Dobré dopoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Minulé úterý dopoledne, tedy během druhého dne jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějova, předstoupila před zastupitele primátorka Alena Rašková (ČSSD) s návrhem ustanovit novou pracovní skupinu, která by začala vyjednávat se společností Manthellan. Například i o dohodě o zrušení vzájemných smluv na pronájem pozemků v centru města. Záměr se v první chvíli setkal s epochálním nadšením. Problém byl pouze v tom, že v tu chvíli se v obřadní síni radnice nacházelo už pouze osmnáct zastupitelů, ke schválení vyjednávacího týmu přitom bylo zapotřebí hlasů všech komunálních politiků, kteří v tu chvíli byli přítomni...

Hned v úvodu diskuse se zdálo, že tentokrát se koalice do puntíku shodne s opozicí a zastupitelé většinou osmnácti hlasů v zastupitelstvu dají mandát novému vyjednávacímu týmu ve složení Alena Rašková, Zdeněk Fišer (ČSSD), Aleš Matyášek (TOP 09 a Nezávislí Prostějované) plus právnička města. „Budu hlasovat pro, i když mám velké výhrady kvůli členství prvního náměstka Fišera. Ten zatím dělal vůči Manthellanu kroky, které nebyly v zájmu Prostějova,“ ozval se František Fröml (Změna pro Prostějov). „Bylo by na místě, abyste nyní upozadili své soukromé spory, tady jde o hodně pro celý Prostějov,“ reagovala primátorka.
Hřebík do rakve této myšlence ovšem zatloukl František Filouš (nezařazený). „Jakým způsobem bude pracovní skupina hlasovat, k jakým závěrům dochází? Jestli je tady k tomu, já nevím, nějaký jednací řád této skupiny? Bude se hlasovat většinově? Uvažovali jste nad tím, nebo to bude předloženo s výhradou komukoliv?“ zahrnul v tu chvíli nesmyslnými otázkami členy navrhovaného vyjednávacího týmu. Po jeho invektivě ztratila nervy primátorka Rašková. „Ruším tedy tuto skupinu, ať si s Manthellanem vyjednává, kdo chce a jak chce! Žádný jednací řád této pracovní skupiny není! Vždyť ještě ani nebyla zvolena, takže ještě ani nepracuje! Jde o kolektiv čtyř zastupitelů a právničky, kteří by v případě získaného mandátu mohli jednat s Manthellanem. Navrhla jsem tento bod v nejlepším úmyslu, abychom město dostali z problémů, který vznikl po podepsání smlouvy o smlouvě budoucí s Manthellanem. A jestliže se za tento můj krok směřující k ochraně města musím zodpovídat z toho, jestli máme nějaký jednací řád pracovní skupiny, to mi připadá tak absurdní, že už nechci v této skupině dál pracovat,“ uvedla v emočním projevu první žena Prostějova. Rozzlobená a zároveň uražená primátorka Rašková se už k hlasování o návrhu jmenování speciální skupiny neměla. „Já se hlasování zdržím! Nenechám se tady napadat, ať už udělám cokoliv...,“ pronesla ironickým hlasem.
Na její podporu vystoupil i další opoziční zastupitel Petr Kousal (KDU-ČSL). „Paní primátorko, nenechte se rozhodit kolegou Filoušem. Nechci na jeho adresu nic říkat, co by mě později mrzelo. Zapomeňte prosím na to, co tady prezentuje. Ten člověk nemá morální právo tady sedět. Zradil hnutí, které ho sem nominovalo, a zradil voliče, kteří tomuto hnutí dali hlas. Byl bych rád, kdybychom už konečně hlasovali,“ uvedl doslova Petr Kousal, po jehož projevu se obřadní síní radnice rozlehl potlesk přihlížejících občanů z řad veřejnosti.
Hlasování 18 přítomných zastupitelů bohužel skončilo fiaskem, pro mandát nově složené pracovní skupiny pro vyjednávání s Manthellanem zvedlo ruku pouze třináct zastupitelů...

Total Comments

  • Basket
  • Floria Dušičky
  • Dny evropského dědictví
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments