Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.10.2018
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jak je to s vykonáváním funkce náměstka primátorky u Jiřího Pospíšila (PéVéčko)? To byla zásadní otázka mimořádného zasedání zastupitelstva statutárního města Prostějov v bodu „Různé“, kdy se opoziční zastupitelé vrátili k doplnění vyjednávacího týmu pro vyjednávání s firmou Manthellan o Aleše Matyáška (TOP 09 a Nezávislí Prostějované). Takřka vzápětí totiž na členství v této skupině rezignoval právě náměstek Pospíšil...

Diskuse na toto téma začala paradoxně až ve chvíli, kdy za Pospíšilem zapadly dveře, protože spěchal do krajského města na jednání spolku Odpady Olomouckého kraje, jemuž je místopředsedou správní rady. Opozice mu vyčítala, že není týmovým hráčem, protože si nechce nechat nahlížet „pod pokličku“ při jednání o tak kontroverzním tématu. Přestože z toho někteří zastupitelé vyvozovali, že neplní své pracovní povinnosti, upozornila je primátorka, že jednání s Manthellanem není zdaleka jedinou náplní jeho práce.
Návrh opozice na Pospíšilovo odvolání kvůli tomu, že nevykonává svou funkci s řádnou péčí, byl předem odsouzen k nezdaru. Hlasování dopadlo jednoznačně, Pospíšil ve funkci zůstává.

Total Comments

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments