Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Podváděl v Prostějově, skrýval se v Anglii. Pětačtyřicetiletý Roman Pohlodko však nakonec spravedlnosti neutekl. Začátkem září byl policií zadržen v Nezamyslicích a navzdory svým obstrukcím si už uplynulé úterý vyslechl u Okresního soudu v Prostějově rozsudek. Večerník byl u toho!

Dosud jedenáctkrát trestaný Roman Pohlodko se v Prostějově motal zejména kolem půjčování peněz. Řadu lidí, kterým sliboval pomoc, dostal do velkých problémů. Mezi postižené patřil i příslušník ozbrojených složek, který doplatil na neuvážené půjčky, kývl na jeho nápad a koupil na leasing auto, které zmizelo neznámo kde. V důsledku toho byl Ondřej V. podmíněně odsouzen a musel opustit svoji práci. „Myslím, že všichni, kteří se mnou spolupracovali, jsou dospělí, takže je to jejich věc, nikoliv má,“ vyjádřil se na jeho konto před tribunálem Roman Pohlodko. V případu byla ještě vyslechnuta svědkyně Veronika K., na kterou bylo zmiňované auto později přepsáno. „Vůz jsem nikdy neřídila, kde je, nevím. Byla to celkem běžná praxe, vždy jsem za to od Romana dostala nějaké peníze,“ vypověděla u soudu žena.
Roman Pohlodko se k autům dostával i jiným způsobem. Při likvidaci jedné ze zadlužených firem dle obžaloby nastrčil takzvaného „bílého koně“, který společnost na sebe nechal přepsat. Díky tomu on sám získal dosud nesplacený vůz, který byl součástí majetku. Závazky firmy však nikdo neuhradil. Při této fintě mu měl pomáhat Tomáš Mrtvý.
Soud pro podobné čachry neměl pochopení a Romana Pohlodka poslal na tři roky do vězení. Jednalo se přitom o souhrnný trest, neboť pětačtyřicetiletý muž byl již za předchozí trestné činy v podmíněném trestu. V případě Tomáše Mrtvého nakonec bylo vzhledem k jeho předchozímu trestu upuštěno od potrestání.
Rozsudek dosud není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu pro možnost odvolání.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #2 JARDA NOVÁK 2017-11-18 20:38
Karle zdaleka ne jedna a pomáhají jí bohužel ostatní.
Citovat
+2 #1 Karel Marhory 2017-11-18 16:56
Nechápu, proč ten článek má titulek "Cikánský podvodník dostal tři roky". Na výši trestu měl vliv k rase, etnické skupině či barva pleti? Jistě ne, podvod je podvod, i když podvod spáchá třeba bílá žena, sedící na radnici....
Citovat
  • Fokus Optik
  • Mirai
  • Agel
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...