Příjemnou noc, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Za posledních deset let už vedení města nechalo revitalizovat dva největší parky, Kolářovy a Smetanovy sady. V těchto případech kácení stromů a další úpravy vyvolaly četné negativní ohlasy občanů. Ovšem následná revitalizace Spitznerových sadů, ta vyvolala doslova smršť kritiky a protestů. Dlužno ale dodat, že stejně jako ve všech předchozích případech je dnes už ticho po pěšině a nový park se všem líbí...

Revitalizace Spitznerových sadů začala v únoru roku 2014, kdy park obsadili dřevorubci. Ti pokáceli tři desítky vzrostlých stromů a oheň byl v tu ránu na střeše. Zejména obyvatelé bydlící v okolí parku protestovali, že šlo o zcela zdravé stromy. „Byly přestárlé a zhruba polovina z nich byla navíc nemocná. Jejich kácení povolil odbor životního prostředí, onu polovinu dokonce jasně doporučil k likvidaci,“ namítala už tehdy Ivana Hemerková, náměstkyně primátorky statutárního města Prostějov.
Co občany popuzovalo dále, byla nově budovaná cestní síť ve Spitznerových sadech. Mnohým se zdála zbytečně široká, v parku totiž přibylo hodně asfaltu a betonu. „Jiní nám zase léta nadávali, že jsme zde nechávali blátivé cestičky, po kterých se nedalo chodit ani jezdit na kole,“ namítal první náměstek primátorky Zdeněk Fišer.
Další problém nastal s firmou, která revitalizaci prováděla a veškeré práce měla dokončit v létě roku 2014. Nestalo se, investice města za více než pět milionů korun se protáhla až do léta 2015! „Museli jsme být na firmu přísnější, protože revitalizaci značně podcenila a nesehnala potřebný počet dělníků,“ vysvětlovala tento problém Hemerková.
I krátce po otevření parku lidé stále namítali, že je v něm více betonu než zeleně. „To ale není pravda! Ve Spitznerových sadech bylo vykáceno čtyřiatřicet stromů a padesát nových bylo vysazeno. Navíc jsme nechali vysadit celkem 2 027 kusů dalších dřevin. Z toho je patrné, že zeleně je v parku daleko více než v minulosti,“ odporovala v polovině roku 2015 náměstkyně primátorky.
Jak se má situace nyní? Je listopad roku 2017 a rozbouřená hladina vody se zcela uklidnila. Ostatně jako vždycky v našich prostějovských luzích a hájích.. „Přesně tak. V současnosti nám chodí děkovné dopisy, jak jsme Spitznerovy sady nechali krásně opravit. Úplně stejně tomu bylo v případě Smetanových a Kolářových sadů. Lidé holt v Prostějově nemají rádi změny, a když se něco opravuje, tak nejprve láteří, ale pak si zvyknou, danou věc nakonec pochválí,“ míní dnes Ivana Hemerková. Jak navíc Večerník zjistil, počítá se ještě s určitou dosadbou veřejné zeleně. „Půjde zhruba o pět dalších stromů, navíc jeden uhynulý musíme nahradit novým,“ prozradila aktuálně politička, která má životní prostředí na prostějovské radnici v gesci.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments