Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

09 divadloJak Večerník jako vůbec první už na konci ledna informoval veřejnost, končí k 30. červnu ve funkci ředitelky Městského divadla v Prostějově na vlastní žádost Alena Spurná. Magistrát ihned poté, co přijal její rezignaci, vypsal výběrové řízení na tento post a minulý pátek výběrová komise rozlepovala obálky s došlými přihláškami.

„Mohu potvrdit, že do konkurzu na funkci ředitele či ředitelky divadla se přihlásilo celkem jedenáct kandidátů. Jejich jména vám ale v tuto chvíli sdělit nemohu, jsou tajná,“ řekla Večerníku v pátek odpoledne Ivana Hemerková, náměstkyně primátora zodpovědná za kulturu v Prostějově. Podle ní si během března bude komise jednotlivé kandidáty zvát na pohovory. „Komise zatím pouze posoudila, zda kandidáti mají v pořádku patřičné dokumenty, vzdělání a předpoklady pro výkon funkce. Všichni se nyní zúčastní psychologického testu a stanou před komisí, kde by měli obhájit svůj koncept a motivaci,“ dodala náměstkyně primátora.

Na začátku dubna výběrová komise předloží radě města pořadí vítězných kandidátů a radní pak vyberou nového ředitele či ředitelku Městského divadla v Prostějově. Vybraný muž nebo žena se po schválení zastupitelstvem ujme funkce 1. července tohoto roku.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-