Dobrý večer, dnes je středa 18.7.2018
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V minulém vydání Večerník přinesl exkluzivní informace o narození Anetky Berkové, která v prostějovské porodnici přišla na svět na Ježíška v neděli 24. prosince. Informovali jsme rovněž o narození Viktorie Dobové z Nezamyslic, která se narodila 1. ledna hodinu a půl po půlnoci a stala se tak vůbec prvním občánkem Olomouckého kraje roku 2018! A co první Prostějovánek? Na toho se čekalo na Nový rok až do odpoledních hodin!

Prvním miminkem Prostějova narozeným v prostějovské porodnici byla nakonec Barborka Dobešová! „Dceruška se nám narodila v 16.52 hodin a hned mi lékaři sdělili, že jde o první letošní prostějovské miminko. Byla jsem z toho velmi překvapená, to jsme s manželem vůbec nečekali,“ sdělila Večerníku šťastná maminka Kateřina Kneblová. „Víte, my jsme měli termín porodu už po Vánocích, takže Barborka na sebe nechala hodně dlouho čekat. Hned v úterý ráno za námi přišla paní primátorka Rašková s náměstkyní paní Hemerkovou. Barborka dostala penízky a spoustu dalších potřebných dárečků, kosmetiku, potřebné plenky a kojenecké lahvičky. Moc jim s manželem děkujeme,“ dodala usměvavá maminka.
Rodiče po příjezdu z porodnice domů prý chystají s dalšími příbuznými oslavu. „Jde navíc o naše první děťátko, takže od členů našich rodin je zapitá už na Nový rok! Ale my ještě nějakou tu oslavu přichystáme, zatím nic konkrétního naplánováno nemáme,“ uvedla ještě Kateřina Kneblová. „Mamince, tatínkovi a hlavně malé Barborce gratulujeme k titulu prvního Prostějovánka roku 2018 a přejeme jim hlavně zdraví, štěstí a krásný život v lásce,“ uvedla shodně primátorka Prostějova Alena Rašková s náměstkyní Ivanou Hemerkovou.
S gratulací i přáními se samozřejmě připojuje také PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #3 jafre 2018-01-11 07:29
:lol: zdravim brachu dvojce, at se dari

dvojce
Citovat
+1 #2 Linka 2018-01-10 18:34
Velké blahopřání holčičce a rodičům! Ať se ji dobře vede v tomto světě!
Citovat
-1 #1 Puma 2018-01-10 07:43
Chudák Barborka,jistě se jí pak udělalo šoufl.
Citovat
  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...