Dobré ráno, dnes je pátek 17.8.2018
svátek slaví Petra,
zítra Helena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

ečerníku se podařilo získat vizualizaci budoucího krytého plaveckého bazénu, s jehož výstavbou se počítá hned vedle prostějovského aquaparku. V tomto případě jde o verzi pětadvacet metrů dlouhého bazénu, který prosazuje současné vedení radnice. Opozice však nadále trvá na dvojnásobné délce...


Vedení prostějovského magistrátu má už k dispozici podobu „kratší“ verze nového krytého plaveckého bazénu, který by měl vyrůst v areálu aquaparku Za Krasickou ulicí. Opozice však chce větší, především Aleš Matyášek trvá na padesátimetrové variantě. Mohou se vůbec znesváření politici dohodnout?
„Od projektantů tak máme v šuplíku obě verze bazénů, a sice jak padesátimetrového, tak už i o polovinu menšího. Teď nastává doba, abychom je podstoupili specializované firmě, která nám projekty odborně posoudí a přesně spočítá, kolik by stály jejich realizace. Nejenom výstavba, ale také samotný roční provoz,“ potvrdil Večerníku aktuální vývoj Zdeněk Fišer (ČSSD), první náměstek primátorky statutárního města Prostějova.
Podle hrubých odhadů by stavba kratšího plavečáku stála přes 200 milionů korun, dvakrát tak delší pak až půl miliardy! „To jsou ale pouze náklady na výstavbu. Musíme ovšem počítat ještě s údržbou a dalšími provozními výdaji. Pokud opozice požaduje padesátimetrový bazén, bude se pan Matyášek stejně jako v případě Národního centra ptát, kde plavecký klub vezme peníze na provoz? Obávám se, že plavecký klub by požadoval tyto peníze po městu, přičemž se může jednat až o desítky milionů korun ročně. To by pak v případě městských dotací nezbylo na ostatní sportovní oddíly vůbec nic,“ poznamenal trefně náměstek za sociální demokracii.
V každém případě, jakmile odborníci spočítají veškeré náklady na obě stavební verze, prostějovští zastupitelé budou o jedné z nich rozhodovat. „Počítám s tím, že výsledky a odborná stanoviska budeme mít během letních měsíců, takže na posledním zářijovém zastupitelstvu bychom o nich mohli diskutovat. Rozhodovat ale bude zřejmě až nová politická reprezentace města po komunálních volbách,“ dodal pro Večerník Zdeněk Fišer.

 

Total Comments

  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už jen hygienici.

Dělníci na vrahovickém koupališti dělají všechno pro to, aby se brány novotou vonícího areálu otevřely pro veřejnost už tento pátek 17. srpna. Dnes už na koupaliště přijdou jen hygienici, kteří posoudí kvalitu vody v již napuštěném bazénu. Všichni věří, že v pátek se už budou skákat šipky!

Trestuhodná nepozornost. 

Těžko říct, na co myslel třiatřicetiletý šofér, když vjížděl na nechráněný železniční přejezd v Kostelci na Hané. Kdyby se věnoval řízení, zpozoroval by, že na přejezd se blíží houkající vlak. Takto došlo ke srážce, kterou těžkým zraněním odnesl nezletilý chlapec...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

HYNEK BARTOŇ
33 02 bartČtrnáctiletý nadějný tenista TK Agrofert Prostějov přispěl na domácích kurtech k senzaci, když společně se svými spoluhráči senzačně došel až do finále mistrovství světa žákovských týmů. V boji o zlato sice už Češi nestačili na USA, ale stříbro je pro nenasazený a těsně před startem oslabený výběr doslova majstrštykem.

Total Comments

Číslo týdne

 2151
Počet nezaměstnaných v Prostějově po dlouhé době sice mírně vzrostl, ovšem stále je náš region v popředí celostátních statistik. Na místní pobočce Úřadu práce je totiž hlášeno 2 151 volných míst a jsme tak jedním ze tří měst v republice, kdy je tento počet vyšší než nahlášených osob bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„UNÁHLIL JSME SE...“
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments