Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 24.5.2018
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

„Dřív rozbiješ atom než pomluvu,“ konstatoval fyzik Albert Einstein. Svými „upozorněními“ nadělala řadu problémů lidem ve svém okolí Emilie Horáková (65). Obyvatelka DPS v Hacarově ulici bojuje snad se všemi svými sousedy včetně obyvatel nedalekého domu v Polišenského ulici. Sebe samotnou však vidí jako oběť jejich spiknutí. Přesvědčit se o tom mohli všichni, kteří se minulé úterý sešli u prostějovského soudu.

Konflikty obyvatel obou domů s paní Emilií mají hluboké kořeny. Na samotném počátku stál před zhruba třemi lety spor ohledně zavírání garážových vrat. Od té doby se roztočila spirála vzájemného napadání a urážek, které pravidelně zaměstnávají policii i přestupkové komise. Vše dosáhlo vrcholu ve chvíli, kdy Emilie Horáková dorazila na odbor sociální a právní ochrany dětí (OSPOD) ve Školní ulici, kde o jedné ze svých sousedek Jaroslavě L. prohlásila, že je alkoholička. Argumentovala přitom tím, že ji opakovaně viděla ve vinotéce v Kostelecké ulici. Celá věc byla o to ožehavější, že paní Jaroslava má v pěstounské péči postiženého vnuka. Na základě jejího podnětu OSPOD rozjel vyšetřování. Reálně přitom hrozilo, že paní Jaroslava o kluka přijde a ten skončí v dětském domově, a to navzdory tomu, že se o něj jinak prokazatelně dobře stará. Následné prověřování však nadměrné požívání alkoholu u pěstounky neprokázalo. „Ve vinárně v Kostelecké ulici jsem skutečně několikrát byla, protože jsem tam brigádně vypomáhala. Že bych však nadměrně pila, to popírám. Nic takového si ani nemohu dovolit, vždyť ve svém věku všude jezdím autem,“ vyjádřila se Jaroslava L., které vysvětlování na OSPODU i u rodiny způsobilo řadu problémů. I proto se rozhodla na Emílii Horákovou podat trestní oznámení, které nakonec skončilo u soudu. „Z řady důkazů vyplývá, že obžalovaná o poškozené šířila pomluvy opakovaně a na různých místech. Účelem podání obžaloby je zejména to, aby si uvědomila možný dosah svého jednání a následně jej zanechala,“ vysvětlila Večerníku státní zástupkyně Libuše Bártlíková.

„Nepomlouvám, jen upozorňuji“

Zda se něco takového podaří, ovšem zůstává otázkou. Samotná obžalovaná sebe samu vnímá jako oběť spiknutí a neustávajících útoků ze strany svých sousedů. „Vše jsem se rozhodla nahlásit poté, co mě paní Jaroslava slovně napadla. Nejprve jsem šla na policii a jeden ze strážníků mi doporučil, ať vše nahlásím i na OSPODU. Kdybyste slyšeli paní Jaroslavu, jak mi nadávala, také by vás jistě napadlo, že musí mít vypitý mozek. Proto by se dle mě mělo prověřit, zda někdo takový může mít dítě v pěstounské péči,“ hájila se paní Jaroslava, která dle svých slov nepomlouvá, ale pouze upozorňuje. „Nemohu tvrdit, že je paní Jaroslava alkoholička, nemám detektivní kancelář,“ zmírnila své tvrzení obžalovaná, a to i přesto, že ze zápisu z jednání na OSPODU vyplývá něco jiného.
Vzájemnými spory mezi obyvateli obou domů s pečovatelskou službou se již opakovaně zabývala přestupková komise. Samotná paní Emílie již byla jednou uznaná vinnou, zbývající případy vyzněly do ztracena. Rozsudek v této věci dosud nepadl, hlavní líčení bylo odročeno za účelem výslechu zmiňovaného strážníka městské policie.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • amima
  • dar sluchu
  • adp sanco
  • fokus
  • residence kostlecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na to, že se mohou změnit ambice VK Prostějov?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Z Bašty bude kavárna.

Konečně se po dlouhých měsících dalšího uzavření bývalé galerie v Baště ve Školní ulici podařilo magistrátu uzavřít nájemní smlouvu s firmou, která v historických prostorách hodlá otevřít kavárnu a koktejlbar s poslechem společenské muziky! Ona společnost byla jediným zájemcem. 

Žádná pěší zóna.

V Kravařově ulici v Prostějově má už mnoho let fungovat režim pěší zóny. Radní nedávno prohlásili, že otevírat tuto ulici pro běžnou dopravu a dokonce obnovit výjezd na křižovatku na Jiráskovo náměstí v žádném případě nemíní, jenomže i tak to zde mnohdy vypadá jako na „Václaváku“!

Osobnost týdne

MARTA ISSOVÁ
Herečka Dejvického divadla byla jednou z několika hvězd inscenace Vzkříšení, se kterou minulou středu pražští divadelníci přijeli do Prostějova. Hra, v níž byli diváci svědky mnohých obratů v ději, zaujala. Zaplněný sál Městského divadla byl jasným důkazem.

issova copy

Číslo týdne

 128 490 000
Prostějovská radnice je takzvaně „ve vatě“! Radní zveřejnili sice jen několik málo strohých údajů z účetní závěrky roku 2017, ale to nejdůležitější je, že městská pokladna přetéká za loňský rok o více než 128 milionů korun. Hlavní zásluhu na obrovském přebytku má údajně perfektní výběr daní.

Výrok týdne

„BLBCI JSME PAK ZASE JENOM MYNA RADNICI!“

Náměstek primátorky statutárního městaProstějova Jiří Pospíšil se takto obořil nad přístupem firem, které často rozkopávají nové chodníky za účelem pokládky kabelů.