Dobrý podvečer, dnes je sobota 20.10.2018
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tragická podívaná se naskytla náhodným kolemjdoucím, když na hladině řeky Romže poblíž Smržic, zahlédli plavat mrtvolu muže. Stalo se tak minulé pondělí odpoledne. K místu neštěstí následně vyrazila policejní vozidla s vyšetřovateli. Přestože složky „Pomáhat a chránit“ jako tradičně nechtějí být konkrétní, Večerníku se podařilo zjistit totožnost mrtvého muže. Ten byl předtím již tři dny veden v celostátním pátraní jako pohřešovaný...

 

O události nás jako první informoval pravidelný čtenář. „Jel jsem zrovna na kole po cyklostezce ze Smržic do Prostějova. Najednou proti mně dvě policejní auta a za nimi hned další dvě, včetně nějaké dodávky. Bylo mi hned jasné, že se někde u Smržic stalo cosi závažného,“ napsal Večerníku muž ze Smržic.

„Mohu potvrdit nalezení těla mrtvého muže v řece Romži, jehož totožnost je policistům známa. V současnosti probíhá prověřování okolností jeho úmrtí. S ohledem na probíhající prověřování a také na pozůstalé se k věci v tuto chvíli více vyjadřovat nebudeme,“ sdělil velmi stručně František Kořínek, tiskový mluvčí Policie Krajského ředitelství Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.

Jak Večerník zjistil, podle několika na sobě nezávislých zdrojů šlo o sedmatřicetiletého T. V. z Prostějova. Tento muž byl v hledáčku policie od pátku 26. ledna, kdy se pátrání jako po pohřešované osobě dostalo na veřejně dostupné stránky Policie České republiky. Trvalo ovšem jen tři dny. Výsledek je bohužel tragický...

VÍTE, CO SE PŘESNĚ U ROMŽE STALO?

PROČ SKONČIL NEBLAZE OSUD JEDNOHO PROSTĚJOVANA?

NAPIŠTE NA Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.!!!

Total Comments

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments