Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.10.2018
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V minulém vydání Večerník přinesl exkluzivní informace o narození Anetky Berkové, která v prostějovské porodnici přišla na svět na Ježíška v neděli 24. prosince. Informovali jsme rovněž o narození Viktorie Dobové z Nezamyslic, která se narodila 1. ledna hodinu a půl po půlnoci a stala se tak vůbec prvním občánkem Olomouckého kraje roku 2018! A co první Prostějovánek? Na toho se čekalo na Nový rok až do odpoledních hodin!

Prvním miminkem Prostějova narozeným v prostějovské porodnici byla nakonec Barborka Dobešová! „Dceruška se nám narodila v 16.52 hodin a hned mi lékaři sdělili, že jde o první letošní prostějovské miminko. Byla jsem z toho velmi překvapená, to jsme s manželem vůbec nečekali,“ sdělila Večerníku šťastná maminka Kateřina Kneblová. „Víte, my jsme měli termín porodu už po Vánocích, takže Barborka na sebe nechala hodně dlouho čekat. Hned v úterý ráno za námi přišla paní primátorka Rašková s náměstkyní paní Hemerkovou. Barborka dostala penízky a spoustu dalších potřebných dárečků, kosmetiku, potřebné plenky a kojenecké lahvičky. Moc jim s manželem děkujeme,“ dodala usměvavá maminka.
Rodiče po příjezdu z porodnice domů prý chystají s dalšími příbuznými oslavu. „Jde navíc o naše první děťátko, takže od členů našich rodin je zapitá už na Nový rok! Ale my ještě nějakou tu oslavu přichystáme, zatím nic konkrétního naplánováno nemáme,“ uvedla ještě Kateřina Kneblová. „Mamince, tatínkovi a hlavně malé Barborce gratulujeme k titulu prvního Prostějovánka roku 2018 a přejeme jim hlavně zdraví, štěstí a krásný život v lásce,“ uvedla shodně primátorka Prostějova Alena Rašková s náměstkyní Ivanou Hemerkovou.
S gratulací i přáními se samozřejmě připojuje také PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

Total Comments

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments