Dobrý večer, dnes je čtvrtek 13.12.2018
svátek slaví Lucie,
zítra Lýdie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Tomu se dá říkat nejen stín minulosti, ale pořádně košatý román na pokračování... Už od roku 2010 bombardovali obyvatelé Krasické ulice vedení prostějovského magistrátu požadavky na pokácení javorů před domy podél silnice, jejichž suché květy zasypávaly předzahrádky a lidé je museli pracně odklízet. Úrady je nechaly pokácet až během léta 2016, přičemž radní slibovali okamžitou novou „bezkonfliktní“ výsadbu. Ta však dopadla katastrofálně! A jak Večerník zjistil, tento stav přetrvává i dnes...
Prostějovští radní vyslyšeli mnohé petice od lidí z Krasické ulice až po šesti dlouhých letech, teprve v létě 2016 proklínané javory nechali pokácet. Samozřejmě se souhlasem odboru životního prostředí magistrátu, který si však vymínil, že okamžitě musí proběhnout náhradní výsadba. A musí jít o stromy, které nebudou „dráždit“ místní obyvatele. Stalo se. „Místo javorů jsme během října a listopadu vysadili asi dvě desítky okrasných dubů,“ hlásila Večerníku na podzim 2016 Ivana Hemerková, náměstkyně primátorky statutárního města Prostějova.
Nová výsadba ale skončila katastrofou, mladé doubky na jaře neobrašily zeleným listím, ale zůstaly zcela suché! „Je to katastrofa, ale co se dá dělat. Okamžitě jsme celou věc reklamovali u specializované firmy, která výsadbu veřejné zeleně v Krasické ulici měla na starost. Ta nám po kontrole uznala reklamaci s tím, že v případě uschlých dubů jde o zmetky,“ informovala loni v létě náměstkyně primátorky.
S novou výsadbou, a tentokrát kvalitními stromy, se počítalo na podzim 2017. Jak ale Večerník zjistil, nestalo se tak! „Reklamace je stále platná, nevím, proč k nové výsadbě nedošlo. Po našem opětovném dotazu nám firma sdělila, že nové stromky v Krasické ulici vysází letos na jaře,“ prozradila Večerníku Ivana Hemerková. Tak snad to tentokrát klapne...

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments