Dobré poledne, dnes je úterý 18.12.2018
svátek slaví Miloslav,
zítra Ester
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Hrůza jen pomyslet, kdo všechno brázdí silnice. Předminulou sobotu došlo v Olomoucké ulici poblíž nákupního střediska Morava k dopravní nehodě. Na první pohled se nestalo nic extra děsivého, když třískaly jen plechy a lékaři preventivně ošetřili jedinou osobu. Řidič Mercedesu ale od bouračky ujel a pronásledovat se ho vydal jeden ze svědků. Ujíždějící pirát silnic pak naboural při útěku další vůz a co víc, ten svůj pak nechal odstavený na náměstí Spojenců, načež utekl... „Tížilo jej ale svědomí, tak se nám druhý den přihlásil sám,“ prozradil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov

V sobotu 4. listopadu před půl desátou dopoledne došlo v křižovatce ulic Šafaříkovy a Olomoucké v Prostějově k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Takto začíná tisková zpráva, která záhy dostane šťávu. „Podle předběžného šetření je z jejího způsobení podezřelý řidič automobilu značky Mercedes-Benz, který vjel do křižovatky proti značce ´Dej přednost v jízdě´ v době, kdy po hlavní komunikaci řídila šestatřicetiletá žena automobil typu Ford S-Max. Došlo ke střetu vozidel, při kterém byl Ford odhozen na obrubník komunikace, načež došlo k jeho poškození. Řidič Mercedesu na místě nezastavil, naopak z místa ujel. To se však nelíbilo sedmačtyřicetiletému svědkovi celé události a začal jej svým vozidlem pronásledovat,“ prozradil mluvčí prostějovských strážců zákona.
Řidič na úprku ujel do Budovcovy ulice, kde vozidlo zaparkoval. „Když vedle jeho automobilu zastavil i pronásledovatel, z místa opět ujel. Přitom poškodil zaparkovaný Ford Focus. Ani další pronásledování netrvalo dlouho, protože ujíždějící přejel pouze na náměstí Spojenců, kde vozidlo odemknuté zanechal a utekl. Pronásledovatel se ho pokusil doběhnout, to se mu však již nepodařilo,“ popsal honičku s pirátem silnic František Kořínek.
Po dopravní nehodě byla lékařem preventivně vyšetřena jedna osoba. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na osmdesát tisíc korun na vozidle Ford S-Max, dalších deset tisíc na vozidle Ford Focus a dvacet tisíc korun na vozidle pravděpodobného viníka. „Přestože policisté disponovali svědectvím poškozených a svědků, kamerovým záznamem z pronásledujícího vozidla a dalšími stopami, po podezřelém nemuseli pátrat. Ten se totiž, dle vlastních slov pod tíhou svědomí, následující den policistům přihlásil sám. Jednatřicetiletý muž je pro své jednání nyní podezřelý z několika přestupků podle zákona o silničním provozu. Příčiny, okolnosti a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření,“ uzavřel mluvčí prostějovské policie.

  olomoucka3olomoucka2

Total Comments

  • Repoint
  • Prohlídky
  • Muzeum
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí Vánoční trhy v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments