Dobrý podvečer, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Večerník se exkluzivně dozvěděl o poměrně utajované schůzce, ke které došlo v pátek před polednem na prostějovském magistrátu. Primátorka Alena Rašková se tady sešla s Richardem Morávkem, čelným představitelem společnosti Manthellan! Ano, právě té společnosti, která nedávno zablokovala parkoviště mezi Wolkerovou a Komenského ulicí!
„Vztahy mezi městem a Manthellanem jsou napjaté, to nelze zakrývat. Ano, můžu potvrdit, že jsem se v pátek sešla s panem Morávkem, kterého doprovázel právník Manthellanu. Neřešili jsme zatím známé dlouholeté spory ohledně smluv. Důvod našeho setkání byl jediný, zeptala jsem se pana Morávka, za jakých okolností je Manthellan ochoten okamžitě otevřít zmíněné parkoviště. V pátek 12. ledna je totiž ve Společenském domě první ples a jeho hosté musí mít možnost někde zaparkovat,“ sdělila Večerníku primátorka Rašková. „Naše schůzka proběhla celkem v pohodě, pan Morávek mi slíbil, že celou záležitost projedná s partnery a do středy mi dá vědět, jak se Manthellan rozhodl a zda tento vstřícný krok učiní,“ dodala Alena Rašková.

Večerník se pokusil získat vyjádření zástupce Manthellanu Lukáše Čepelky, do uzávěrky tohoto vydání ale bohužel odpověď nepřišla.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments