Dobré ráno, dnes je pátek 17.8.2018
svátek slaví Petra,
zítra Helena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tragédie, která v loňském roce nejvíce otřásla veřejností, doznává překvapivé tečky. Když jednu červnovou neděli v bytě panelového domu na ulici Bohumíra Šmerala šestasedmdesátiletý senior ubodal k smrti svoji o tři roky mladší manželku, zdálo se být všechno jasné. Sám muž po hrůzném činu spolykal prášky, sebevražda mu však nevyšla a tak poté, co jej lékaři prostějovské nemocnice zachránili, zamířil přímo ze špitálu do vazební věznice. Zde čekal na ortel. Podle exkluzivního zjištění Večerníku již byl tento případ vraždy uzavřen. A výsledek? Mírně řečeno šokující!Ještě podle říjnového prohlášení mluvčí krajské policie hrozilo důchodci z Prostějova až osmnáct let vězení za zločin vraždy. Večerník se koncem uplynulého roku zajímal, zda je vyšetřování tohoto otřesného případu již uzavřeno. A kápli jsme se na notu právě včas!
„V případě vraždy třiasedmdesátileté ženy v Prostějově z osmnáctého června roku 2017 vrchní komisař Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje navrhl již dne jedenatřicátého října krajskému státnímu zástupci v Brně zastavení trestního stíhání obviněného šestasedmdesátiletého muže. Po vyhodnocení znaleckých posudků a následného výslechu znalce, nezbylo policejnímu orgánu než konstatovat, že obviněný nebyl v době činu příčetný,“ poskytl překvapivou zprávu Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje.
Večerník se následně logicky zeptal, o jaký druh nepříčetnosti se jednalo? Obdrželi jsme však nejasnou odpověď. „Trestní zákon uvádí, že ten, kdo pro duševní poruchu v době spáchání činu nemohl rozpoznat jeho nebezpečnost pro společnost nebo ovládat své jednání, není za tento čin trestně odpovědný, proto jsme postupovali tak, jak bylo uvedeno. Bližší informace k zdravotnímu stavu účastníků trestního řízení zásadně nepodáváme,“ zareagoval mluvčí krajské policie.
Jaký bude další osud muže, hodlá Večerník zjišťovat v příštích dnech. A budeme se snažit získat i exkluzivní rozhovor. Pokud máte jakoukoliv informaci, co je se seniorem v těchto dnech, kontaktuje nás na mobilním čísle 608 723 851 a e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Total Comments

  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už jen hygienici.

Dělníci na vrahovickém koupališti dělají všechno pro to, aby se brány novotou vonícího areálu otevřely pro veřejnost už tento pátek 17. srpna. Dnes už na koupaliště přijdou jen hygienici, kteří posoudí kvalitu vody v již napuštěném bazénu. Všichni věří, že v pátek se už budou skákat šipky!

Trestuhodná nepozornost. 

Těžko říct, na co myslel třiatřicetiletý šofér, když vjížděl na nechráněný železniční přejezd v Kostelci na Hané. Kdyby se věnoval řízení, zpozoroval by, že na přejezd se blíží houkající vlak. Takto došlo ke srážce, kterou těžkým zraněním odnesl nezletilý chlapec...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

HYNEK BARTOŇ
33 02 bartČtrnáctiletý nadějný tenista TK Agrofert Prostějov přispěl na domácích kurtech k senzaci, když společně se svými spoluhráči senzačně došel až do finále mistrovství světa žákovských týmů. V boji o zlato sice už Češi nestačili na USA, ale stříbro je pro nenasazený a těsně před startem oslabený výběr doslova majstrštykem.

Total Comments

Číslo týdne

 2151
Počet nezaměstnaných v Prostějově po dlouhé době sice mírně vzrostl, ovšem stále je náš region v popředí celostátních statistik. Na místní pobočce Úřadu práce je totiž hlášeno 2 151 volných míst a jsme tak jedním ze tří měst v republice, kdy je tento počet vyšší než nahlášených osob bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„UNÁHLIL JSME SE...“
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments