Příjemnou noc, dnes je středa 23.1.2019
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

ečerníku se podařilo získat vizualizaci budoucího krytého plaveckého bazénu, s jehož výstavbou se počítá hned vedle prostějovského aquaparku. V tomto případě jde o verzi pětadvacet metrů dlouhého bazénu, který prosazuje současné vedení radnice. Opozice však nadále trvá na dvojnásobné délce...


Vedení prostějovského magistrátu má už k dispozici podobu „kratší“ verze nového krytého plaveckého bazénu, který by měl vyrůst v areálu aquaparku Za Krasickou ulicí. Opozice však chce větší, především Aleš Matyášek trvá na padesátimetrové variantě. Mohou se vůbec znesváření politici dohodnout?
„Od projektantů tak máme v šuplíku obě verze bazénů, a sice jak padesátimetrového, tak už i o polovinu menšího. Teď nastává doba, abychom je podstoupili specializované firmě, která nám projekty odborně posoudí a přesně spočítá, kolik by stály jejich realizace. Nejenom výstavba, ale také samotný roční provoz,“ potvrdil Večerníku aktuální vývoj Zdeněk Fišer (ČSSD), první náměstek primátorky statutárního města Prostějova.
Podle hrubých odhadů by stavba kratšího plavečáku stála přes 200 milionů korun, dvakrát tak delší pak až půl miliardy! „To jsou ale pouze náklady na výstavbu. Musíme ovšem počítat ještě s údržbou a dalšími provozními výdaji. Pokud opozice požaduje padesátimetrový bazén, bude se pan Matyášek stejně jako v případě Národního centra ptát, kde plavecký klub vezme peníze na provoz? Obávám se, že plavecký klub by požadoval tyto peníze po městu, přičemž se může jednat až o desítky milionů korun ročně. To by pak v případě městských dotací nezbylo na ostatní sportovní oddíly vůbec nic,“ poznamenal trefně náměstek za sociální demokracii.
V každém případě, jakmile odborníci spočítají veškeré náklady na obě stavební verze, prostějovští zastupitelé budou o jedné z nich rozhodovat. „Počítám s tím, že výsledky a odborná stanoviska budeme mít během letních měsíců, takže na posledním zářijovém zastupitelstvu bychom o nich mohli diskutovat. Rozhodovat ale bude zřejmě až nová politická reprezentace města po komunálních volbách,“ dodal pro Večerník Zdeněk Fišer.

 

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments