Dobré ráno, dnes je pátek 17.8.2018
svátek slaví Petra,
zítra Helena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Večerník se exkluzivně dozvěděl o poměrně utajované schůzce, ke které došlo v pátek před polednem na prostějovském magistrátu. Primátorka Alena Rašková se tady sešla s Richardem Morávkem, čelným představitelem společnosti Manthellan! Ano, právě té společnosti, která nedávno zablokovala parkoviště mezi Wolkerovou a Komenského ulicí!
„Vztahy mezi městem a Manthellanem jsou napjaté, to nelze zakrývat. Ano, můžu potvrdit, že jsem se v pátek sešla s panem Morávkem, kterého doprovázel právník Manthellanu. Neřešili jsme zatím známé dlouholeté spory ohledně smluv. Důvod našeho setkání byl jediný, zeptala jsem se pana Morávka, za jakých okolností je Manthellan ochoten okamžitě otevřít zmíněné parkoviště. V pátek 12. ledna je totiž ve Společenském domě první ples a jeho hosté musí mít možnost někde zaparkovat,“ sdělila Večerníku primátorka Rašková. „Naše schůzka proběhla celkem v pohodě, pan Morávek mi slíbil, že celou záležitost projedná s partnery a do středy mi dá vědět, jak se Manthellan rozhodl a zda tento vstřícný krok učiní,“ dodala Alena Rašková.

Večerník se pokusil získat vyjádření zástupce Manthellanu Lukáše Čepelky, do uzávěrky tohoto vydání ale bohužel odpověď nepřišla.

Total Comments

  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už jen hygienici.

Dělníci na vrahovickém koupališti dělají všechno pro to, aby se brány novotou vonícího areálu otevřely pro veřejnost už tento pátek 17. srpna. Dnes už na koupaliště přijdou jen hygienici, kteří posoudí kvalitu vody v již napuštěném bazénu. Všichni věří, že v pátek se už budou skákat šipky!

Trestuhodná nepozornost. 

Těžko říct, na co myslel třiatřicetiletý šofér, když vjížděl na nechráněný železniční přejezd v Kostelci na Hané. Kdyby se věnoval řízení, zpozoroval by, že na přejezd se blíží houkající vlak. Takto došlo ke srážce, kterou těžkým zraněním odnesl nezletilý chlapec...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

HYNEK BARTOŇ
33 02 bartČtrnáctiletý nadějný tenista TK Agrofert Prostějov přispěl na domácích kurtech k senzaci, když společně se svými spoluhráči senzačně došel až do finále mistrovství světa žákovských týmů. V boji o zlato sice už Češi nestačili na USA, ale stříbro je pro nenasazený a těsně před startem oslabený výběr doslova majstrštykem.

Total Comments

Číslo týdne

 2151
Počet nezaměstnaných v Prostějově po dlouhé době sice mírně vzrostl, ovšem stále je náš region v popředí celostátních statistik. Na místní pobočce Úřadu práce je totiž hlášeno 2 151 volných míst a jsme tak jedním ze tří měst v republice, kdy je tento počet vyšší než nahlášených osob bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„UNÁHLIL JSME SE...“
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments