Dobré ráno, dnes je pondělí 19.2.2018
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

„Dřív rozbiješ atom než pomluvu,“ konstatoval fyzik Albert Einstein. Svými „upozorněními“ nadělala řadu problémů lidem ve svém okolí Emilie Horáková (65). Obyvatelka DPS v Hacarově ulici bojuje snad se všemi svými sousedy včetně obyvatel nedalekého domu v Polišenského ulici. Sebe samotnou však vidí jako oběť jejich spiknutí. Přesvědčit se o tom mohli všichni, kteří se minulé úterý sešli u prostějovského soudu.

Konflikty obyvatel obou domů s paní Emilií mají hluboké kořeny. Na samotném počátku stál před zhruba třemi lety spor ohledně zavírání garážových vrat. Od té doby se roztočila spirála vzájemného napadání a urážek, které pravidelně zaměstnávají policii i přestupkové komise. Vše dosáhlo vrcholu ve chvíli, kdy Emilie Horáková dorazila na odbor sociální a právní ochrany dětí (OSPOD) ve Školní ulici, kde o jedné ze svých sousedek Jaroslavě L. prohlásila, že je alkoholička. Argumentovala přitom tím, že ji opakovaně viděla ve vinotéce v Kostelecké ulici. Celá věc byla o to ožehavější, že paní Jaroslava má v pěstounské péči postiženého vnuka. Na základě jejího podnětu OSPOD rozjel vyšetřování. Reálně přitom hrozilo, že paní Jaroslava o kluka přijde a ten skončí v dětském domově, a to navzdory tomu, že se o něj jinak prokazatelně dobře stará. Následné prověřování však nadměrné požívání alkoholu u pěstounky neprokázalo. „Ve vinárně v Kostelecké ulici jsem skutečně několikrát byla, protože jsem tam brigádně vypomáhala. Že bych však nadměrně pila, to popírám. Nic takového si ani nemohu dovolit, vždyť ve svém věku všude jezdím autem,“ vyjádřila se Jaroslava L., které vysvětlování na OSPODU i u rodiny způsobilo řadu problémů. I proto se rozhodla na Emílii Horákovou podat trestní oznámení, které nakonec skončilo u soudu. „Z řady důkazů vyplývá, že obžalovaná o poškozené šířila pomluvy opakovaně a na různých místech. Účelem podání obžaloby je zejména to, aby si uvědomila možný dosah svého jednání a následně jej zanechala,“ vysvětlila Večerníku státní zástupkyně Libuše Bártlíková.

„Nepomlouvám, jen upozorňuji“

Zda se něco takového podaří, ovšem zůstává otázkou. Samotná obžalovaná sebe samu vnímá jako oběť spiknutí a neustávajících útoků ze strany svých sousedů. „Vše jsem se rozhodla nahlásit poté, co mě paní Jaroslava slovně napadla. Nejprve jsem šla na policii a jeden ze strážníků mi doporučil, ať vše nahlásím i na OSPODU. Kdybyste slyšeli paní Jaroslavu, jak mi nadávala, také by vás jistě napadlo, že musí mít vypitý mozek. Proto by se dle mě mělo prověřit, zda někdo takový může mít dítě v pěstounské péči,“ hájila se paní Jaroslava, která dle svých slov nepomlouvá, ale pouze upozorňuje. „Nemohu tvrdit, že je paní Jaroslava alkoholička, nemám detektivní kancelář,“ zmírnila své tvrzení obžalovaná, a to i přesto, že ze zápisu z jednání na OSPODU vyplývá něco jiného.
Vzájemnými spory mezi obyvateli obou domů s pečovatelskou službou se již opakovaně zabývala přestupková komise. Samotná paní Emílie již byla jednou uznaná vinnou, zbývající případy vyzněly do ztracena. Rozsudek v této věci dosud nepadl, hlavní líčení bylo odročeno za účelem výslechu zmiňovaného strážníka městské policie.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě