Dobré ráno, dnes je sobota 16.12.2017
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Podváděl v Prostějově, skrýval se v Anglii. Pětačtyřicetiletý Roman Pohlodko však nakonec spravedlnosti neutekl. Začátkem září byl policií zadržen v Nezamyslicích a navzdory svým obstrukcím si už uplynulé úterý vyslechl u Okresního soudu v Prostějově rozsudek. Večerník byl u toho!

Dosud jedenáctkrát trestaný Roman Pohlodko se v Prostějově motal zejména kolem půjčování peněz. Řadu lidí, kterým sliboval pomoc, dostal do velkých problémů. Mezi postižené patřil i příslušník ozbrojených složek, který doplatil na neuvážené půjčky, kývl na jeho nápad a koupil na leasing auto, které zmizelo neznámo kde. V důsledku toho byl Ondřej V. podmíněně odsouzen a musel opustit svoji práci. „Myslím, že všichni, kteří se mnou spolupracovali, jsou dospělí, takže je to jejich věc, nikoliv má,“ vyjádřil se na jeho konto před tribunálem Roman Pohlodko. V případu byla ještě vyslechnuta svědkyně Veronika K., na kterou bylo zmiňované auto později přepsáno. „Vůz jsem nikdy neřídila, kde je, nevím. Byla to celkem běžná praxe, vždy jsem za to od Romana dostala nějaké peníze,“ vypověděla u soudu žena.
Roman Pohlodko se k autům dostával i jiným způsobem. Při likvidaci jedné ze zadlužených firem dle obžaloby nastrčil takzvaného „bílého koně“, který společnost na sebe nechal přepsat. Díky tomu on sám získal dosud nesplacený vůz, který byl součástí majetku. Závazky firmy však nikdo neuhradil. Při této fintě mu měl pomáhat Tomáš Mrtvý.
Soud pro podobné čachry neměl pochopení a Romana Pohlodka poslal na tři roky do vězení. Jednalo se přitom o souhrnný trest, neboť pětačtyřicetiletý muž byl již za předchozí trestné činy v podmíněném trestu. V případě Tomáše Mrtvého nakonec bylo vzhledem k jeho předchozímu trestu upuštěno od potrestání.
Rozsudek dosud není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu pro možnost odvolání.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #2 JARDA NOVÁK 2017-11-18 20:38
Karle zdaleka ne jedna a pomáhají jí bohužel ostatní.
Citovat
+1 #1 Karel Marhory 2017-11-18 16:56
Nechápu, proč ten článek má titulek "Cikánský podvodník dostal tři roky". Na výši trestu měl vliv k rase, etnické skupině či barva pleti? Jistě ne, podvod je podvod, i když podvod spáchá třeba bílá žena, sedící na radnici....
Citovat
 • Laski
 • PROHLÍDKY ADVENT
 • Goosens
 • Toray
 • Velebova
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se chystáte na vánoční svátky?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Pošta pro tebe přes Večerník.

IV minulém vydání jsme zveřejnili výzvu České televize. Pořad Pošta pro tebe vyhlásil pátrání po dvou lidech z Prostějovska. Stopy vedoucí k jednomu z nich jsme díky naší čtenářce televizi předali! Sháňka po Jaroslavu Ševčíkovi z Čech pod Kosířem tak dopadla dobře.

 

Jako v brlohu bezdomovců!

Bývalý vedoucí kina Metro 70 v Prostějově Ivan Čech zcela jistě není pořádkumilovný člověk. Před pár týdny byl otevřen byt, který v kině dlouhá léta obýval. A komisařům se zvedal žaludek při pohledu na svinčík, který tam Čech zanechal. Oprava zdevastovaného bytu bude hodně drahá.

Osobnost týdne

JARMILA POSPÍŠILOVÁ
50 02 pospisilova copyPodkrovní sál Městské knihovny v Prostějově byl o středečním podvečeru svědkem dalšího přírůstku literární tvorby právničky a starostky Vincencova. Její osmnáctá kniha v pořadí nese lehce pohádkový titul Malovaná pýcha.

Číslo týdne

2,4

Kam až to povede? Za krátký čas to bude v Prostějově snad jako za komunistů, kdy prostě na práci „nebyli lidi“. Místní region opět dosáhl rekordu v nezaměstnanosti, podíl lidí bez práce činí neuvěřitelné 2,4 procenta. Litujeme firmy, které marně shánějí kvalifikované pracovníky...

Výrok týdne

„NECHCE ZA TO NIC.

I DO PROSTĚJOVAPŘIJEL ZA SVÉ!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková

takto reagovala na otázku, co stojí městskou kasu mediátor Vladimír Špidla