Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

10 ibisekZ Olomoucké ulice zmizely úplně poslední stromy. Poblíž železničního přejezdu byly pokáceny akáty, které zde rostly desítky let. Olomoucká je nyní snad jediná ulice v Prostějově bez vzrostlé veřejné zeleně. Co dál?

„Jednalo se o stromy, u kterých jsme už delší dobu uvažovali, že budou pokáceny. Pouze jsme čekali na chvíli, kdy se dokončí rekonstrukce povrchu vozovky. A zároveň jsme kácení museli stihnout do té doby, než se zahájí rekonstrukce blízké křižovatky s Barákovou ulicí,“ vysvětlila rozhodnutí města první náměstkyně primátora Ivana Hemerková, odpovídající za životní prostředí v Prostějově. Jak ovšem dodala, zeleň bude v Olomoucké co nejdříve obnovena, i když někde jinak, než jsme doposud byli zvyklí. „Na podzim tohoto roku vysadíme v úseku od Moravy po železniční přejezd nové stromy, ovšem směrem k Vápenici můžeme na klasické stromy zapomenout. Pod zrekonstruovanými chodníky jsou tady totiž velice mělce zabudované inženýrské sítě, které by kořeny velkých stromů mohly poškodit. Proto jsme vybírali z jiných druhů zeleně a přiklonili jsme se k výsadbě krásně kvetoucích ibišků,“ přinesla překvapivou zprávu Ivana Hemerková. 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-