Příjemnou noc, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Minulé úterý dopoledne, tedy během druhého dne jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějova, předstoupila před zastupitele primátorka Alena Rašková (ČSSD) s návrhem ustanovit novou pracovní skupinu, která by začala vyjednávat se společností Manthellan. Například i o dohodě o zrušení vzájemných smluv na pronájem pozemků v centru města. Záměr se v první chvíli setkal s epochálním nadšením. Problém byl pouze v tom, že v tu chvíli se v obřadní síni radnice nacházelo už pouze osmnáct zastupitelů, ke schválení vyjednávacího týmu přitom bylo zapotřebí hlasů všech komunálních politiků, kteří v tu chvíli byli přítomni...

Hned v úvodu diskuse se zdálo, že tentokrát se koalice do puntíku shodne s opozicí a zastupitelé většinou osmnácti hlasů v zastupitelstvu dají mandát novému vyjednávacímu týmu ve složení Alena Rašková, Zdeněk Fišer (ČSSD), Aleš Matyášek (TOP 09 a Nezávislí Prostějované) plus právnička města. „Budu hlasovat pro, i když mám velké výhrady kvůli členství prvního náměstka Fišera. Ten zatím dělal vůči Manthellanu kroky, které nebyly v zájmu Prostějova,“ ozval se František Fröml (Změna pro Prostějov). „Bylo by na místě, abyste nyní upozadili své soukromé spory, tady jde o hodně pro celý Prostějov,“ reagovala primátorka.
Hřebík do rakve této myšlence ovšem zatloukl František Filouš (nezařazený). „Jakým způsobem bude pracovní skupina hlasovat, k jakým závěrům dochází? Jestli je tady k tomu, já nevím, nějaký jednací řád této skupiny? Bude se hlasovat většinově? Uvažovali jste nad tím, nebo to bude předloženo s výhradou komukoliv?“ zahrnul v tu chvíli nesmyslnými otázkami členy navrhovaného vyjednávacího týmu. Po jeho invektivě ztratila nervy primátorka Rašková. „Ruším tedy tuto skupinu, ať si s Manthellanem vyjednává, kdo chce a jak chce! Žádný jednací řád této pracovní skupiny není! Vždyť ještě ani nebyla zvolena, takže ještě ani nepracuje! Jde o kolektiv čtyř zastupitelů a právničky, kteří by v případě získaného mandátu mohli jednat s Manthellanem. Navrhla jsem tento bod v nejlepším úmyslu, abychom město dostali z problémů, který vznikl po podepsání smlouvy o smlouvě budoucí s Manthellanem. A jestliže se za tento můj krok směřující k ochraně města musím zodpovídat z toho, jestli máme nějaký jednací řád pracovní skupiny, to mi připadá tak absurdní, že už nechci v této skupině dál pracovat,“ uvedla v emočním projevu první žena Prostějova. Rozzlobená a zároveň uražená primátorka Rašková se už k hlasování o návrhu jmenování speciální skupiny neměla. „Já se hlasování zdržím! Nenechám se tady napadat, ať už udělám cokoliv...,“ pronesla ironickým hlasem.
Na její podporu vystoupil i další opoziční zastupitel Petr Kousal (KDU-ČSL). „Paní primátorko, nenechte se rozhodit kolegou Filoušem. Nechci na jeho adresu nic říkat, co by mě později mrzelo. Zapomeňte prosím na to, co tady prezentuje. Ten člověk nemá morální právo tady sedět. Zradil hnutí, které ho sem nominovalo, a zradil voliče, kteří tomuto hnutí dali hlas. Byl bych rád, kdybychom už konečně hlasovali,“ uvedl doslova Petr Kousal, po jehož projevu se obřadní síní radnice rozlehl potlesk přihlížejících občanů z řad veřejnosti.
Hlasování 18 přítomných zastupitelů bohužel skončilo fiaskem, pro mandát nově složené pracovní skupiny pro vyjednávání s Manthellanem zvedlo ruku pouze třináct zastupitelů...

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments