Příjemnou noc, dnes je pátek 25.5.2018
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tragická podívaná se naskytla náhodným kolemjdoucím, když na hladině řeky Romže poblíž Smržic, zahlédli plavat mrtvolu muže. Stalo se tak minulé pondělí odpoledne. K místu neštěstí následně vyrazila policejní vozidla s vyšetřovateli. Přestože složky „Pomáhat a chránit“ jako tradičně nechtějí být konkrétní, Večerníku se podařilo zjistit totožnost mrtvého muže. Ten byl předtím již tři dny veden v celostátním pátraní jako pohřešovaný...

 

O události nás jako první informoval pravidelný čtenář. „Jel jsem zrovna na kole po cyklostezce ze Smržic do Prostějova. Najednou proti mně dvě policejní auta a za nimi hned další dvě, včetně nějaké dodávky. Bylo mi hned jasné, že se někde u Smržic stalo cosi závažného,“ napsal Večerníku muž ze Smržic.

„Mohu potvrdit nalezení těla mrtvého muže v řece Romži, jehož totožnost je policistům známa. V současnosti probíhá prověřování okolností jeho úmrtí. S ohledem na probíhající prověřování a také na pozůstalé se k věci v tuto chvíli více vyjadřovat nebudeme,“ sdělil velmi stručně František Kořínek, tiskový mluvčí Policie Krajského ředitelství Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.

Jak Večerník zjistil, podle několika na sobě nezávislých zdrojů šlo o sedmatřicetiletého T. V. z Prostějova. Tento muž byl v hledáčku policie od pátku 26. ledna, kdy se pátrání jako po pohřešované osobě dostalo na veřejně dostupné stránky Policie České republiky. Trvalo ovšem jen tři dny. Výsledek je bohužel tragický...

VÍTE, CO SE PŘESNĚ U ROMŽE STALO?

PROČ SKONČIL NEBLAZE OSUD JEDNOHO PROSTĚJOVANA?

NAPIŠTE NA Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.!!!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • agel
  • supersektor
  • stare mesto
  • fokus
  • residence kostlecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na to, že se mohou změnit ambice VK Prostějov?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Z Bašty bude kavárna.

Konečně se po dlouhých měsících dalšího uzavření bývalé galerie v Baště ve Školní ulici podařilo magistrátu uzavřít nájemní smlouvu s firmou, která v historických prostorách hodlá otevřít kavárnu a koktejlbar s poslechem společenské muziky! Ona společnost byla jediným zájemcem. 

Žádná pěší zóna.

V Kravařově ulici v Prostějově má už mnoho let fungovat režim pěší zóny. Radní nedávno prohlásili, že otevírat tuto ulici pro běžnou dopravu a dokonce obnovit výjezd na křižovatku na Jiráskovo náměstí v žádném případě nemíní, jenomže i tak to zde mnohdy vypadá jako na „Václaváku“!

Osobnost týdne

MARTA ISSOVÁ
Herečka Dejvického divadla byla jednou z několika hvězd inscenace Vzkříšení, se kterou minulou středu pražští divadelníci přijeli do Prostějova. Hra, v níž byli diváci svědky mnohých obratů v ději, zaujala. Zaplněný sál Městského divadla byl jasným důkazem.

issova copy

Číslo týdne

 128 490 000
Prostějovská radnice je takzvaně „ve vatě“! Radní zveřejnili sice jen několik málo strohých údajů z účetní závěrky roku 2017, ale to nejdůležitější je, že městská pokladna přetéká za loňský rok o více než 128 milionů korun. Hlavní zásluhu na obrovském přebytku má údajně perfektní výběr daní.

Výrok týdne

„BLBCI JSME PAK ZASE JENOM MYNA RADNICI!“

Náměstek primátorky statutárního městaProstějova Jiří Pospíšil se takto obořil nad přístupem firem, které často rozkopávají nové chodníky za účelem pokládky kabelů.