Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

09 kasarnaProstějovský magistrát mohl ušetřit miliony korun za dlouholetou údržbu a následně i plánovanou demolici Jezdeckých kasáren. Tento zchátralý objekt využívaný nyní jedině bezdomovci a feťáky chtěl totiž předloni koupit jeden z prostějovských podnikatelů. Dlouho „utajený“ investor měl přitom s objektem kasáren bohulibé plány, které by určitě uvítaly stovky lidí, jež dosud bezúspěšně žádají magistrát o umístění v sociálních ústavech. Jezdecká kasárna totiž po rekonstrukci měla fungovat jako domov seniorů!

„Začátkem předloňského roku jsem si na informační nástěnce na radnici přečetl, že město vyhlásilo záměr prodeje Jezdeckých kasáren. V té době jsem sháněl podobně velkou nemovitost, kterou bych opravil a zřídil v ní domov pro seniory. Okamžitě jsem sepsal žádost na koupi objektu a jednadvacátého února 2011 jsem ji podal na odboru správy a majetku města panu Hofmanovi,“ prozradil Večerníku podnikatel z Prostějovska, který si však nepřál být jmenován.

Redakce ovšem nejenže zná jeho identitu, ale disponuje také kopiemi zmíněných žádostí s potvrzením přijetí odborem prostějovského magistrátu. „Když jsem si nedávno ve Večerníku přečetl článek o tom, jak si radní stěžují, že nikdo nemá zájem o koupi nabízených nemovitostí, hodně mě to dohřálo. A proto jsem se vám ozval!“ objasnil původ svého rozhořčení. Ten nám také popsal, jak vše probíhalo. „Po podání mé žádosti v únoru 2011 mě kontaktovala úřednice magistrátu, která mi nabídla prohlídku Jezdeckých kasáren. Ta proběhla s tím, že jsem znovu o ně projevil zájem. Úřednice mi řekla, že moji žádost registrují a bude o ní jednat rada města. O to větší bylo moje zklamání, když mi za dva měsíce přišel dopis, že radnice objekt už nenabízí, a tudíž není na prodej. Stejně tak jsem dopadl, když jsem radnici požádal o prodej nemovitostí ve Vodní i Svatoplukově ulici. Nejdřív je město nabízelo, pak mi odpověděli, že nejsou na prodej. Tak co je to za logiku?!“ láteří prostějovský podnikatel.

Nejen na tento přístup se Večerník zeptal na radnici člověka nejpovolanějšího. První náměstek primátora Jiří Pospíšil, jež má na starosti majetek města, však ke konci uplynulého týdne neměl dostatek relevantních informací. „V tuto chvíli opravdu nedisponuji potřebnými fakty. Zda je to pravda a proč byly žádosti tohoto pána zamítnuty, musím tedy prověřit v příštím týdnu,“ reagoval na přímý dotaz Jiří Pospíšil.  

Druhý muž radnice nám stoprocentně nezodpověděl ani otázku, jak je možné, že město nabízelo uvedené nemovitosti k prodeji a pak zájemcům oznámilo, že jsou neprodejné... „Jak jsem řekl, neznám podrobnosti. Může se stát, že rada města vyhlásí záměr prodeje, ale nakonec na základě předložených projektů a návrhů se rozhodne záměr neuskutečnit. A co se týká Jezdeckých kasáren, město už má s tímto objektem své vlastní plány,“ nechal se slyšet Jiří Pospíšil a dodal, že domy ve Vodní a Svatoplukově ulici možná budou přece jen znovu nabídnuty k prodeji... 

„Je to podle mého názoru škoda. Už v tuto chvíli mohl v Jezdeckých kasárnách fungovat domov seniorů. Místo toho město vynakládá spoustu peněz na údržbu polorozpadlého objektu a zhruba deset milionů korun vydá za v současnosti naplánovanou demolici. Tyto obrovské finance mohla radnice ušetřit,“ doplnil na závěr muž, který sám chtěl do Jezdeckých kasáren investovat desítky milionů korun.

Večerník bude vznikající kauzu podrobně sledovat a vás čtenáře průběžně informovat.  

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-