Příjemnou noc, dnes je úterý 19.6.2018
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Hrůza jen pomyslet, kdo všechno brázdí silnice. Předminulou sobotu došlo v Olomoucké ulici poblíž nákupního střediska Morava k dopravní nehodě. Na první pohled se nestalo nic extra děsivého, když třískaly jen plechy a lékaři preventivně ošetřili jedinou osobu. Řidič Mercedesu ale od bouračky ujel a pronásledovat se ho vydal jeden ze svědků. Ujíždějící pirát silnic pak naboural při útěku další vůz a co víc, ten svůj pak nechal odstavený na náměstí Spojenců, načež utekl... „Tížilo jej ale svědomí, tak se nám druhý den přihlásil sám,“ prozradil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov

V sobotu 4. listopadu před půl desátou dopoledne došlo v křižovatce ulic Šafaříkovy a Olomoucké v Prostějově k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Takto začíná tisková zpráva, která záhy dostane šťávu. „Podle předběžného šetření je z jejího způsobení podezřelý řidič automobilu značky Mercedes-Benz, který vjel do křižovatky proti značce ´Dej přednost v jízdě´ v době, kdy po hlavní komunikaci řídila šestatřicetiletá žena automobil typu Ford S-Max. Došlo ke střetu vozidel, při kterém byl Ford odhozen na obrubník komunikace, načež došlo k jeho poškození. Řidič Mercedesu na místě nezastavil, naopak z místa ujel. To se však nelíbilo sedmačtyřicetiletému svědkovi celé události a začal jej svým vozidlem pronásledovat,“ prozradil mluvčí prostějovských strážců zákona.
Řidič na úprku ujel do Budovcovy ulice, kde vozidlo zaparkoval. „Když vedle jeho automobilu zastavil i pronásledovatel, z místa opět ujel. Přitom poškodil zaparkovaný Ford Focus. Ani další pronásledování netrvalo dlouho, protože ujíždějící přejel pouze na náměstí Spojenců, kde vozidlo odemknuté zanechal a utekl. Pronásledovatel se ho pokusil doběhnout, to se mu však již nepodařilo,“ popsal honičku s pirátem silnic František Kořínek.
Po dopravní nehodě byla lékařem preventivně vyšetřena jedna osoba. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na osmdesát tisíc korun na vozidle Ford S-Max, dalších deset tisíc na vozidle Ford Focus a dvacet tisíc korun na vozidle pravděpodobného viníka. „Přestože policisté disponovali svědectvím poškozených a svědků, kamerovým záznamem z pronásledujícího vozidla a dalšími stopami, po podezřelém nemuseli pátrat. Ten se totiž, dle vlastních slov pod tíhou svědomí, následující den policistům přihlásil sám. Jednatřicetiletý muž je pro své jednání nyní podezřelý z několika přestupků podle zákona o silničním provozu. Příčiny, okolnosti a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření,“ uzavřel mluvčí prostějovské policie.

  olomoucka3olomoucka2

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne