Dobré dopoledne, dnes je sobota 24.3.2018
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Podváděl v Prostějově, skrýval se v Anglii. Pětačtyřicetiletý Roman Pohlodko však nakonec spravedlnosti neutekl. Začátkem září byl policií zadržen v Nezamyslicích a navzdory svým obstrukcím si už uplynulé úterý vyslechl u Okresního soudu v Prostějově rozsudek. Večerník byl u toho!

Dosud jedenáctkrát trestaný Roman Pohlodko se v Prostějově motal zejména kolem půjčování peněz. Řadu lidí, kterým sliboval pomoc, dostal do velkých problémů. Mezi postižené patřil i příslušník ozbrojených složek, který doplatil na neuvážené půjčky, kývl na jeho nápad a koupil na leasing auto, které zmizelo neznámo kde. V důsledku toho byl Ondřej V. podmíněně odsouzen a musel opustit svoji práci. „Myslím, že všichni, kteří se mnou spolupracovali, jsou dospělí, takže je to jejich věc, nikoliv má,“ vyjádřil se na jeho konto před tribunálem Roman Pohlodko. V případu byla ještě vyslechnuta svědkyně Veronika K., na kterou bylo zmiňované auto později přepsáno. „Vůz jsem nikdy neřídila, kde je, nevím. Byla to celkem běžná praxe, vždy jsem za to od Romana dostala nějaké peníze,“ vypověděla u soudu žena.
Roman Pohlodko se k autům dostával i jiným způsobem. Při likvidaci jedné ze zadlužených firem dle obžaloby nastrčil takzvaného „bílého koně“, který společnost na sebe nechal přepsat. Díky tomu on sám získal dosud nesplacený vůz, který byl součástí majetku. Závazky firmy však nikdo neuhradil. Při této fintě mu měl pomáhat Tomáš Mrtvý.
Soud pro podobné čachry neměl pochopení a Romana Pohlodka poslal na tři roky do vězení. Jednalo se přitom o souhrnný trest, neboť pětačtyřicetiletý muž byl již za předchozí trestné činy v podmíněném trestu. V případě Tomáše Mrtvého nakonec bylo vzhledem k jeho předchozímu trestu upuštěno od potrestání.
Rozsudek dosud není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu pro možnost odvolání.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #2 JARDA NOVÁK 2017-11-18 20:38
Karle zdaleka ne jedna a pomáhají jí bohužel ostatní.
Citovat
+2 #1 Karel Marhory 2017-11-18 16:56
Nechápu, proč ten článek má titulek "Cikánský podvodník dostal tři roky". Na výši trestu měl vliv k rase, etnické skupině či barva pleti? Jistě ne, podvod je podvod, i když podvod spáchá třeba bílá žena, sedící na radnici....
Citovat
 • Kino Metro 70 Jarmark
 • Jarmark Ptrostějov
 • residence kostelecka
 • Hledání kraslic
 • hestego
 • agrop
 • linaplast
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Cestovali jsme s Kolbabou.

Tak to byla opravdu rekreace! Známý cestovatel Jiří Kolbaba imponoval minulé úterý vyprodanému sálu prostějovského kina Metro 70. Poutavé vyprávění, fotografie i promítání o jeho nedávné cestě po Islandu zapůsobily také na redaktora Večerníku tak, jako kdyby byl na výpravě s ním.

Znovu, a od začátku!

Spor mezi prostějovským magistrátem a společností Manthellan se dostal skoro na samý začátek. Nejvyšší soud ČR totiž zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, který považoval vzájemné smlouvy o pronájmu pozemků v centru města za platné. Teď se celý proces vrací zpět do Brna a finální řešení se tak zase prodlouží...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

JINDŘICH ŠTREITstreitMinulou středu se v kině Metro 70 v Prostějově promítal filmový dokument o světoznámém fotografovi Jindřichu Štreitovi. Snad žádný z umělců se ve svém oboru nedokázal udržet tak dlouho na špičce jako tento jednasedmdesátiletý kumštýř.

Číslo týdne

 2501

To je ještě něco mnohem víc než epidemie! Krajská hygienická stanice vydala v pondělí novou statistiku počtu chřipkou nemocných lidí. V rámci Olomouckého kraje je na tom Prostějov absolutně nejhůře, aktuálně v uplnyulém týdnu trpělo dva a půl tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel. 

Výrok týdne

„KDE NIC NENÍ, ANI SMRT NEBERE!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková  takto zdůvodnila skutečnost, že Domovní správa Prostějov i tentokrát odepsalastatisícové pohledávky
za obyvateli městských
bytů, kteří dluží mnoho let na nájemném