Příjemnou noc, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

13 otrokyneNejdříve úspěšná studentka a zisk velmi slušného zaměstnání. Pak drogy, alkohol, vyhazov z práce a seznámení s chlápkem podivného ražení. Jak člověk může sklouznout až na úplné dno svého vlastního života, dokazuje Večerníku, všem okolo, ale hlavně sama sobě osmadvacetiletá Prostějovanka. Ta se nám v uplynulých dnech svěřila se svým příběhem, ze kterého snad všem otrlým běhá mráz po zádech. I když popravdě řečeno, za svůj současný stav je zodpovědná především ona, byť jí každopádně není co závidět. Pojďme se na její příběh podívat blíže...

Říkejme jí Lenka, při rozhovoru mezi čtyřma očima nás zapřísahala, aby se veřejnost nedozvěděla ani náznak něčeho, co by kohokoliv dovedlo k její totožnosti. Má totiž panický strach. Strach zapříčiněný jednak notorickou závislostí na tvrdých drogách, ale také obavami z pomsty ze strany současného přítele. 

I když přítele? Spíše otrokáře! Padesátiletý muž totiž před časem využil Lenčiny naprosté zoufalosti, drogových absťáků, nedostatku peněz a v současné době i nemožnosti sehnat si jakoukoliv práci. Mladou ženu si nastěhoval do svého bytu. Ale za jakou cenu? „Musím u něho bydlet, otce nemám, matka se mě zřekla už dávno. Nemám ani korunu. A Libor se o mě stará ve všem. Kupuje mi drogy, dává mi na jídlo i chlast. Ale co všechno za to chce... Kolikrát si říkám, jestli to všechno mi je zapotřebí? Ale co mám dělat jiného, s tím si fakt nevím rady...,“ dává si hlavu do dlaní Lenka.

Nehovořili jsme spolu dlouho. Ale během zhruba dvacetiminutové rozmluvy jsme zjistili, že sympatická dlouhovláska má problém. A obrovský. „Já se učila dobře, moc dobře. Na střední jsem měla na vysvědčení jen jedničky a dvojky, odmaturovala jsem s vyznamenáním. Pak jsem dělala ve firmě asistentku jednoho z majitelů. Pracovala jsem osm hodin denně a vydělávala skoro dvacet tisíc měsíčně. Asi mě prachy zkazily, přestala jsem si jich vážit. Už na střední škole jsem kouřila marihuanu, ale když jsem měla peníze, začala jsem si s tvrdými drogami. Průser na sebe nenechal dlouho čekat, večer jsem si dala a druhý den nešla do práce. Stávalo se to čím dál častěji, takže šéfovi došla trpělivost a já dostala padáka,“ zavzpomínala Lenka na dobu ani ne pět let starou. Pár měsíců pobírala podporu v nezaměstnanosti, pak ale přestala docházet na pracák, takže ji vyloučili z evidence. „Totálně jsem propadla pervitinu, sem tam si seženu i heroin. Normální život pro mě přestal existovat. Táta mi umřel, když jsem byla malá, máma mě ještě do loňska držela nad vodou, z platu úřednice mi tu a tam dala nějakou tu tisícovku. Pak mě ale několikrát sbalili policajti, párkrát jsme už byla i na záchytce. A máma se mě zřekla,“ rozplakala se žena.

Lence pak podle jejích slov nezbývalo mnoho možností, jak se dostat ze všeho marasmu.

„Chodit žebrat o práci nebo na sociálku o peníze, to jsem si zakázala. Nechci se před nikým ponižovat, každý nade mnou stejně ohrne nos. Když mi bylo nejhůř, seznámila jsem se s Liborem. Má už přes padesát, ale byl pro mě jedinou záchranou. Vzal mě před třemi lety k sobě a bydlím u něho dodnes. Ale jak to vydržím dál, to fakt nevím,“ zamyslela se dlouhovláska, která za střízlivého stavu vůbec nevypadá na to, že nějakým způsobem trpí nebo se vymyká životu běžných lidí. Jenomže stačí, aby se napila alkoholu nebo si vzala drogu a stává se z ní neřízená střela. „Teď mám bydlení, dost peněz na běžnou útratu v hospodě a taky na drogy. Ty mi dokonce kupuje Libor. Každý mi říká, že mě tím pádem nic neschází, do práce chodit nemusím, jenom se flákám. Ale kdyby každý věděl, co všechno za to musím snášet, držel by hubu,“ začala brunátnět v obličeji Lenka.

Její „přítel“, který ji vydržuje z peněz zděděných po svých rodičích, si z ní udělal otrokyni. „Že musí být doma absolutní pořádek a uklízet musím tak, že se z podlahy dá žrát, to bych ještě vydržela. Ale sotva Libor přijde domů, dělá mi věci, které snesu, jen když si šlehnu perník nebo herák. V sexu vyznává jen sado maso, a je hodně drsnej. Jenomže když ho odmítnu, nedá mi dávku, bez které se už neobejdu. Nejhorší je, když přijde a já nejsem doma. To mě pak hledá po celém Prostějově, a když mě v nějaké hospodě najde, seřeže mě jak psa. Normálně, před lidmi, je mu to jedno. Pak mu celou noc držím, nechám se mlátit, mučit. Udělal si za ty roky ze mě úplnou otrokyni. Ráno mi pak dá pár psaníček pervitinu, dva tisíce korun a odejde pryč. Pak se třeba dva nebo tři dny toulá někde se svými kumpány. Když se vrátí, začne vše nanovo,“ povzdechla si Lenka. S tímto životem ale v této chvíli nehodlá nic dělat. „A co mám jako dělat? Feťačku nikdo do práce nevezme, na úřady kašlu. Libor mi dává prachy i drogy. Tak to prostě vydržím,“ ztrácí veškerou odvahu změnit svůj život závislýma mladá žena z Prostějova.

Co Lence chtít poradit? Asi nic! Ona totiž ani o žádnou radu nestojí. I to je projev myšlení drogově naprosto závislého člověka...

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments