Dobré ráno, dnes je pondělí 19.2.2018
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tragédie, která v loňském roce nejvíce otřásla veřejností, doznává překvapivé tečky. Když jednu červnovou neděli v bytě panelového domu na ulici Bohumíra Šmerala šestasedmdesátiletý senior ubodal k smrti svoji o tři roky mladší manželku, zdálo se být všechno jasné. Sám muž po hrůzném činu spolykal prášky, sebevražda mu však nevyšla a tak poté, co jej lékaři prostějovské nemocnice zachránili, zamířil přímo ze špitálu do vazební věznice. Zde čekal na ortel. Podle exkluzivního zjištění Večerníku již byl tento případ vraždy uzavřen. A výsledek? Mírně řečeno šokující!Ještě podle říjnového prohlášení mluvčí krajské policie hrozilo důchodci z Prostějova až osmnáct let vězení za zločin vraždy. Večerník se koncem uplynulého roku zajímal, zda je vyšetřování tohoto otřesného případu již uzavřeno. A kápli jsme se na notu právě včas!
„V případě vraždy třiasedmdesátileté ženy v Prostějově z osmnáctého června roku 2017 vrchní komisař Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje navrhl již dne jedenatřicátého října krajskému státnímu zástupci v Brně zastavení trestního stíhání obviněného šestasedmdesátiletého muže. Po vyhodnocení znaleckých posudků a následného výslechu znalce, nezbylo policejnímu orgánu než konstatovat, že obviněný nebyl v době činu příčetný,“ poskytl překvapivou zprávu Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje.
Večerník se následně logicky zeptal, o jaký druh nepříčetnosti se jednalo? Obdrželi jsme však nejasnou odpověď. „Trestní zákon uvádí, že ten, kdo pro duševní poruchu v době spáchání činu nemohl rozpoznat jeho nebezpečnost pro společnost nebo ovládat své jednání, není za tento čin trestně odpovědný, proto jsme postupovali tak, jak bylo uvedeno. Bližší informace k zdravotnímu stavu účastníků trestního řízení zásadně nepodáváme,“ zareagoval mluvčí krajské policie.
Jaký bude další osud muže, hodlá Večerník zjišťovat v příštích dnech. A budeme se snažit získat i exkluzivní rozhovor. Pokud máte jakoukoliv informaci, co je se seniorem v těchto dnech, kontaktuje nás na mobilním čísle 608 723 851 a e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

-2 #1 Puma 2018-01-08 16:03
Důchodcům ubrat,mají moc energie a pak neví co roupama dělat.
Citovat
 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě