej ale svědomí, tak se nám druhý den přihlásil sám,“ prozradil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov

V sobotu 4. listopadu před půl desátou dopoledne došlo v křižovatce ulic Šafaříkovy a Olomoucké v Prostějově k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Takto začíná tisková zpráva, která záhy dostane šťávu. „Podle předběžného šetření je z jejího způsobení podezřelý řidič automobilu značky Mercedes-Benz, který vjel do křižovatky proti značce ´Dej přednost v jízdě´ v době, kdy po hlavní komunikaci řídila šestatřicetiletá žena automobil typu Ford S-Max. Došlo ke střetu vozidel, při kterém byl Ford odhozen na obrubník komunikace, načež došlo k jeho poškození. Řidič Mercedesu na místě nezastavil, naopak z místa ujel. To se však nelíbilo sedmačtyřicetiletému svědkovi celé události a začal jej svým vozidlem pronásledovat,“ prozradil mluvčí prostějovských strážců zákona.
Řidič na úprku ujel do Budovcovy ulice, kde vozidlo zaparkoval. „Když vedle jeho automobilu zastavil i pronásledovatel, z místa opět ujel. Přitom poškodil zaparkovaný Ford Focus. Ani další pronásledování netrvalo dlouho, protože ujíždějící přejel pouze na náměstí Spojenců, kde vozidlo odemknuté zanechal a utekl. Pronásledovatel se ho pokusil doběhnout, to se mu však již nepodařilo,“ popsal honičku s pirátem silnic František Kořínek.
Po dopravní nehodě byla lékařem preventivně vyšetřena jedna osoba. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na osmdesát tisíc korun na vozidle Ford S-Max, dalších deset tisíc na vozidle Ford Focus a dvacet tisíc korun na vozidle pravděpodobného viníka. „Přestože policisté disponovali svědectvím poškozených a svědků, kamerovým záznamem z pronásledujícího vozidla a dalšími stopami, po podezřelém nemuseli pátrat. Ten se totiž, dle vlastních slov pod tíhou svědomí, následující den policistům přihlásil sám. Jednatřicetiletý muž je pro své jednání nyní podezřelý z několika přestupků podle zákona o silničním provozu. Příčiny, okolnosti a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření,“ uzavřel mluvčí prostějovské policie.

  olomoucka3olomoucka2

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments