Příjemnou noc, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Nejpřívětivější magistrát, nejexcelentnější úřad v republice, nejlepší rating v zemi. To všechno jsou honosné tituly, kterými se v posledním období chlubí statutární město Prostějov. A nejsou to tituly vycucané z prstu. Nebo „podplacené“, jak tvrdí někteří zabednění kritici. Tato ocenění vystavovali radnici odborníci, kteří magistrát posuzovali ze všech stran. Mohli bychom tak být pyšní na to, že z úřednického hlediska je u nás všechno na nejlepší úrovni. Nechci někomu dělat reklamu nebo lézt do zádele, ovšem všechny plusy se tomuto vedení musí přiznat.

Jak ale slyšíme pořád okolo a dokola, něco je špatně. Stále se objevují lidé, kteří tvrdí, že parta na radnici jsou zloději, patří do kriminálu, konšelé vedou město do záhuby a podobně. Jde skutečně pouze o jedince, kteří rozumu příliš nepobrali a jsou zvyklí pouze kritizovat, nadávat a podezírat? Faktem je, že tito lidé sami o sobě neudělali pro město zhola nic!
Jenomže i těchto pár lidí dokáže opravdu znechutit nejenom práci, ale i život. Nevím, já jsem v Prostějově spokojený, podle mě je jen málo měst, která jsou tak čistá a vyzdobená, můžete zajít na prakticky jakýkoliv sport, sjíždí se sem hvězdy showbyznysu jako na běžícím páse a o práci tady není nouze, spíše naopak. Těch kladů by se přitom našlo mnohem více. Tak proč a na co pořád nadávat? Zajímalo by mě tedy, kdyby se onoho pomyslného vesla na radnici chytili právě ti sprosťáci, kteří jen urážejí, ale nic dobrého pro toto město ještě nevykonali... Asi je opravdu něco špatně. Co ale, to mi v tuto chvíli nejde na rozum. Nadávat a pomlouvat je prostě jednodušší...

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments