Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

09 op_prostejovVíce jak dva roky uplynuly od doby, kdy tehdejší insolvenční správce Jaroslav Svoboda podal žaloby na hlavního akcionáře Oděvního podniku Prostějov Františka Tuhého a zástupce bank i bývalého generálního ředitele OP Jiřího Tuvoru. Tito lidé se měli před soudem zodpovídat z údajně nevýhodných služeb, prodejů obleků či neoprávněného vyplácení odměn. Ani po tak dlouhé době však soud dosud neproběhl. Proč? To tak trochu hlava nebere...

Situací kolem zkrachovalého OP Prostějov se naštěstí už zabývá policie ČR. Ta nedávno naznačila, že vyšetřování neslavného konce někdejšího oděvního gigantu by se už mohlo blížit svému konci. Výsledkem tohoto vyšetřování by měly být žaloby podané státním zástupcem. Přitom už před dvěma lety žaloby vycházející z velmi dobré znalosti fungování OP podal tehdejší insolvenční správce Jaroslav Svoboda. Jenže s těmi se stále nic neděje. „Co se týče podaných žalob původním insolvenčním správcem, nebyla prozatím nařízena soudní jednání,” potvrdila Večerníku současná insolvenční správkyně Miloslava Horská. Tato informace je určitě s podivem. Dva roky jsou i na poměry české justice prostě moc! O důvodech, proč tomu tak je, by šlo jen živě spekulovat…

Insolvenční správkyně by také měla zajistit uspokojení co možná největšího množství věřitelů. Zajímalo nás, zda na jejich uspokojení bude vymáhat také majetek od současných případně bývalých odpovědných členů představenstva OP Prostějov. Ani v tomto bodě jsme se však zatím mnoho nedozvěděli. „Čekáme na výsledky šetření Policie ČR a podle těchto výsledků budou zvažována další opatření. Co se týče strategie vymáhání, není možné tyto kroky dopředu zveřejňovat, neboť by to mohlo mít na celou věc negativní dopad...,“ reagovala na náš dotaz Miloslava Horská.

Z toho všeho vyplývá, že pokud po více jak třech letech policie nezjistí, kdo se na OP Prostějov navzdory jeho krachu nejvíce napakoval, a státnímu zástupci se nepodaří připravit žaloby, které uspějí u soudu, pak vše dopadne přesně tak, jak všichni od začátku očekávali – prakticky veškeré nekalosti a průšvihy vyzní do ztracena. A lidem, kteří z podniku vyvedli nemalé peníze, tyto finance zůstanou na jejich kontech i v nemovitostech.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-