Dobré dopoledne, dnes je sobota 24.3.2018
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jak je to s vykonáváním funkce náměstka primátorky u Jiřího Pospíšila (PéVéčko)? To byla zásadní otázka mimořádného zasedání zastupitelstva statutárního města Prostějov v bodu „Různé“, kdy se opoziční zastupitelé vrátili k doplnění vyjednávacího týmu pro vyjednávání s firmou Manthellan o Aleše Matyáška (TOP 09 a Nezávislí Prostějované). Takřka vzápětí totiž na členství v této skupině rezignoval právě náměstek Pospíšil...

Diskuse na toto téma začala paradoxně až ve chvíli, kdy za Pospíšilem zapadly dveře, protože spěchal do krajského města na jednání spolku Odpady Olomouckého kraje, jemuž je místopředsedou správní rady. Opozice mu vyčítala, že není týmovým hráčem, protože si nechce nechat nahlížet „pod pokličku“ při jednání o tak kontroverzním tématu. Přestože z toho někteří zastupitelé vyvozovali, že neplní své pracovní povinnosti, upozornila je primátorka, že jednání s Manthellanem není zdaleka jedinou náplní jeho práce.
Návrh opozice na Pospíšilovo odvolání kvůli tomu, že nevykonává svou funkci s řádnou péčí, byl předem odsouzen k nezdaru. Hlasování dopadlo jednoznačně, Pospíšil ve funkci zůstává.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #5 falta 2017-11-19 11:29
Cituji Alenka B.:
:-x Sledujte u tohoto muže postup stran - KSČ - pak ODS - nyní PéVéčko a pořád je to všehoschopný Pospíšil. Bůh nás chraň před kantory, co jiného je tetka primátorka a a tetina Hemerková s květovaným pozadím.Už aby upadli do zapomnění! Proč neučí, když to bylo jejich poslání!

Slušnej člověk z KSČ vystoupil .Kdyby tak učinila většina členů KSČ ,tak by tato zločinná a proti ústavní organizace zanikla .
Citovat
0 #4 gusta 2017-11-18 17:33
Cituji Puma:
Slušnej člověk by se cítil trapně a odstoupil by sám a dobrovolně.,

Slušnej člověk J.P ,by měl odstoupit ? to je jen takové plácnutí do vody. Na odstoupení jsou tam jiní ,někteří naprosto neschopní ,některý soudně trestaný .
Citovat
+4 #3 Alenka B. 2017-11-18 10:30
:-x Sledujte u tohoto muže postup stran - KSČ - pak ODS - nyní PéVéčko a pořád je to všehoschopný Pospíšil. Bůh nás chraň před kantory, co jiného je tetka primátorka a a tetina Hemerková s květovaným pozadím.Už aby upadli do zapomnění! Proč neučí, když to bylo jejich poslání!
Citovat
+2 #2 Karel Marhory 2017-11-17 14:13
Cituji Puma:
Slušnej člověk by se cítil trapně a odstoupil by sám a dobrovolně.,

Píšete "slušný člověk"... Což u Pospíšila je naprosto mimo!!
Citovat
+3 #1 Puma 2017-11-17 10:53
Slušnej člověk by se cítil trapně a odstoupil by sám a dobrovolně.,
Citovat
 • Kino Metro 70 Jarmark
 • Jarmark Ptrostějov
 • residence kostelecka
 • Hledání kraslic
 • hestego
 • agrop
 • linaplast
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Cestovali jsme s Kolbabou.

Tak to byla opravdu rekreace! Známý cestovatel Jiří Kolbaba imponoval minulé úterý vyprodanému sálu prostějovského kina Metro 70. Poutavé vyprávění, fotografie i promítání o jeho nedávné cestě po Islandu zapůsobily také na redaktora Večerníku tak, jako kdyby byl na výpravě s ním.

Znovu, a od začátku!

Spor mezi prostějovským magistrátem a společností Manthellan se dostal skoro na samý začátek. Nejvyšší soud ČR totiž zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, který považoval vzájemné smlouvy o pronájmu pozemků v centru města za platné. Teď se celý proces vrací zpět do Brna a finální řešení se tak zase prodlouží...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

JINDŘICH ŠTREITstreitMinulou středu se v kině Metro 70 v Prostějově promítal filmový dokument o světoznámém fotografovi Jindřichu Štreitovi. Snad žádný z umělců se ve svém oboru nedokázal udržet tak dlouho na špičce jako tento jednasedmdesátiletý kumštýř.

Číslo týdne

 2501

To je ještě něco mnohem víc než epidemie! Krajská hygienická stanice vydala v pondělí novou statistiku počtu chřipkou nemocných lidí. V rámci Olomouckého kraje je na tom Prostějov absolutně nejhůře, aktuálně v uplnyulém týdnu trpělo dva a půl tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel. 

Výrok týdne

„KDE NIC NENÍ, ANI SMRT NEBERE!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková  takto zdůvodnila skutečnost, že Domovní správa Prostějov i tentokrát odepsalastatisícové pohledávky
za obyvateli městských
bytů, kteří dluží mnoho let na nájemném