Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.10.2018
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Podváděl v Prostějově, skrýval se v Anglii. Pětačtyřicetiletý Roman Pohlodko však nakonec spravedlnosti neutekl. Začátkem září byl policií zadržen v Nezamyslicích a navzdory svým obstrukcím si už uplynulé úterý vyslechl u Okresního soudu v Prostějově rozsudek. Večerník byl u toho!

Dosud jedenáctkrát trestaný Roman Pohlodko se v Prostějově motal zejména kolem půjčování peněz. Řadu lidí, kterým sliboval pomoc, dostal do velkých problémů. Mezi postižené patřil i příslušník ozbrojených složek, který doplatil na neuvážené půjčky, kývl na jeho nápad a koupil na leasing auto, které zmizelo neznámo kde. V důsledku toho byl Ondřej V. podmíněně odsouzen a musel opustit svoji práci. „Myslím, že všichni, kteří se mnou spolupracovali, jsou dospělí, takže je to jejich věc, nikoliv má,“ vyjádřil se na jeho konto před tribunálem Roman Pohlodko. V případu byla ještě vyslechnuta svědkyně Veronika K., na kterou bylo zmiňované auto později přepsáno. „Vůz jsem nikdy neřídila, kde je, nevím. Byla to celkem běžná praxe, vždy jsem za to od Romana dostala nějaké peníze,“ vypověděla u soudu žena.
Roman Pohlodko se k autům dostával i jiným způsobem. Při likvidaci jedné ze zadlužených firem dle obžaloby nastrčil takzvaného „bílého koně“, který společnost na sebe nechal přepsat. Díky tomu on sám získal dosud nesplacený vůz, který byl součástí majetku. Závazky firmy však nikdo neuhradil. Při této fintě mu měl pomáhat Tomáš Mrtvý.
Soud pro podobné čachry neměl pochopení a Romana Pohlodka poslal na tři roky do vězení. Jednalo se přitom o souhrnný trest, neboť pětačtyřicetiletý muž byl již za předchozí trestné činy v podmíněném trestu. V případě Tomáše Mrtvého nakonec bylo vzhledem k jeho předchozímu trestu upuštěno od potrestání.
Rozsudek dosud není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu pro možnost odvolání.

Total Comments

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments