Dobrý večer, dnes je čtvrtek 13.12.2018
svátek slaví Lucie,
zítra Lýdie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Poslední křeč zimy si během předminulého víkendu vyžádala dopravní nehodu v zalesněném prostoru na severu Prostějovska. Šofér osobního vozidla tady na zasněžené zledovatělé silnici dostal smyk a nakonec i s autem skončil v lese...

 

V neděli 4. března po desáté hodině došlo na komunikaci mezi obcemi Hvozd a Milkov k havárii osobního automobilu Dacia Sandero. „Devatenáctiletý řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, načež dostal s vozidlem smyk. Neovladatelný automobil vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do příkrého svahu. Od toho se vůz odrazil, přejel celou šíři komunikace a vyjel vlevo mimo vozovku. Tam v příkrém svahu narazil do vzrostlého stromu, o který se zastavil,“ popsal krkolomnou havárii František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.

Mladý řidič při havárii utrpěl zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. „Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na čtyřicet tisíc korun. Přestupek řidiče policisté na místě vyřešili uložením pokuty ve výši dvou tisíc korun,“ přidal další informace František Kořínek s tím, že mladík za volantem nebyl ovlivněn žádnou omamnou látkou.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments