Dobré dopoledne, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Tomu se dá říkat nejen stín minulosti, ale pořádně košatý román na pokračování... Už od roku 2010 bombardovali obyvatelé Krasické ulice vedení prostějovského magistrátu požadavky na pokácení javorů před domy podél silnice, jejichž suché květy zasypávaly předzahrádky a lidé je museli pracně odklízet. Úrady je nechaly pokácet až během léta 2016, přičemž radní slibovali okamžitou novou „bezkonfliktní“ výsadbu. Ta však dopadla katastrofálně! A jak Večerník zjistil, tento stav přetrvává i dnes...
Prostějovští radní vyslyšeli mnohé petice od lidí z Krasické ulice až po šesti dlouhých letech, teprve v létě 2016 proklínané javory nechali pokácet. Samozřejmě se souhlasem odboru životního prostředí magistrátu, který si však vymínil, že okamžitě musí proběhnout náhradní výsadba. A musí jít o stromy, které nebudou „dráždit“ místní obyvatele. Stalo se. „Místo javorů jsme během října a listopadu vysadili asi dvě desítky okrasných dubů,“ hlásila Večerníku na podzim 2016 Ivana Hemerková, náměstkyně primátorky statutárního města Prostějova.
Nová výsadba ale skončila katastrofou, mladé doubky na jaře neobrašily zeleným listím, ale zůstaly zcela suché! „Je to katastrofa, ale co se dá dělat. Okamžitě jsme celou věc reklamovali u specializované firmy, která výsadbu veřejné zeleně v Krasické ulici měla na starost. Ta nám po kontrole uznala reklamaci s tím, že v případě uschlých dubů jde o zmetky,“ informovala loni v létě náměstkyně primátorky.
S novou výsadbou, a tentokrát kvalitními stromy, se počítalo na podzim 2017. Jak ale Večerník zjistil, nestalo se tak! „Reklamace je stále platná, nevím, proč k nové výsadbě nedošlo. Po našem opětovném dotazu nám firma sdělila, že nové stromky v Krasické ulici vysází letos na jaře,“ prozradila Večerníku Ivana Hemerková. Tak snad to tentokrát klapne...

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments