Dobré odpoledne, dnes je pondělí 19.2.2018
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Hrůza jen pomyslet, kdo všechno brázdí silnice. Předminulou sobotu došlo v Olomoucké ulici poblíž nákupního střediska Morava k dopravní nehodě. Na první pohled se nestalo nic extra děsivého, když třískaly jen plechy a lékaři preventivně ošetřili jedinou osobu. Řidič Mercedesu ale od bouračky ujel a pronásledovat se ho vydal jeden ze svědků. Ujíždějící pirát silnic pak naboural při útěku další vůz a co víc, ten svůj pak nechal odstavený na náměstí Spojenců, načež utekl... „Tížilo jej ale svědomí, tak se nám druhý den přihlásil sám,“ prozradil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov

V sobotu 4. listopadu před půl desátou dopoledne došlo v křižovatce ulic Šafaříkovy a Olomoucké v Prostějově k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Takto začíná tisková zpráva, která záhy dostane šťávu. „Podle předběžného šetření je z jejího způsobení podezřelý řidič automobilu značky Mercedes-Benz, který vjel do křižovatky proti značce ´Dej přednost v jízdě´ v době, kdy po hlavní komunikaci řídila šestatřicetiletá žena automobil typu Ford S-Max. Došlo ke střetu vozidel, při kterém byl Ford odhozen na obrubník komunikace, načež došlo k jeho poškození. Řidič Mercedesu na místě nezastavil, naopak z místa ujel. To se však nelíbilo sedmačtyřicetiletému svědkovi celé události a začal jej svým vozidlem pronásledovat,“ prozradil mluvčí prostějovských strážců zákona.
Řidič na úprku ujel do Budovcovy ulice, kde vozidlo zaparkoval. „Když vedle jeho automobilu zastavil i pronásledovatel, z místa opět ujel. Přitom poškodil zaparkovaný Ford Focus. Ani další pronásledování netrvalo dlouho, protože ujíždějící přejel pouze na náměstí Spojenců, kde vozidlo odemknuté zanechal a utekl. Pronásledovatel se ho pokusil doběhnout, to se mu však již nepodařilo,“ popsal honičku s pirátem silnic František Kořínek.
Po dopravní nehodě byla lékařem preventivně vyšetřena jedna osoba. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na osmdesát tisíc korun na vozidle Ford S-Max, dalších deset tisíc na vozidle Ford Focus a dvacet tisíc korun na vozidle pravděpodobného viníka. „Přestože policisté disponovali svědectvím poškozených a svědků, kamerovým záznamem z pronásledujícího vozidla a dalšími stopami, po podezřelém nemuseli pátrat. Ten se totiž, dle vlastních slov pod tíhou svědomí, následující den policistům přihlásil sám. Jednatřicetiletý muž je pro své jednání nyní podezřelý z několika přestupků podle zákona o silničním provozu. Příčiny, okolnosti a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření,“ uzavřel mluvčí prostějovské policie.

  olomoucka3olomoucka2

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě