Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 24.5.2018
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tragédie, která v loňském roce nejvíce otřásla veřejností, doznává překvapivé tečky. Když jednu červnovou neděli v bytě panelového domu na ulici Bohumíra Šmerala šestasedmdesátiletý senior ubodal k smrti svoji o tři roky mladší manželku, zdálo se být všechno jasné. Sám muž po hrůzném činu spolykal prášky, sebevražda mu však nevyšla a tak poté, co jej lékaři prostějovské nemocnice zachránili, zamířil přímo ze špitálu do vazební věznice. Zde čekal na ortel. Podle exkluzivního zjištění Večerníku již byl tento případ vraždy uzavřen. A výsledek? Mírně řečeno šokující!Ještě podle říjnového prohlášení mluvčí krajské policie hrozilo důchodci z Prostějova až osmnáct let vězení za zločin vraždy. Večerník se koncem uplynulého roku zajímal, zda je vyšetřování tohoto otřesného případu již uzavřeno. A kápli jsme se na notu právě včas!
„V případě vraždy třiasedmdesátileté ženy v Prostějově z osmnáctého června roku 2017 vrchní komisař Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje navrhl již dne jedenatřicátého října krajskému státnímu zástupci v Brně zastavení trestního stíhání obviněného šestasedmdesátiletého muže. Po vyhodnocení znaleckých posudků a následného výslechu znalce, nezbylo policejnímu orgánu než konstatovat, že obviněný nebyl v době činu příčetný,“ poskytl překvapivou zprávu Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje.
Večerník se následně logicky zeptal, o jaký druh nepříčetnosti se jednalo? Obdrželi jsme však nejasnou odpověď. „Trestní zákon uvádí, že ten, kdo pro duševní poruchu v době spáchání činu nemohl rozpoznat jeho nebezpečnost pro společnost nebo ovládat své jednání, není za tento čin trestně odpovědný, proto jsme postupovali tak, jak bylo uvedeno. Bližší informace k zdravotnímu stavu účastníků trestního řízení zásadně nepodáváme,“ zareagoval mluvčí krajské policie.
Jaký bude další osud muže, hodlá Večerník zjišťovat v příštích dnech. A budeme se snažit získat i exkluzivní rozhovor. Pokud máte jakoukoliv informaci, co je se seniorem v těchto dnech, kontaktuje nás na mobilním čísle 608 723 851 a e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

-2 #1 Puma 2018-01-08 16:03
Důchodcům ubrat,mají moc energie a pak neví co roupama dělat.
Citovat
  • amima
  • dar sluchu
  • adp sanco
  • fokus
  • residence kostlecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na to, že se mohou změnit ambice VK Prostějov?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Z Bašty bude kavárna.

Konečně se po dlouhých měsících dalšího uzavření bývalé galerie v Baště ve Školní ulici podařilo magistrátu uzavřít nájemní smlouvu s firmou, která v historických prostorách hodlá otevřít kavárnu a koktejlbar s poslechem společenské muziky! Ona společnost byla jediným zájemcem. 

Žádná pěší zóna.

V Kravařově ulici v Prostějově má už mnoho let fungovat režim pěší zóny. Radní nedávno prohlásili, že otevírat tuto ulici pro běžnou dopravu a dokonce obnovit výjezd na křižovatku na Jiráskovo náměstí v žádném případě nemíní, jenomže i tak to zde mnohdy vypadá jako na „Václaváku“!

Osobnost týdne

MARTA ISSOVÁ
Herečka Dejvického divadla byla jednou z několika hvězd inscenace Vzkříšení, se kterou minulou středu pražští divadelníci přijeli do Prostějova. Hra, v níž byli diváci svědky mnohých obratů v ději, zaujala. Zaplněný sál Městského divadla byl jasným důkazem.

issova copy

Číslo týdne

 128 490 000
Prostějovská radnice je takzvaně „ve vatě“! Radní zveřejnili sice jen několik málo strohých údajů z účetní závěrky roku 2017, ale to nejdůležitější je, že městská pokladna přetéká za loňský rok o více než 128 milionů korun. Hlavní zásluhu na obrovském přebytku má údajně perfektní výběr daní.

Výrok týdne

„BLBCI JSME PAK ZASE JENOM MYNA RADNICI!“

Náměstek primátorky statutárního městaProstějova Jiří Pospíšil se takto obořil nad přístupem firem, které často rozkopávají nové chodníky za účelem pokládky kabelů.