Příjemnou noc, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tragédie, která v loňském roce nejvíce otřásla veřejností, doznává překvapivé tečky. Když jednu červnovou neděli v bytě panelového domu na ulici Bohumíra Šmerala šestasedmdesátiletý senior ubodal k smrti svoji o tři roky mladší manželku, zdálo se být všechno jasné. Sám muž po hrůzném činu spolykal prášky, sebevražda mu však nevyšla a tak poté, co jej lékaři prostějovské nemocnice zachránili, zamířil přímo ze špitálu do vazební věznice. Zde čekal na ortel. Podle exkluzivního zjištění Večerníku již byl tento případ vraždy uzavřen. A výsledek? Mírně řečeno šokující!Ještě podle říjnového prohlášení mluvčí krajské policie hrozilo důchodci z Prostějova až osmnáct let vězení za zločin vraždy. Večerník se koncem uplynulého roku zajímal, zda je vyšetřování tohoto otřesného případu již uzavřeno. A kápli jsme se na notu právě včas!
„V případě vraždy třiasedmdesátileté ženy v Prostějově z osmnáctého června roku 2017 vrchní komisař Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje navrhl již dne jedenatřicátého října krajskému státnímu zástupci v Brně zastavení trestního stíhání obviněného šestasedmdesátiletého muže. Po vyhodnocení znaleckých posudků a následného výslechu znalce, nezbylo policejnímu orgánu než konstatovat, že obviněný nebyl v době činu příčetný,“ poskytl překvapivou zprávu Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje.
Večerník se následně logicky zeptal, o jaký druh nepříčetnosti se jednalo? Obdrželi jsme však nejasnou odpověď. „Trestní zákon uvádí, že ten, kdo pro duševní poruchu v době spáchání činu nemohl rozpoznat jeho nebezpečnost pro společnost nebo ovládat své jednání, není za tento čin trestně odpovědný, proto jsme postupovali tak, jak bylo uvedeno. Bližší informace k zdravotnímu stavu účastníků trestního řízení zásadně nepodáváme,“ zareagoval mluvčí krajské policie.
Jaký bude další osud muže, hodlá Večerník zjišťovat v příštích dnech. A budeme se snažit získat i exkluzivní rozhovor. Pokud máte jakoukoliv informaci, co je se seniorem v těchto dnech, kontaktuje nás na mobilním čísle 608 723 851 a e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments