Dobrý podvečer, dnes je středa 27.5.2020
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

13 snihAprílový vtip? Nikoliv, pouze holá realita! Poslední březnový den zasypal celé Prostějovsko těžký mokrý sníh, místy ho napadlo až pětadvacet centimetrů. Bílá peřina komplikovala hlavně dopravu, mezi Nivou a Drahany policie dokonce uzavřela celý úsek silniční komunikace!

V Olomouckém kraji došlo během neděle 31. března celkem k pětadvaceti dopravním nehodám. „Při těchto haváriích byly tři osoby zraněny těžce a čtyři lehce.

Většinou se jednalo o sjetí vozidla ze silnice do příkopy, náraz do sloupu či stromu a podobně,“ informovala Večerník o nedělní situaci ve stručnosti Marta Vlachová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci.

Už k osmi dopravním nehodám a třem popadaným stromům vyjeli hned v neděli ráno profesionální a dobrovolní hasiči z Olomouckého kraje. „Ve většině případů se jedná o drobnější události, dvakrát však musely být kvůli nehodám uzavřeny hlavní silnice v kraji. Na Prostějovsku se jednalo o silnici vedoucí z Nivy do Drahan. Kromě až třiceticentimetrové vrstvy mokrého sněhu tady další sníh navál na komunikaci silný vítr z okolních polí,“ uvedla Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Hasiči na Prostějovsku vyjížděli také k několika nehodám, po kterým museli vyprošťovat vozidla z příkopů vedle silnici. „Těsně po jedenácté hodině dopoledne osobní vozidlo skončilo mimo silnici mezi Nezamyslicemi a Těšicemi, jízdu na vrstvě sněhu nezvládl ani traktorista za obcí Doloplazy, jenž skončil v příkopě,“ popsala Vladimíra Hacsiková.

Meteorologové předpovídají, že husté sněžení bude pokračovat i na Prostějovsku ještě během noci, obloha by se měla začít vyjasňovat až během pondělního odpoledne. Situaci ohledně sněhové kalamity bude www.vecernikpv.cz i nadále sledovat.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments