Dobrý podvečer, dnes je sobota 20.10.2018
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

ečerníku se podařilo získat vizualizaci budoucího krytého plaveckého bazénu, s jehož výstavbou se počítá hned vedle prostějovského aquaparku. V tomto případě jde o verzi pětadvacet metrů dlouhého bazénu, který prosazuje současné vedení radnice. Opozice však nadále trvá na dvojnásobné délce...


Vedení prostějovského magistrátu má už k dispozici podobu „kratší“ verze nového krytého plaveckého bazénu, který by měl vyrůst v areálu aquaparku Za Krasickou ulicí. Opozice však chce větší, především Aleš Matyášek trvá na padesátimetrové variantě. Mohou se vůbec znesváření politici dohodnout?
„Od projektantů tak máme v šuplíku obě verze bazénů, a sice jak padesátimetrového, tak už i o polovinu menšího. Teď nastává doba, abychom je podstoupili specializované firmě, která nám projekty odborně posoudí a přesně spočítá, kolik by stály jejich realizace. Nejenom výstavba, ale také samotný roční provoz,“ potvrdil Večerníku aktuální vývoj Zdeněk Fišer (ČSSD), první náměstek primátorky statutárního města Prostějova.
Podle hrubých odhadů by stavba kratšího plavečáku stála přes 200 milionů korun, dvakrát tak delší pak až půl miliardy! „To jsou ale pouze náklady na výstavbu. Musíme ovšem počítat ještě s údržbou a dalšími provozními výdaji. Pokud opozice požaduje padesátimetrový bazén, bude se pan Matyášek stejně jako v případě Národního centra ptát, kde plavecký klub vezme peníze na provoz? Obávám se, že plavecký klub by požadoval tyto peníze po městu, přičemž se může jednat až o desítky milionů korun ročně. To by pak v případě městských dotací nezbylo na ostatní sportovní oddíly vůbec nic,“ poznamenal trefně náměstek za sociální demokracii.
V každém případě, jakmile odborníci spočítají veškeré náklady na obě stavební verze, prostějovští zastupitelé budou o jedné z nich rozhodovat. „Počítám s tím, že výsledky a odborná stanoviska budeme mít během letních měsíců, takže na posledním zářijovém zastupitelstvu bychom o nich mohli diskutovat. Rozhodovat ale bude zřejmě až nová politická reprezentace města po komunálních volbách,“ dodal pro Večerník Zdeněk Fišer.

 

Total Comments

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments